829 Shares 5080 views

Zad – co to jest rodzaj tłuszczu?

Owczy zad – co to jest? Może napotkał tego słowa, gdy próbują znaleźć autentyczne przepis na gotowanie pilaw. Weźmy bliżej przyjrzeć się tym produktem.

Zad – co to jest i co to jest przydatne?

Wspomniany produkt jest szczególnym typem tłuszczu. Znajduje się on w tylnej części tusz owczych. Rzeźnicy są zwykle dobrze świadomy tego, co jest cenne zad. Co to jest i jak go ugotować, zdają sobie sprawę z tych, którzy są zaznajomieni z kuchni Uzbekistanu. Nie tylko ten rodzaj pilaw z boczkiem staje się wyjątkowy. Istnieje kilka sposobów, w jaki możemy przygotować smaczne zad. Jaką receptur, w jaki sposób przygotować się tłuszcz do spożycia, opisujemy w tym artykule.

Zastosowanie produktu pod uwagę do zdrowia, pomimo jego wysokiej zawartości tłuszczu, jest oczywiste. Jest dobrze aktywuje perystaltykę jelit, ma wpływ żółciopędny oraz (jak zresztą każdy świeży smalec) jest dobrym naturalnym immunomodulator.

Jak gotować zad, tak aby nie był odczuwalny nieprzyjemny zapach

Ten rodzaj tłuszczu jest nieprzyjemny dla wielu ze względu na jego specyficzny aromat. Pozwól nam przygotować go tak, że zapach nie był odczuwalny. Również ta metoda pomoże zharmonizować smak tłuszczu. Najpierw zagotować zadzie. Czas ten zależy od wielkości kawałka – tłuszcz będzie musiał spróbować całym gotowania. Lub przekłuć wykałaczką. Choć zad jest gotowy, trzeba zrobić sos czosnkowy. Czyste 4 ząbki czosnku i grind z grubej soli. Dodaj czerwony i czarny pieprz, posiekany koperek i pietruszkę, kruszone kolendrę. Dobrze wymieszać do uzyskania jednolitej masy. Gotowane zadu trzeba naciskać na wodzie, trochę zimna. Zastosowanie do całego kawałka głębokich cięć, ale nie całkowicie przeciąć. Powinieneś być w stanie ujawnić ogon gruby, jak książka z grubymi (1-2 cm) arkuszy. Teraz każda warstwa musi być przygotowana z mieszaniny puchu – obficie po obu stronach. Gdy wszystkie elementy zostaną rozmazany obficie obliczyć tłuszczu warstwy tylne razem obmazhte ostre i górną opatrunek owinąć go folią z tworzywa sztucznego, a także w lodówce na górnej półce w lodówce. Teraz tłuszcz jest w porządku, aby rozkoszować się aromatem przypraw. To może trwać od jednego do kilku dni. Gotowy produkt ma przyjemny zapach i jej łatwiej niż jeść surowego przypraw tłuszczu. Podawać na zimno boczek, pokrojone na małe kawałki.

Jak marynowane zad przed paleniem

Świeży kawałek tłuszczu owczego, myje i obsushenny, nacinania obficie napełnić solą i zostawić na kilka dni w chłodnym miejscu. Następnie powiesić w wędzarni przez kilka dni, aż dostanie krycie i przejrzystość.

Zad duszone z warzywami

Świeże kapusta (małe widelce) chop, sól i mash ręce. Zad (250 g), pocięto na kostki i ogrzewa się na patelni do smażenia do dziobu miękkość. Następnie dodać kapustę, mięso cztery pomidory, obrane, zielone cebule, sól i kminek. Dusić na małym ogniu do miękkości. W razie potrzeby dodać trochę płynu. Podobna danie może być gotowane z kapustą. Przed gotowaniem pożądane jest namoczyć w celu usunięcia nadmiaru soli.