244 Shares 8624 views

Kawałkiem nieba na ziemi jest Malediwy. Visa do raju po przyjeździe

Prawdopodobnie każdy pamięta reklamę czekolady "Bounty", która obiecała radość z raju. Oprócz samego produktu reklamowanego w trakcie tej kampanii marketingowej, najpiękniejsze krajobrazy przyciągnęły się bardzo mocno, urzekając pięknem i niezwykłym spokojem.

To uczucie, które czeka na turystę, który postanowił odwiedzić Malediwy. Wiza tych atoli Oceanu Indyjskiego jest jedyną przeszkodą na drodze do jedności z bajeczną naturą kurortu.

Znajduje się niedaleko cesarza herbaty na świecie – Sri Lanka – archipelag Malediwów pokazuje światu ogromną liczbę niezrównanych pięknych wysp, zjednoczonych w atolach. Każde dziecko Malediwów jest w odróżnieniu od drugiego, a jedyną rzeczą, która łączy ich jest niewyobrażalny spokój i jasność kolorów naturalnych krajobrazów.

Aby dostać się do tego wspaniałego świata, konieczne jest znalezienie odpowiedzi na proste i bardzo popularne pytanie wśród turystów: czy jest wiza na Malediwach? To naprawdę niesamowite, ale ten kawałek ziemskiego raju nie jest zbyt nieosiągalny dla turystów: nie ma potrzeby wydawania dokumentów wjazdowych przed wyjazdem do kurortu.

Wiza do Malediwów dla obywateli Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw jest umieszczana po przybyciu na lotnisko na wyspie Male. Aby otrzymać paszport, musisz mieć ważny co najmniej trzy miesiące na paszport, bilet powrotu z ustaloną datą, dokument potwierdzający rezerwację hotelu, a oczywiście 50 USD. Na każdy dzień dla jednej osoby. A potem organy celne pewnie powiadają podróżnikowi: "Witamy Malediwów!" Wiza jest oznaczona na 30 dni i jest całkowicie bezpłatna.

Jeśli któryś z rodziców zamierza wyruszyć na wyspy dziecka poniżej 18 roku życia, konieczne jest bezwzględnie posiadanie notarialnego zezwolenia wydanego przez drugiego rodzica na wyjazd dziecka. Ten dokument musi być w języku rosyjskim. W przypadku, gdy imiona rodziców są inne, akt urodzenia dziecka musi być przedstawiony na granicy.

Aby nie zaciemniać początku wakacji, rząd archipelagu wprowadził pewne ograniczenia w przepisach celnych na wyspach Malediwów. Wiza zostanie przyznana tym obywatelom, którzy bez jakichkolwiek naruszeń przejdą inspekcję celną. Zakazuje się wprowadzania do terytorium atenu narkotyków i wyrobów alkoholowych, produktów pornograficznych i dysków z filmami. Zabronione jest również używanie materiałów wybuchowych, prochu, broni, a nawet urządzeń do polowań podwodnych. Na terytorium wysp nie wolno importować literatury i produktów antyszlamowych z wieprzowiny. Noszenie nożyc, noży i innych ostrych przedmiotów jest zabronione.

Prawdopodobnie jedna z niewielu miejsc na Ziemi, która jednocześnie pobudza ludzką świadomość i uspokaja duszę to Malediwy. Wiza otrzymana po przyjeździe na lotnisko daje możliwość pogrążenia się w tę wyjątkową atmosferę jedności człowieka i natury. Zapierające dech w piersiach piękno krajobrazów, wspaniała, błękitna powierzchnia oceanu i niewysłowiona spokojna atmosfera – wszystko to jest kawałkiem raju na Ziemi – na Malediwach.