314 Shares 9944 views

zęby oczu: zęby żywiołom czy przydatne?

Okres erupcji pierwszego dziecka zęba jeszcze przed nami, a rodzice nie zainteresował się pytania o przyszłość swoich oczu tartej zębów i objawy ząbkowania. Ze względu na fakt, że temat „zęby oka” wydaje się być bardzo skomplikowane i kłopotliwe, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców w tej kwestii, a nawet w ich pamięci wyskakuje wszystko, co słyszeli lub przeczytać o tym, sytuacja w rodzinie zaczyna się nagrzewać. Raz jest to niezbędne do ustalenia, że te zęby i oczy z siebie całkowicie niezależne. Dlatego, nawet jeśli istnieje potrzeba dla nich (zęby), aby usunąć, ostrość wzroku nie jest naruszona.

Spróbuj zrozumieć: kły – to co? Można je odróżnić od innych, i co zrobić, gdy maluch nie jest to problem?

Zęby jak diamenty

Kły (lub zębów) są najbardziej wytrzymałe i silne ludzkie zęby. W zasadzie każdy ma dwie pary kłów – w górnej i dolnej szczęki. Stanowią one punkt, który wypełnia przednią grupę zębów. kły są oryginalne ramki do okrągłych mięśni jamy ustnej.

Natura umieszczone w taki sposób, że, w przeciwieństwie do żucia, mało podatne na próchnicę; na powierzchni nie mają żadnych rowki lub wgłębienia, tak żadnego jedzenia nie są opóźnione. Wyglądzie, wydłużone zęby, korony ma postać dzida kształcie warstwa zębiny jest grubsza niż inne zęby.

Kolejność pojawiania się „w świetle”

zęby oko niemowlęta są cięte z dość bolesnych doznań. Maluchy nieżyt nosa objawy mogą pojawić się, a nawet gorączka. Frezy, które znajdują się na dolnej szczęki w środku pojawiają się karapuzov pierwszy. Za nimi – poprzez środkowych siekaczy w górnej szczęki oraz siekacze bocznych w dolnej szczęce.

Kły, z których zdjęcia można zobaczyć w wielu książek poświęconych dzieci i ich zdrowie, już wybuchnąć po pojawieniu się górne i dolne pierwszych zębów trzonowych. Zwykle zęby zaczynają się „urodzić się” według pewnego schematu. Ale zdarza się, że usta dziecka zaczyna być wzbogacona przez nich całkowicie w innej kolejności.

Hurts – Boli?

Ból doświadczany przez wszystkich maluchów. To nie zależy od tego, czy w jakiej kolejności będzie obniżyć swoje zęby. Dzieci natychmiast stają się niespokojne, źle śpią, mają zmniejszony apetyt. Być może wzrost temperatury, a nawet wysypki skórne. Ból może być złagodzone poprzez zakup w aptece specjalne żele, które mają zdolność do usuwania proces zapalny i ból, aby zatrzymać dziecko.

Warunki erupcji

Kolejność i czas ząbkowania wszystkie dzieci może być zupełnie inna. Ktoś z dziećmi pierwsze zęby już 5 miesięcy, ktoś – 9, ktoś tylko na rok można zaobserwować w ustach białych siekaczy. Główną część pediatrów pewien, że matki i ojcowie nie martw się, ponieważ nie istnieją żadne szczególne przepisy. Tutaj są indywidualnie.

Ale średnio środkowe siekacze najpierw na dole, a następnie przez górne szczęki pojawiają się na osiągnięciu dzieckiem od sześciu miesięcy do 9 miesięcy. W pierwszym roku życia stopniowo przeciąć siekaczy bocznych, pierwszy szczyt, a następnie – niższe. Z roku na rok i trzy miesiące, istnieje pierwszych rodzimych zęby – górny i dolny. A dopiero potem – w 16-22 miesięcy – można zobaczyć i kły. To co? To kły szczęki górnej, która wybuchnąć w miejscach, gdzie leżą nerwów wzrokowych. Z tego powodu może się zdarzyć, że dzieci w tym okresie będą silne łzawienie oczu. Innym ważnym punktem: ponieważ nerw wzrokowy jest odpowiedzialny za połączenia górnej szczęki malucha z ośrodkowego układu nerwowego, wzrost kły jest dość bolesne dla dziecka i jego rodziców.

Objawy psów wizytujących

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na moją matkę, kiedy dziecko powinno pojawić się kły, to katar i łzawienie oczu. Ze względu na fakt, że dziecko jest stale płynącej łzy, mógł rozpocząć spojówek. Często temperatura może wzrosnąć – do 38 ° C na małe dziecko podczas tego okresu fali i stają się czerwone dziąseł, ślina jest bardzo mocne, gumy świąd i ból. Kid próbuje poradzić na własną rękę, ciągnąc w usta wszystko, co można osiągnąć swoje ręce. Istnieje u dzieci ból w nosie i uszach. Przez częste objawy to biegunka i niestrawność. Rodzice są zachęcani do uważnego monitorowania stanu zdrowia dziecka i jego stanu zdrowia, ponieważ organizm jest osłabiony w tych dniach, w związku z tym mogą wystąpić zakażenie.

Jeśli objawy te występują, gdy zęby wyrzynają się w oczy, że jest to konieczne do określenia, co dokładnie ma się zmierzyć, ponieważ inne choroby mają podobne objawy. Dlatego najlepiej jest poznać prawidłową diagnozę, pokazać dziecko lekarzowi.

pomoc pulchną chłopczyka

Aby pomóc okruchy, aby poradzić sobie z tak trudnym zadaniem dla niego, jako erupcji zębów ocznych, i łatwość jego matkę cierpiącą można kupić w drogerii specjalnie zaprojektowanej do tego celu gryzak silikonu. To musi być trochę schłodzić w lodówce i niech dziecko żuć.

Nadal można zaoferować dziecku fajny kawałek chleb bananowy lub suchym ręcznikiem. Wymyślić i masować dziąsła, podczas których można używać oleju rumianek, żel znieczulający lub miód (jeśli nie alergia). Można zastosować okłady z wywaru z ziół. Ale nie wolno brać aspiryny, analgin. Gdy nie ma ząbkowanie oka zębów u dzieci, a temperatura wzrasta, maksymalne, które można zastosować, – syrop paracetamol lub czopki. I dopiero po rozmowie z lekarzem.