476 Shares 3453 views

Szpindlerowy Młyn (Czechy): charakterystyka i opinie Ośrodek

Szpindlerowy Młyn – ośrodek narciarski w Czechach, najbardziej popularny wśród fanów sportów zimowych w kraju i za granicą. Można powiedzieć, że jest to godny konkurent do innych ośrodków narciarskich w słowackich i polskich Tatr i Karpat. Co to jest tak atrakcyjny ośrodek narciarski? Podobnie jak wielu miejscach, przeznaczone do jazdy, ma rozbudowany i zawiera kilka wsi. Wcześniej niezależne kolonie Górne Miseczki, Prshedni-Łabskiej, Bedrzychów i Sv Petr są obecnie połączone w dwóch strefach. Te ośrodki narciarskie są nazwane po górach. Tak więc, narciarze mają do wyboru jedną z dwóch ośrodków narciarskich – „MEDVĚDÍN” lub „Święty Piotr”. Ale nie można cierpieć dylemat. Wszakże w obu strefach łyżwiarstwo jest jeden skipass. Weźmy teraz bliżej przyjrzeć się korzyści z każdego ośrodka narciarskiego. Co mówią o reszcie opinii Szpindlerowy Młyn?


Ogólna charakterystyka ośrodka

I „Svatý Petr” i „Medvedin” oferuje szeroki zakres jakości, miłe dla narciarstwa. Miasto Szpindlerowy Młyn, którego historia będziemy wam, znajduje się na wysokości 718 metrów nad poziomem morza. „Svatý Petr” ma jedenaście stoki o różnym stopniu trudności. Istnieje również park rozrywki i tor do jazdy na nartach biegowych. Znajduje to obszar narciarski na wysokości 718-1310 metrów nad poziomem morza. Obszar „Medvědín” ski nieco mniej. Jego maksymalna wysokość – 1000 m nad poziomem morza. W „Medvědín” siedmiu tras, odpowiednich dla narciarzy o różnych poziomach kształcenia – od początkujących do asów. Jak to się mówi recenzje, infrastruktura rekreacyjna jest bardziej rozwinięty w „Svatý Petr”. Przynajmniej nie jest przedszkole, gdzie można zabrać dziecko pod opiekę profesjonalnych opiekunów i ze spokojnym umysłem, aby przejść do opanowania zbocza góry. W ogóle, niech Liczby mówią same za siebie: całkowita długość trasy – dwadzieścia pięć kilometrów, pojedynczy bilet jest ważny na dwadzieścia osiem wind, z których trzy – krzesełkowe. W światłach wieczornych tylko niektóre stoki.

Gdzie jest Szpindlerowy Młyn

Czechy – przeważnie płaski kraj. Ale jest to niesamowite górskie o nazwie Giant. Znajdują się one na północy, w górnym biegu Łaby, niedaleko niemieckim i większość czesko-polskiej granicy. Drugi tytuł w Karkonoszach – „Karkonosze”. Niemcy nazywają tę tablicę Ryubetsal. To słowo, jak Karkonoszach, to w folklorze mieszkańcami zły duch mieszka w górach i złych przyczyn pogodowych. Ale przed Ryubetsal obecnie dostępnych hydrometeorologicznych. Miej oko na prognozy pogody, a wszystko będzie dobrze.

Historia ośrodek

Szpindlerowy Młyn powstał po okolicznych osiedli. Na przykład, Peter Swati znany jako tymczasowe i stałe górników obozowych i rud srebra z początku XVI wieku. Młyn w języku czeskim oznacza „młyn”. Pod koniec XVIII wieku należał do pewnej śląskiej rodziny Niemców Spindler. Stopniowo zaczęły pojawiać się wokół budynków młyna – Leśniczówka, jednoroczne, a następnie stałe chaty pasterzy. Ale te miejsca będzie przebywał pół mieszkał w, jeśli nie modę dla turystyki górskiej. Już w połowie XIX wieku w Szpindlerowym Młynie masowo pojechaliśmy bogaty wdychać zdrowe powietrze. Jak grzyby po deszczu zaczęły rosnąć domki i wille. W 1922 roku przyszedł tu i Franz Kafka. Szpindlerowy Młyn, zaczął pisać powieść „The Castle”. Specjalny Ośrodek osiągnął swój szczyt popularności wraz z nadejściem mody na zimowe wakacje.

Szpindlerowy Młyn (Czechy): Opinie

Turyści wielokrotnie kładzie nacisk na rozwój infrastruktury z dwóch ośrodków narciarskich. Darmowy karnet narciarski w odstępach co piętnaście minut dostarcza narciarzy z hotelu do wyciągów narciarskich. Całoroczny tor bobslejowy biegnie polutorakilometrovaya z dwudziestu obrotów. Uwzględniać potrzeby entuzjastów i innych sportów zimowych. Są znakowane szlaki do uprawiania narciarstwa biegowego i szlaki dla snowboardzistów. Posiłki dostępne są bezpośrednio na stokach w jednej z tawern w stylu chaty chłopskiej, – bouda. Szpindlerowy Młyn gospodarze nie tylko w zimie. Wiosna tu przyjść, aby cieszyć się wodospad, który jest utworzony z topniejącego lodu wodnego na rzece Łabie. W okresie letnim kurort Akcja Przedmiot roweru górskiego zatrudnić. Opinie ciepłe mówić o ekscytującym i obiecującym połowów dobry połów na jeziorze Lusk. Wiele hoteli (turyści chwalą "harmonii", "Central", "Astra", "Alpsky", "Album") działają przez cały rok.