487 Shares 6513 views

Zalecana diety szczawianu w moczu

Szczawiany są estry i sole kwasu szczawiowego. W wielu przypadkach są one odkryte podczas rutynowej analizy moczu. Zawartość tych kryształów w płynie biologicznym, wytwarzanego przez nerki jej nazwa – oxaluria. Niestety, ta patologia występuje najczęściej bezobjawowy i niezauważony.


Dzięki takiej choroby u pacjenta mogą wystąpić stałej zmęczenie, cięcie ból w jamie brzusznej, a także liczne i częstym oddawaniu moczu. Chociaż wszystkie te problemy są związane i inne dolegliwości, takie jak zatrucie pokarmowe, stres lub spożywać produkty o działaniu moczopędnym. Ogólnie rzecz biorąc, szczawiany są pierwsze oznaki zapowiadające formacji nieuchronnego kamieni nerkowych. Dlatego dieta dla szczawianów w moczu – jest możliwość, aby uniknąć operacji.

Główne przyczyny tych szkodliwych substancji w moczu

Szczawiany może być utworzona w organizmie z różnych powodów. Jednak w większości przypadków występuje z powodu nieprawidłowego metabolizmu kwasu szczawiowego i dziedziczności. Oczywiście, istnieją inne czynniki, które powodują powstawanie soli w moczu: powikłania po cierpienie choroby i złą dietę, na przykład niekontrolowane spożywanie żywności z kwasu szczawiowego. Należą do nich śliwki, figi, szczaw, pietruszkę i agrest.

Według obserwacji lekarza, zwiększona ilość soli w moczu u pacjentów, którzy mieszkają w obszarach o niskiej zawartości magnezu w wodzie, a także żywności. Nawet tworzenie szczawianu może przyczynić się do stresu, co prowadzi do odwodnienia, szczególnie jeśli chodzi obawiać o własne życie lub strachu.

Choroby, które powodują pojawienie się szczawianów w moczu

Niektóre choroby prowadzi do zwiększonego tworzenia się tych szkodliwych substancji w moczu:

 • cukrzyca;
 • Problemy z przewodu żołądkowo-jelitowego;
 • zatrucie;
 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • Niedobór witamin z grupy B;
 • osłabiony układ odpornościowy;
 • dostępne lub przenoszone choroby Crohna.

Jeśli lekarze stwierdzili zwiększoną zawartość soli w organizmie, a następnie dieta szczawianu w moczu będzie podstawą terapii. Trzymanie się jej pacjenta musi koniecznie, inaczej sytuacja może się pogorszyć.

Powikłania oxaluria

Gdy ignorowane dietę szczawianu w moczu, nie jest przeprowadzane w czasie leczenia, istnieje wysokie prawdopodobieństwo tworzenia kamieni w nerkach. Pojawienie się kamieni może powodować różne zakażenia układu moczowego, zastój moczu, jak również zmiany w swoich reakcjach równowaga koloidalną, która nie pozwala na wytrącenie soli.

Szczawianu kamienie – najbardziej problematyczne, ponieważ mają zwartą strukturę. Są one silniejsze niż inni uszkodzić powierzchnię pęcherza, miedniczki i moczowodu. Określić dzienną liczbę przydzielonych kryształów kwasu szczawiowego z płynu biologicznego wytworzonego w nerkach jest to możliwe, poprzez przepuszczanie analizy.

środki diagnostyczne

Główną metodą wykrywania szczawianu w moczu, to badania laboratoryjne. Analizy biochemiczne wskazują, a całkowita zawartość powyżej normy estry kwasu szczawiowego, krwiomocz, kryształków, umiarkowane ilości białka i ropomocz występującą, kiedy zapalenie nerek.

Ponadto, pacjent Zaleca się, by ultradźwięków nerek, gdyż powstałe kamienie szczawianu są wyraźnie widoczne na ultradźwięków, różnią się od reszty struktury i formy. Wczesne rozpoznanie choroby pozwala na przeprowadzenie skutecznej terapii, aby zapobiec tworzeniu się kamieni w celu uniknięcia wygląd kamienia choroby i jej negatywnymi skutkami.

Jak znormalizować wymianę kwasu szczawiowego?

Przed rozpoczęciem leczenia oxaluria, należy najpierw wyeliminować chorobę wywołały nadmierne powstawanie soli moczowych. Aby uniknąć komplikacji, pacjent jest zwykle określona spożycie witaminy B1, B6, tlenek magnezu.

Zapobiegawczego pokazanych środków wspomagających alkalizacji Organizm: kwas cytrynowy, cytrynian sodu lub potasu. Ponadto zaleca się dietę w obecności szczawianów w moczu. Niektórzy lekarze przepisują pacjentów otrzymujących leki moczopędne. Ale medycynie z tą chorobą można stosować podłogi-Palu i Marzanna barwnika.

Dieta w podwyższonej moczu szczawianu

Aby zapobiec negatywnym skutkom nadmiernej ilości soli w moczu powinno stosować się do pewnych zasad w diecie. Specjalna dieta dla szczawianów w moczu – główny etap terapii. Jej zadaniem jest zmniejszenie spożycia kwasu szczawiowego, bez ograniczania wnikanie innych przydatnych substancji.

Z tym problemem należy wykluczyć z diety, czekolada, pomidory, szpinak i agrestu, czerwonych porzeczek. mają również zrezygnować zbyt mocnej herbaty, kawy, a nawet kakao.

W sytuacji, w której znajdują się sól (szczawian) w moczu, dieta oznacza jedzenia żywności następujące:

 • Gryczana, jęczmienna, płatki owsiane i Pshenko. Z tych zbóż mogą zupy lub owsianki.
 • Chudego mięsa lub ryby, co najmniej 100 gramów dziennie.
 • Kwaśne mleko i produkty mleczne.
 • Produkty z mąki pszennej z otrębów i błonnika.
 • Warzywa i owoce o niskiej zawartości kwasu szczawiowego ogórki, dynia, morele, bakłażan, kapusta i rzepa.
 • Kompot suszonych owoców.

Aby ograniczyć przy wyższej zawartości soli w użyciu mocz pieprz, musztarda, chrzan, słone przekąski, konserwy, różnorodnych wędlin. Jeszcze nie zaleca się grzyb, mięso i bulion rybny.

Korekcja dietę z dużą ilością szczawianu w moczu zależy od zawartości wapnia. Zmniejszając poziom preferencji należy do produktów mlecznych i rozpocząć przyjmowanie suplementów tej substancji. Jeśli zawartość wapnia w organizmie jest zwiększona, to jest konieczne do picia wody jak to możliwe i zmniejszenie zużycia mięsa i solą. Ale witamina C powinna zostać wyłączona lub ograniczona w obu przypadkach.

Wskazówki do gotowania potraw z szczawianów

Pacjenci cierpiący na tę chorobę, lepsze produkty pieczone lub gotowane na parze. Wskazane jest, aby zrezygnować z wędzonych i smażonych potraw. Nie szkodzi na nerki, nie jest zalecane stosowanie słonych i pikantnych potraw, a także przypraw.

Dieta ze wzrostem kryształów kwasu szczawiowego w moczu, to zakłada menu dużej ilości produktów bogatych w witaminy z grupy B. W związku z tym konieczne jest wprowadzenie do diety bananów, proso, jęczmień, jęczmień i gryki kasz, kurczaka, groch i mąki żytniej. Z braku witamin pacjent musi brać udział w kursach leków z ich treścią.

Pożądane jest, aby wprowadzić do codziennego menu morskiej kapusty. Ten suplement diety jest pomocne, a ponadto jest to dozwolone, aby dodać podczas gotowania w różnych potraw, zwłaszcza jeśli okaże szczawianów w moczu. Dieta, możemy powiedzieć z przypraw staje się bardziej efektywne.

Herbaty usunąć szczawiany

Obniżają poziom soli w moczu może pomóc zbiory ziół. Zwłaszcza w medycynie ludowej istnieje wiele przepisów na ten temat.

Okazał się doskonały w leczeniu oxaluria zbierania liści gruszki i czarnej porzeczki. Po pierwsze trzeba będzie 100 gramów, a ostatni – 300. Te składniki należy wymieszać i umieścić w szklanym pojemniku. Aby przygotować zestaw musi być użyteczna łyżeczki suszonych liści zalać wrzącej wody i pozostawić do zaparzenia. Wziąć otrzymany napój pożądanych godziny po posiłku.

Jest jeszcze inny nie mniej skuteczna recepta herbaty, które trzeba utworzyć liści grusz i jabłoni, a także jego suszone owoce. powinni zaparzyć w termosie i pozostawić do zaparzenia na noc. Ten bulion wolno używać jako zwykłej herbaty w ciągu dnia.

Taka dieta większość czasu wyznaczonego przez 2 tygodnie, po czym pacjent musi ponownie przejść próbkę moczu do śledzenia dynamiki leczenia.

środki zapobiegawcze

Zapobieganie nadmiernej ilości soli w moczu, konieczne jest zgodne z niektórymi zaleceniami lekarzy. Wyraźne diety szczawianu w moczu powinno składać się wyłącznie z zatwierdzonych produktów, które powinny być często spożywane, ale w małych porcjach. Najlepiej jest podzielić jedzenie na 5 przyjęć. Powinna ona być przegryza się dwie godziny przed snem.

Szczawianu w moczu – nieprzyjemne zjawisko, ale kiedy właściwie wybrany schemat zasilania zapobiega powstawaniu kamieni.