857 Shares 8323 views

Szklane szklarnie – dla tych, którzy cenią sobie jakość

Szkło szklarnie – sprawdzone, niezawodne i estetycznie atrakcyjną opcją, aby stworzyć samochód crops idealne warunki do wzrostu i rozwoju. Koszt budowy i jego instalacji zależy od użytych materiałów, wielkości i czy właściciela witryny zakupu szklarni lub zrobić to samemu.

Dane historyczne szklarni

Historia uprawy warzyw ze sztucznymi metodami techniki rolniczej sięga bardzo odległych czasów. ogrodnicy rzymskimi sadzenia prowadzona słońcem w ciągu dnia i w nocy usunięto w ciepłym pomieszczeniu, wykonane w rodzaju szklarni, pokrycia warstwy złoża nawozu pod którym zatrzymuje ciepło.

W miarę upływu czasu, te same Starożytni Rzymianie wynaleźli chronić płoty sadzenia pokryte cienkimi płytkami miki, pozwalając na naturalne światło. Te budynki i można uznać za prototyp nowoczesnych szklarniach.

Pierwszy cieplarnianych szkła pojawiła się w Europie w połowie 16 wieku. Są one wykorzystywane głównie do uprawy kwiatów i roślin egzotycznych. Szkło było bardzo drogie, tak, że zwykli ludzie nie mogli sobie pozwolić na taki luksus dla uprawy warzyw.

Wynalazek jest metoda tworzenia szkła płaskiego w 17 wieku w Niemczech doprowadziła do rozwoju budowy szklarni. Niemniej jednak przywilej posiadania szklarni szklanych miał zamożnych obywateli. Tylko na początku 20 wieku, kiedy nastąpił masywny walcowane szkło płaskie, a jego cena gwałtownie spadła, zdolność do budowy szklarni szkła pojawił się w ogóle.

W Rosji, szkło szklarni tam pod Piotra 1, a także są rzadkie, ponieważ ich koszt budowy jest zbyt drogie. W latach 30. ubiegłego wieku, masy budowę szklarni w skali krajowej. Radzieckie kompleksów cieplarnianych dostarczane ze świeżych produktów z całego kraju.

Zalety i wady, które mają szklane szklarnie

Szkło ma pewne pozytywne cechy, powodując jego wykorzystanie w produkcji szklarni:

– Wysoka przejrzystość pozwala słoneczne swobodnie przenikać do szklarni.

– Możliwość przechodzą promienie ultrafioletowe daje roślinom możliwość uzyskania elementy niezbędne do wzrostu.

– Zielone szkło i obojętność chemiczna zapewnienia zdrowego środowiska w szklarni. Nie emituje szkodliwych substancji przy podgrzaniu i nie reaguje na działanie czynników chemicznych i wpływ agresywnego środowiska.

– powierzchnia szkła nie jest narażony na działanie ścierne starzenia, a zatem długi czas utrzymuje atrakcyjny wygląd.

– struktura szkło nie ulega zmianie pod wpływem wysokich i niskich temperaturach. Kształt i wymiary pozostają niezmienione, co eliminuje konstrukcję ze odkształceniem.

– Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Szkło jest wystarczająco czysty do mycia wodą i wytarcie suchą ścierką.

– odporność na warunki atmosferyczne i nie uginają się pod ciężarem śniegu.

– Sfrustrowany elementem jest łatwe do wymiany.

Do szklanego wady obejmują dużą masę, kruchość, wysoką przewodność termiczną, wysoką cenę w porównaniu z innymi materiałami stosowanymi do pokrycia szklarni. Mimo tych oczywistych wad szklarniach (opinie klientów potwierdzają to) nie tracą na popularności. Według tych, którzy od dawna cieszył się szklarnia szkło na jego miejscu, koszt opłaca za kilka lat, ponieważ warzywa rosną i rozwijają się w nich dużo lepiej. Mocna konstrukcja i uszkodzone elementy można szybko i łatwo wymienić bez naruszania klimat w szklarni.

Szczególnie stworzenie technologii cieplarnianego

Każdy cieplarnianych, niezależnie od zastosowanego materiału, jest stały szkielet pokryty blachą z przezroczystego materiału. Rama wykonana jest z profili aluminiowych albo stalowych lub płyt drewnianych. Szklarnie szkła stosowanego zazwyczaj aluminium lub drewna, aby zmniejszyć całkowity ciężar konstrukcji, ponieważ sama szyba jest dość ciężki.

Z tego samego powodu, dla instalacji szklarni szkła, solidnego i niezawodnego fundamencie. Do szklarni zazwyczaj wykorzystują pas lub betonu monolitycznego bloku fundamentowego. Leżał należy do głębokości zamrażania gleby, ale nie mniejszej niż 80 cm.

Zazwyczaj szklane szklarnie zrobić z dwuspadowym lub chudego pochyłym dachu. Tu wybór może stać się ogrodnik. Do szklany dach szklarni długo służył do jego produkcji stosuje się szkło o grubości 4,6 mm. Grubsze może pęknąć, gdyż różnica temperatury wewnątrz i na zewnątrz może być bardzo duża.

Szklarnie ze szkła – godny wybór

szklarnie i dzisiaj szklane nie tracą na popularności, choć były też inne materiały o podobnych właściwościach i wyższe właściwości techniczne i fizyczne.

Pomimo faktu, że sprzedaż jest ogromna różnorodność modeli szklarni wykonane z różnych materiałów iw różnych kategoriach cenowych, prawdziwi koneserzy wolą niezawodne, trwałe i atrakcyjny wygląd zewnętrzny szkła. Cena szklarni ramy pod szkłem w zależności od wielkości konstrukcji, od użytych materiałów i od dostępności dodatkowych elementów. Przeciętnie waha się od 20 000 do 150 000 rubli. Koszt grubości arkusza szkła 4 mm – 150 rb / m .. Pomimo szklarniach wysokie koszty, opinie o gotowych wzorów dostępnych na rynku, w przeważającej części pozytywny. powinni słuchać początkujących ogrodników.

Doświadczeni hodowcy zwykle wybierają szklarni szkła, w których cena jest na tyle wysoka, wiedząc, że jakość i niezawodność konstrukcji w końcu zapłaci wszelkie koszty.