801 Shares 5709 views

Lek "Postinor" na zakończenie ciąży we wczesnym stadium

Według statystyk, co trzecia ciąża na naszej planecie kończy się przerwą. W jednym przypadku dzieje się tak niezależnie od pragnienia kobiety. W tym samym czasie średni okres, w którym następuje poronienie (naturalne lub sztuczne), wynosi do ośmiu tygodni. Również przerwanie może nastąpić za zgodą słabszej płci. Jednym ze sposobów aborcji jest używanie Postinora. Przerwanie ciąży we wczesnych stadiach jest dosyć skuteczne. Niektóre kobiety stosują to już po opóźnieniu proponowanej miesiączki. W tym artykule dowiesz się, czy "Postinor" może przerwać ciążę we wczesnych stadiach. Dowiesz się, jak używać tego leku i opinii lekarzy w tej sprawie.

Opinia i rekomendacje ginekologów

Pomimo faktu, że tabletki "Postinor" (do aborcji) są dobre, narkotyk nie jest zalecany do częstego używania. Lekarze mówią, że narkotyk silnie uderza w skorygowane tło hormonalne sprawiedliwego seksu. Często prowadzi to do dalszych problemów.

Ginekolodzy twierdzą, że lek "Postinor" na przerwanie ciąży we wczesnym okresie ma realną skuteczność dopiero w ciągu pierwszych trzech dni po niechronionym stosunku płciowym. Później narkotyk prawie nie wpływa na ciążę. Ginekolog zdecydowanie nie zaleca stosowania samego leku. Pacjent powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem i otrzymać indywidualne zalecenia.

Co zawiera lek?

Lek "Postinor" (do przerwania ciąży we wczesnych stadiach, czasem używane przez kobiety) ma następującą kompozycję: levonorgestrel w ilości 0,75 mg, koloidalny ditlenek krzemu (0,5 mg), monohydrat laktozy (71 mg), skrobia ziemniaczana (0,5 Mg), skrobia kukurydziana (23 mg), talk (3 mg), stearynian magnezu (1 mg).

W jednym opakowaniu leku znajdują się dwie tabletki. Średni koszt tego leku to 400 rubli za jeden pakiet.

Wpływ leku i jego skuteczność

Jak działa lek "Postinor", aby zakończyć ciążę we wczesnym stadium? Instrukcja obsługi informuje konsumentów o następujących danych.

Bezpośrednio po spożyciu lek jest dostarczany do żołądka, a następnie do jelita. Wchłanianie leku rozpoczyna się natychmiast. Maksymalne stężenie substancji czynnej we krwi przedstawiciela słabszej płci znajduje się po półtora roku. Znaczy to, że "Postinor" na aborcję na wczesnym etapie recenzji jest dobry. Konsumenci i specjaliści twierdzą, że jeśli przyjmiesz tabletkę pierwszego dnia po niechronionym kontakcie, prawdopodobieństwo pozytywnego wyniku będzie wynosić 95 procent. Kiedy lek jest stosowany po dwóch dniach, skuteczność jest szacowana na 80 procent. Po trzech dniach lek jest uważany za bezużyteczny. Jednak niektóre osoby zdołają przerwać niechcianą ciążę.

Lek ma wpływ na kobiece jajniki. Blokuje pracę narządów rozrodczych. Prowadzi to do odwrotnego rozwoju mieszków włosowych i zniesienia owulacji. Jeśli już dojdzie do wywaru jaj, lek działa na żółte ciało, tłumiąc jego działanie. Ponadto lekarstwo powoduje, że śluz szyjny jest bardziej lepki. Fakt ten zapobiega przenikaniu plemników do macicy. Jeśli to nieuchronnie się zdarzy, wtedy Postinor zaczyna działać na błonie śluzowej macicy. W ten sposób endometria ulega odwrotnemu rozwojowi i nie ma możliwości zabrania już zapłodnionej komórki. Wszystkie te fakty zapobiegają dalszym rozwojowi ciąży.

Wskazania do stosowania leku

W jakich przypadkach leki są stosowane? Instrukcje użycia wskazują tylko jedno wskazanie – konieczność przerwania ciąży. Tak więc środek może być stosowany w przypadku, gdy zwykłe metody antykoncepcji okazały się nieskuteczne. Na przykład prezerwatywa rozdarta, pierścień pochwy został poślizgnięty , następna pigułka antykoncepcyjna została pominięta, i tak dalej.

Warto zauważyć, że przed użyciem należy zawsze przeczytać instrukcje. Jak każdy lek, lek "Postinor" ma ograniczenia i przeciwwskazania.

Kiedy powinienem przestać używać leków?

  • Choroby wątroby i nerek w ostrym stadium.
  • Wiek przedstawiciela słabszej płci to 16 lat.
  • Wrodzone choroby o charakterze genetycznym. Nietolerancja laktozy.
  • Nadwrażliwość lub możliwość wystąpienia alergii na którykolwiek składnik leku.
  • Ciąża, w tym rozwój poza macicą.

Lek może być stosowany tylko po uzyskaniu zgody lekarza na laktację, zapalenie wątroby różnych typów.

Jak Postinor może przerwać ciążę we wczesnym stadium?

Lek powinien być stosowany ściśle przez indukcję. W takim przypadku efekt takiej korekty będzie maksymalny. Jedna tabletka zawiera dwie tabletki. Pierwsze z nich powinny być podjęte jak najszybciej po stosunku płciowym. Im szybciej to zrobisz, tym bardziej prawdopodobne jest, że masz pozytywny wynik.

Druga kapsułka leku jest przyjmowana 12 godzin po pierwszym. W tym przypadku przerwa między nimi nie powinna przekraczać 16 godzin. Dlatego ważne jest prawidłowe obliczanie schematu korekcji o podobnej substancji.

Lekarze mówią, że lek "Postinor" nie jest używany do przerwania ciąży po opóźnieniu menstruacji. Jednak niektóre kobiety mówią, że w ten sposób udało im się przerwać ciążę. Ginekolodzy również zeznają, że jest to tylko kombinacja okoliczności. Zwykle rozwijająca się ciąża po czterech tygodniach nie może być przerwana przez użycie tej substancji.

Specjalne instrukcje

Jeśli przyjmujesz tabletki "Postinor", aby przerwać ciążę we wczesnych stadiach, przygotuj się na działania niepożądane. Prawidłowe działanie leku wskazuje na krwawienie, które się rozpoczęło. W większości przypadków przypomina zwykłą miesiączkę. W tym samym czasie kolejne miesiące mogą rozpocząć się dopiero kilka dni po zakończeniu tych przydziałów.

Często leki powodują nudności. Dlatego lekarze nie zaleca się przyjmowania posiłków przed użyciem narkotyków. Ponadto, należy powstrzymać się od jedzenia przez kilka godzin po zjedzeniu ostatniej pigułki. Jeśli występuje wymioty, kobieta musi wziąć dodatkową pigułkę, ponieważ efekt korekcji może być niekompletny.

Po dwóch tygodniach od korekty warto odwiedzić ginekologa i poddać się badaniu ultrasonograficznemu. To sprawi, że ciąża nie rozwija się naprawdę

Opinie pacjentów o narkotykach i ich skutkach

Przerwać ciążę "Postinor" może każdy przedstawiciel słabszej płci. Nie wymaga zgody lekarza lub recepty. Lek jest sprzedawany w każdym łańcuchu aptecznym. Jest to niewątpliwa zaleta leku.

Kobiety mówią, że natychmiast po użyciu pierwszej kapsuły można zaobserwować łagodne bóle w dolnej części otrzewnej. Czasami są one połączone z ciężkością w okolicy lędźwiowej. Lekarze wyjaśniają to faktem, że lek zwiększa skurczową zdolność myometrium.

Kobiety mówią, że w przypadku braku efektu korekcji, lek nie ma szkodliwego wpływu na płód. To sugeruje, że przedstawiciel słabszej płci może nadal urodzić to dziecko bez efektu. Warto zauważyć, że większość środków antykoncepcyjnych postcoitalnych prowadzi do nieodwracalnych zmian w ciele embrionu.

Pacjenci twierdzą, że czasami lek nie powiedzie się. Więc kobieta może zacząć krwawić lekko. Nie oznacza to jednak, że ciąża zostanie przerwana. Zarodek może lekko wypluć się z macicy, ale nadal rozwijać. Dlatego po pewnym czasie jest tak ważne po korekcie wizyty w badaniu ultrasonograficznym. Jeśli nie ma skutku, kobieta zostanie poddana standardowej procedurze aborcyjnej.

Podsumowując

Teraz wiesz, jak przerwać ciążę we wczesnych stadiach "Postinor". W ostatnich latach ten lek jest coraz mniej używany. Jest znacznie niższy od preparatu "Escopel", który ma mniej wyraźne efekty uboczne i większą skuteczność w stosowaniu. Niezależnie od wybranego sposobu przerwania ciąży, należy pamiętać, że po użyciu środków antykoncepcyjnych postcoitalnych kobieta musi być chroniona dodatkowymi środkami do następnego cyklu. Stosowanie leku Postinor nie gwarantuje, że poczęcie nie nastąpi nawet przy następnym kontakcie. Używaj antykoncepcji na czas i bądź zdrowa!