638 Shares 2465 views

Anime "Niebieska egzorcystka": Postaci. "Niebieska egzorcystka": zdjęcia, nazwy bohaterów

Główne znaki anime są znane wszystkim fanom tego gatunku – fascynującą historię, bez skazy grafika i jasne, niezapomniane postaci. "Niebieska egzorcystka" – fantastyczna seria, która ma wszystkie powyższe zalety. Widzowie, którzy interesują się historią wojny dwóch światów, z pewnością będą zainteresowani poznaniem bohaterów, którzy je zamieszkują. Jakie są główne i drugorzędne znaki kreskówki?


Kilka słów o fabule

Poznanie fabuły anime pozwoli widzieć lepiej zrozumieć, jakie miejsca postacie we wszechświecie kreskówek biorą. "Niebieska Egzorcysta" oferuje widzom oglądać wojnę dwóch światów, reprezentujących w rzeczywistości bitwę między demonami i ludźmi. Liderem sił demonicznych jest Szatan, który ma syna Rin, urodzony z przedstawiciela rodzaju ludzkiego. Jego następca Szatan zamierza użyć jako kluczu, który pozwoli ciemności triumfować nad światłem.

Jest jednak mało prawdopodobne, aby widzowie poważnie zainteresowani postaciami posłusznymi woli innych. "Niebieska egzorcystka" – anime, w którym główne bohaterowie podejmują ważne decyzje samodzielnie. Syn Szatana Rin nie zamierza odgrywać roli wybranej przez niego przez potężnego ojca. Młody człowiek planuje zostać egzorcystką, za którą musi być przeszkolony. Opanowywać sztukę starożytną, jednocześnie zdobywa lojalnych przyjaciół, którzy zamienią się w swoich towarzyszy.

"Niebieski egzorcysta": dwójki

Główny bohater, który odgrywa wiodącą rolę w nadchodzącej bitwie, jest potomkiem Szatana Rin. Chłopiec jest nastolatkiem, podobnie jak wiele innych postaci ("Niebieska egzorcystka" jest skierowana nie tylko do widowni młodzieży). Młody człowiek, urodzony zwykłą kobietą, w pierwszych latach życia nie podejrzewał o jego demoniczne pochodzenie. Jednak przebudzone siły nadprzyrodzone zwróciły na niego uwagę ojca, z którego postanowił się ukryć, ukrywając się w szkole przygotowującej egzorcystów.

Rin Okumura – bohater jest bardzo sprzeczny, niejednoznaczny. Z jednej strony takie cechy jak celowość, siła ducha przynoszą pozytywne wrażenie innym. Z drugiej – młody człowiek ma tendencję do ataków lenistwa, czasami zachowuje się nieodpowiedzialnie, charakteryzuje się szybkim temperamentem.

Rin – od jedynego ciekawego bohatera, aktywnie działającego w anime "Niebieska egzorcystka". Bohaterowie otaczający go również zasługują na uwagę. Przede wszystkim chodzi o bliźniaka Yukio. Urodził się również z Szatana, ale nie dostał nadprzyrodzonej mocy swego ojca. Yukio walczy z pomocą pistoletów i eliksiru, nie mogąc uciekać się do demonicznego płomienia. Facet nie wygląda jak rodzeństwo, pod względem charakteru, ma takie cechy jak odpowiedzialność, cierpliwość.

Kim jest Ryūji Suguro

Nie tylko bracia bracia mają ważną rolę do odegrania w animowanej serii "Niebieska egzorcystka". Postacie będące ich przyjaciółmi i wrogami zasługują również na szczegółową analizę. Nie można nie wspomnieć o tak żywej osobowości, jak Ryūji, która również reaguje na pseudonim Bon. Studiuje w tej samej klasie z potomkiem szatana, stale zmagając się z nim, zazdroszcząc rywala w głębinach swojej duszy.

Ryūji ma wiele zasług, w każdej sytuacji zachowuje się uczciwie, nie lubi ludzi podatnych na wady. Pochodzi z cholernej świątyni, która została zniszczona kilka lat przed wydarzeniami opisanymi. Celem chłopca jest przywrócenie świątyni, aby to osiągnąć, musi poradzić sobie z armią ciemności.

Koledzy z Riny i Yukio

Jakie inne żywe postacie z anime "Niebieska egzorcystka" pojmują naukę wraz z braćmi urodzonymi przez przywódcę ciemnych sił? Rin utrzymuje przyjazną relację z dziewczyną o imieniu Siemi Moriyama, która kiedyś pomogła pozbyć się demona, który przejął jej ciało. W bitwie o jej małe użycie, ale inni doceniają jej talent. Głównym celem, wyznaczonym przez Siemi, jest pomoc w walce z przyjaciółmi.

Razem z braćmi Okumura chodzi do szkoły i Izumo Kamiki. Ta dziewczyna jest samolubna, zbyt pewna, często niegrzeczna. Jest jednak zdolny do wykonywania dobrych uczynków. Izumo należy do rodzaju kapłanek świątynnych, co powoduje Illuminati prowadzenie polowania na nią.

Koledzy z Riny i Yukio

Renzo Sima – dziecko z dużej rodziny, od wczesnego dzieciństwa pozostawione samym sobie. Ta postać ma specjalne cechy, podobnie jak wielu innych aktorów anime "Blue Exorcist", których nazwy postaci są gotowe do nauki przez fanów. Facet łatwo rozpoczyna romans z uczciwym seksem, jest nieodłącznym frywolnością. Ma też wspaniały głos, zamierza zostać kompozytorem. Osłabienie Renza jest tym, że mu zainspirowały owady.

Nie można zapomnieć o Konecomaru Miwa, który również uczęszcza do tej samej klasy, co bliźnięta demoniczne. Facet stracił rodziców we wczesnym dzieciństwie, został wychowany przez sektę "Me Dha", ze względu na dobrobyt, który jest gotów poświęcić wszystko. Podobnie jak Renso, bohater zamierza zostać kompozytorem. Konecomaru ma charakter spokojny, ma talent dla stratega, doskonale rozumie ludzką psychologię. Wśród jej negatywnych cech można by nazwać nadmierną skromność.

Sura Chirigakure i jej rolę w anime

W anime "Blue Exorcist" pojawiają się nie tylko nastolatki. Lista dorosłych znaków jest również przydatna do zrozumienia historii. Syura Kirigakure jest mentorem Riny, z którą opanowuje technikę obsługi miecza. Kobieta jest wysyłana do Watykanu, jej misją jest kontrolowanie sytuacji.

Shura wydaje się odważny i nieustraszony na początku animowanych serii, ale później okazuje się, że ma wpływ na Mefisto, obawiając się własnej śmierci.

Kim jest Mefisto Feles

Ten niewielki bohater prowadzi Akademię Prawdziwego Krzyża, doświadczonego egzorcystę. Jest pół bratem braci Okumur, ponieważ urodził się z szatana. Jego darem jest możliwość zwrócenia się do niektórych zwierząt, owadów. Widzowie zobaczą, że Mefisto staje się karaluchem, psem. Uważa się, że jego prototypem jest słynny demon Mefistofeles.

Bohater ma silny talent strategiczny, doskonale wie, jak wprowadzać w błąd rozmówców. Feles uwielbia też różne intrygi.

Inni synowie szatana

Amaimon to demoniczny książę, również potomek przywódcy sił zła. Ma jasny wygląd (zielone włosy), kocha oporną odzież. Amaimon jest trudny do szaleństwa, ale ci, którzy robią to, szybko stają się bardzo przykro nam. Jego słabością są słodycze, które demon jest gotowy do spożycia w nieograniczonych ilościach.

Są szatanie i inni synowie, nie mniej niż Lucyfer, uważany za jednego z najpotężniejszych stworzeń piekielnych. Bohaterem jest grupa terrorystyczna. Jego twarz widzi tylko tych wybranych, ponieważ Lucyfer wolał nosić maskę.

Dzieckiem najwyższego demona jest również Astarot, zabawny z zajęciem obcych ciał. Demon nie może być zwany zręczny, ponieważ wszystkie jego próby złapania Rin są pokonane. Inni mieszkańcy piekielnej otchłani uważają to za lekceważące.

Są to najwybitniejsi bohaterowie anime, The Blue Exorcist. Zdjęcia postaci można przeglądać w tym artykule.