772 Shares 2195 views

Zoja Fiodorowa i Dzhekson Teyt

W grudniu 1981 roku, na krótko przed obchody rocznicy Breżniewa, w domu na Prospekt Kutuzowa postrzelony w plecy z gwiazdą radzieckiego kina Zoja Fiodorowa został zabity. Losy aktorki w tych latach wiele przypomina w prasie zachodniej. Fiodorow spędził wiele lat w więzieniu za to, że po prostu miał nieostrożność nawiązać romans z obywatelem USA pod nazwą Dzhekson Teyt. Osłoni rocznicę Sekretarz Generalny złe wieści nie. Morderstwo aktorka w prasie sowieckiej nie jest to słowo zostało powiedziane. Zbrodnia nie została jeszcze ujawniona.


Gwiazda kina radzieckiego

Biografia Zoe Fedorova przypomina fabułę filmowego dramatu. Jej gwiazda wzrósł w połowie lat trzydziestych, po premierze filmu „Girlfriend”. Potem były zdjęcia z „Wesela”, „górników” „na granicy”. Dwukrotnie aktorka została wyróżniona Nagrodą Stalina. Ona często zapraszany na ważne przyjęcie w Kremla. Po Fedorowa był symbolem kina radzieckiego. Na niektóre z tych technik z aktorką spotkał oficer marynarki USA Dzhekson Teyt.

Fiodorow i Beria

Aktorka cieszył się przychylnością rządzących. Wśród jej fanów był sam Beria. Ale szef KGB próbował bezskutecznie zdobyć jej sympatię. Pewnego dnia zaprosił Fiodorow w jego rezydencji. Po lampką szampana Ławrientij Pawłowicz próbowali umieścić stosunków z aktorką w bardziej poważnej scenie. Jednak ona go odrzuciła. Kiedy Zoe wyszedł z luksusowej rezydencji, pomachała nieudanej kochanka bukiet, który przedstawiony do niej i powiedział: „Dziękuję za kwiaty!” Na to Beria powiedział: „To nie kwiaty. Ten wieniec ".

Losy Fedorova stworzył kilka filmów Napisała wiele artykułów, a nawet opublikowanych kilka książek. Istnieją trzy wersje jej śmierci. Ale nikt nie ma oficjalnego potwierdzenia. Jednak nie ma wątpliwości, że Dzhekson Teyt, spotkanie, które odbyło się w ostatnim roku wojny, zniszczył karierę i życie osobiste radzieckiej aktorki filmowej. Jednak nie zrobił celowo amerykański dyplomata.

admirał

Dzhekson Teyt, którego zdjęcie jest umieszczone poniżej, rozpoczął karierę wojskową jako prywatny. Stał się jednym z pierwszych okrętów lotnik. Po wojnie został awansowany na wiceadmirała.

W 1945 roku amerykański oficer przyszedł do Związku Radzieckiego jako zastępca oficera. Odbyło się spotkanie, należy pamiętać do końca swoich dni Dzhekson Teyt. Biografia tego człowieka są bardzo zainteresowani pracownikami sowieckiej tajnej służbie w latach siedemdziesiątych. Znajomość radzieckiej aktorki doprowadziły do wydarzeń, które były godne działki Hollywood.

Fatalnej spotkanie

Zoja Fiodorowa i Dzhekson Teyt spełnione podczas oficjalnej recepcji w Mołotowa. Aktorka miała już czasu, by się pobrać. Jednakże, nie było żadnej miłości w swoim życiu. Być może, obecność feralnego recepcji nie była przypadkowa. Istnieją spekulacje, że aktorka został zwerbowany przez NKWD. Ona przyciąga uwagę cudzoziemców, mogą być umieszczone do bezpośrednich rozmów. Ale Fiodorow był nie tylko znana aktorka, ale także zwykłą kobietą. Dlatego, kiedy zobaczyłem wysoki, przystojny oficer, który zapomniał o swojej misji na oficjalnym przyjęciu dyplomatycznym.

Ich romans trwał niewiele ponad dwa miesiące. Jeden dzień w maju aktorka nagle wysłany na wycieczkę na Półwyspie Krymskim. Kiedy wróciła do Moskwy, Tate było: on został uznany za persona non grata , aw konsekwencji – do opuszczenia kraju w ciągu kilku dni.

Kilka miesięcy minęło. Fedorova poślubiła swojego rodaka – muzyk Aleksandra Ryazanova. Wkrótce młoda rodzina dziecko urodziło. To małżeństwo z aktorką próbując ukryć konsekwencje związek z obcokrajowcem. Dzhekson Teyt – ojciec Victoria Fedorova – że w 1946 roku Związek Radziecki miał dziecko, dowiedziałem się dopiero w latach siedemdziesiątych.

aresztować

Nie ważne jak bardzo aktorka ukryć nazwisko ojca jej dziecka, jej związki z obcokrajowcami wiedział. Fikcyjne małżeństwo z Ryazanov, którzy, ryzykując swoją karierę, próbując ją ratować, nie oszczędził z aresztu. Późno w nocy rozległo się pukanie do drzwi, żądając, natarczywy. Kto puka więc o tak późnej porze, było znane wszystkim. Fiodorow otworzył drzwi i zobaczył ludzi w skórzanym płaszczu i usłyszał słowo „dziki aresztowania”.

Ona nie mogła pożegnać się z córką, która była tylko kilka miesięcy. Zoya Fedorova – słynna aktorka, duma kina radzieckiego – kilka dni był torturowany w podziemiach Łubianki. Miała trzydzieści siedem lat. Za plecami aktorki – Twenty granych ról w filmach, kocham fanów, dość wygodne życie według norm radzieckich. Ona nie była jedną z trwałych i trwałej postaci w książce lub Shalamov Sołżenicyna. Dlatego wyznał wszystkie zbrodnie, w którym został oskarżony. A potem, w pojedynczej komórce, próbował popełnić samobójstwo.

córka

Po ciężkich pobić raz genialna aktorka obudziła się w szpitalu więziennym i dowiedział się o zdaniu: dwadzieścia pięć lat w obozach. Fedorova siostra została wysłana z córką Victoria w kształceniu emigracji. Kolejny kuzyn został skazany na dziesięć lat. Wszystkie z nich, w tym-letniego dziecka, zostali oskarżeni o szpiegostwo.

Ale w 1955 roku aktorka została wydana na mocy amnestii. Potem zobaczyła córkę po raz pierwszy od wielu lat. Victoria nie wiedziała, że kobieta, która tak namiętnie ogarnia ją – jej własna matka. W związku z tym pytanie, czy dziewczynka Zoe wie kim jest, odpowiedział: „Jesteś moja ciotka”

Victoria po liceum zapisała się na teatralnej instytucji. Stało się jak matka, aktorka. Reżyser filmu, który zadebiutował w Victoria, mówi, że charakter dotychczasowego życia dziewczynki wieki pozostawiły niezatarte piętno bolesne.

W późnych latach sześćdziesiątych, Victoria udało się przejść do USA i poznać swojego ojca. Admiral Dzhekson Teyt zmarł w 1978 roku. Po jego śmierci, Victoria opublikował biograficzną książkę, w której poznał wszystkie rzeczy, które poszły za nią i jej matką.

Morderstwo Zoi Fedorovoy

W grudniu 1981 roku aktorka została zamordowana w swoim mieszkaniu. Według jednej z wersji, Fiodorow był zaangażowany w sprawy tzw diamentowej mafii. Badacze znaleziony martwy w sytuacji apartamentami, wyraźnie wskazując na rychłym wyjazdem. Rzeczywiście, aktorka zamierza opuścić ZSRR na dobre. Na Zachodzie Fiodorow był bardzo dobrze znany. Jej nazwa jest regularnie raportowane w amerykańskiej prasie jako nazwa jednej z ofiar stalinizmu.

Dochodzenie przebiegała powoli. Ale urzędnicy MUR nie udało się rozwiązać sprawę. W niedawnym wywiadzie z Viktoriya Fedorova powiedział, że imię mordercy znana jest z nią. Zmarła w 2012 roku, bez nazywania go.

Kto zastrzelił aktorkę? Dlaczego nazwa tego człowieka miała pozostać w tajemnicy? Na te pytania nie ma odpowiedzi.