164 Shares 5345 views

Miękka podłoga dla pokojów dziecięcych: komfort i bezpieczeństwo

Wszystkie dzieci lubią się bawić na podłodze, ponieważ nie jest wygodne i dużo miejsca. Ale rodzice często martwią się, czy dziecko będzie zamarzać, więc starają się przeszczepić go na sofie. Ten problem został rozwiązany producentów podłóg. Oferują one rodzicom miękką podłogę. Ostatnio, staje się coraz bardziej popularne i popytu. Jest to nowoczesna odmiana: podłoga składa się z pojedynczych elementów, które są ze sobą połączone. Części te nazywane są płytki. Montowane są za pomocą specjalnego sprzęgła, co zapewnia niezawodność i praktyczność. Miękka podłoga dla pokojów dziecięcych – najlepszym rozwiązaniem. W tym przypadku idealnym płytki mały rozmiar -. 30×30 cm Ten doskonale wypełnia przestrzeń i pokrycia podłogi, nawet w trudno dostępnych miejscach.


Dlaczego miękką podłogę?

Rodzice, którzy korzystali z takiego pokrycia, wiedzą, że podłoga w formie układanki zapewnia nie tylko ciepło i bezpieczeństwo dziecka, ale również doskonale udekorować pokój. Można wybrać dowolny kolor, w tym różnych rysunkach. Dzieci uwielbiają biegać i siedzieć na tym piętrze. Ponadto, jest przyjemny w dotyku.

Wykonane miękkie podłoże dla dziecięcych z materiału o nazwie polimeru etylenu z octanem winylu. Ze względu na swoje właściwości, powłoka jest dość silny, co jest ważne, ponieważ gra, dzieci mogą być bardzo aktywny. Materiał nie przewodzi prądu, nie jest łatwe do czyszczenia i nie zbiera kurzu. Podłoga w formie układanki jest odporny na warunki zewnętrzne, a nie boją się wody, więc jego żywotność jest dość duży.

Jest miękka podłoga dla dzieci bardzo łatwo jak zwykły układanki. Wszystkie łączniki są tak widoczne, że aby je znaleźć, będzie musiał dokładnie przeanalizować powłokę. Materiał zadbany ciepły, tak małe stopy nie wystygnie.

Jak dbać? Tajemnice i subtelności

Kupić i zainstalować wykładziny – to połowa sukcesu. Aby go zobaczyć, po jakimś czasie nie różniły się od oryginału, trzeba dbać o niego prawidłowo. Poniższe wskazówki będą przydatne:

 • Nie można chodzić po podłodze w butach z obcasami i wklej w pokrywania ostrych przedmiotów.
 • Mycie zagadki trzeba szmatką lub gąbką nasączoną wodą z mydłem. Często przeprowadzenia tej procedury nie jest konieczne, trzy razy w tygodniu wystarczy.
 • Jeżeli podłoga została uszkodzona, nie ma potrzeby, aby zmienić całą pokrywę, wymień pewien obszar wystarczy.
 • Nie jest konieczne w czasie zbioru używać silnych środków chemicznych.

Kluczowe cechy

 1. Miękka podłoga dla pokojów dziecinnych łatwe do zainstalowania i demontażu, bez żadnych problemów.
 2. Materiał, z którego jest wykonana powłoka jest izolacja.
 3. Ciekawy projekt pokoju dla każdego smaku.
 4. Miękkich podłóg chroni dziecko przed urazami w upadku.
 5. Materiał jest ekologicznie bezpieczny, bez zapachu i nie powoduje alergii.
 6. Modułowa posadzka nie wymaga specjalnej opieki.
 7. Rozsądną cenę.

Ale należy pamiętać, że powłoka nie jest przeznaczony do uprawiania sportów i chodzić w bucie. Intensywny nacisk na modułach można je uszkodzić.

Jak zamontować podłogę?

Aby miękka podłoga puzzle dla dzieci zadowolony brak ulgi, trzeba idealnie wyrównać podłoże przed jego instalacją. Najczęściej eksperci użyć płyty laminowanej sklejki lub płyty OSB. Zamontowany je na jastrychu cementu, który jest przewidzianą na wierzchu folii izolacyjnej. CPD należy unikać, ponieważ materiał ten nie jest przyjazne dla środowiska.

Instalacja takiej podłogi nie jest wielkim problemem, więc można to zrobić bez pomocy specjalistów. Umieścić moduły mogą być adhezyjny i wysuszyć. W tym ostatnim przypadku, nie jest łatwo zmienić w podobnym przypadku uszkodzenia jednego elementu. W przypadku modułów kominowych bez kleju, konieczne jest ustalenie cokołów podłogowych.

Montaż za pomocą kleju zapewnia niezawodność i trwałość. Lepiej jest stosować związki polimerowe, które zostały zakupione do klejenia linoleum. Gdy wszystkie moduły są ułożone należy traktować podłogę gumowego wałka. Listwy muszą być ustalone tylko po klej do całkowitego wyschnięcia.

Opcje kolorystyczne

Miękka podłoga dla dziecięcych pokojów ma jeszcze jedną zaletę: różne opcje projektowe. Gama kolorów jest tak szeroki, że nie będzie trudno podnieść modułów dla każdego wnętrza. Producenci oferują zwykłe elementy płytki z wzorem dekoracyjnym, druk termiczny, jak imitacja strukturę drewna lub koloru dla zwierząt, takich jak zebra.

Rysunek nie traci kolor i pierwotną formę z odpowiednią konserwację. To dlatego, że górna warstwa ochronna jest stosowana co zmniejsza szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych do minimum.

Duży asortyment trudno zdecydować, który z nich wybrać maty puzzle. Miękka podłoga powinna być w harmonii z wnętrza pokoju i organicznie pasuje do ogólnej atmosfery mieszkania. Następnie mieszkania synów ucieszy nie tylko dzieci, ale także dorosłych.