210 Shares 1706 views

„Ram”: grzyby zaskakujący wygląd

W naszych lasach istnieje wiele cudów, z których jeden jest grzyb, który jest nazywany „owca”. Jest on nazwany na niezwykły wygląd, który w rzeczywistości jest mocno przypomina „Hair” na zwierzę.

Jaka jest łacińska nazwa to „owce”? Grzyby te są nazywane żagwicy listkowatej (Grifola frondosa).

jego czas „roślinność” – od końca sierpnia do końca września. Jednak w południowych szerokościach geograficznych, aby znaleźć go w lesie może być nawet w połowie listopada. Jest znana ze swojej skłonności do drzew liściastych, najczęściej rosnących u podnóża starych dębów.

To tylko drzewo sama radość z tego bitu: RAM (grzyby, to, nawiasem mówiąc, pyszne) rozwija się bardzo szybko, powodując wiele chorób drewna. Najczęstszym biała zgnilizna.

Ale masa ciała wpływa na grzyby: szczególnie duże te ważą 10 kilogramów! Należy zauważyć, że nie jest to wielki edukacji i wielu falisty kapelusze, długie nogi , które pochodzą z bazy. Do 80 procesów może być jednym z takich „owca”!

Te grzyby są jadalne, a nawet pyszne (jak już zostało powiedziane), ale pan należy umieścić w bardzo młodym wieku.

Nawiasem mówiąc, biolodzy twierdzą, że ich nazwa nie jest bardzo dokładne. Jeśli kiedykolwiek w życiu widział korali, można zgodzić się z tym, że nazwa „Grzyb Coral” by go spełnić wiele więcej. Ponadto, można zauważyć podobieństwa z Kochánov kalafiora, którego budowa jest zasadniczo podobna.

Muszę cię rozczarować, jeśli pójdziesz do lasu z nadzieją, aby osobiście zobaczyć owce grzybową, trzeba być psychicznie przygotowani na długą i całkowicie bezowocne poszukiwania. Ten wspaniały przedstawiciel zdziwieniem grzyb skalny ujęte w Czerwonej Księdze. To może być postrzegane tylko sporadycznie.

Ponadto, okres jego wzrostu będzie bardzo niestabilny. Nawet jeśli w jeden rok w lesie była pełna „owiec”, że w przyszłym sezonie może być całkowicie pusty.

Jeśli jesteś mocno określone, aby zobaczyć ten cud natury na własne oczy, powinien przynajmniej wiedzieć o miejscach, gdzie większość z rosnącym owiec. Grzyby te można znaleźć na pnie drzew liściastych.

Mamy już pisał, że „szanuje” dąb, ale dobrze rozwinięty na drewnie wapna i klon. Jeśli drzewo jest słaby i chory, mogą wybrać miejsce zamieszkania i jego.

W związku z tym, chciałbym powiedzieć, że „owce”, często nazywane grzybami, które wyglądają jak on. Więc siedzuń sosnowy, który jest czasem nazywany „grzyby kapusta”, wiele podobny w wyglądzie, ale rośnie tylko na pniach drzew iglastych.

Jednak są one co najmniej podobne do tych, które są wymienione jako zagrożone. Oczywiście, powody do dumy tu trochę. Wynika to z doskonałej jakości żywności „baranka”. Może być solone, marynowane, osuszono i spożywane w stanie surowym. Ale prawdziwy przysmak żagwicy frondosa staje jest duszone w śmietanie.

Zatem, grzyb „owca” (który ma zdjęcie w artykule), jest oryginalny i bardzo ciekawy widok na krawędzi wymarcia, więc nie ma potrzeby, aby je zebrać, ale raczej tylko do fotografii.