392 Shares 1037 views

Hedonizm – to styl życia, czy wyzwanie dla społeczeństwa

Współczesne społeczeństwo cudem nauczył się bagatelizować i nosić maszkaronami na założeniu, że ponad stu lat istnienia na tej ziemi. Dziś nie są zaskakujące fraza „hedonizm hotel.” Ponadto działają one w takich warunkach ludzie, którzy nie są w pełni świadomi faktu, że taka definicja jest prowadzone z nim początkowo i jak wcześniej interpretowane. Wiele hotel „hedonizm” (Jamajka) są uważane za stabilne i niezawodne zwroty. Więc co to oznacza to, że słowo?

Hedonizm – to przede wszystkim etyczne nauczanie, który powstał w jednym z najbardziej cenionych ośrodków kultury cywilizacji – starożytnej Grecji. Każda osoba moralna zgodnie z założeniami niniejszego punktu jest przyjemność Outlook lub cierpienie. Tak, kirenaki, to przodkowie tej filozofii, przedstawiła przyjemność jako najwyższy cel, dla którego człowiek istnieje. Ale kto powiedział, że rozumie, że tylko cielesną ekstazę?

Niespodzianki i transformacja pojęcia upływu czasu. Sokrates zaczął dzielić się bawić na „złe, fałszywe” i „dobry, prawdziwy.” Władza wielkiego greckiego i jego mądrości, bez wątpienia, ale … nie podkreślić, że nie udał „widelec” postrzegania dobrych i złych w inny sposób? Już Arystoteles powiedział, że „przyjemność nie jest dobre.” Nieoczekiwanie wkrótce myśli wielki ponownie wróciła do punktu wyjścia. Epikur więc znowu zaczął mówić o przyjemności (choć nie dla ciała, ale dla duszy) jako najwyższego dobra.

Epikurejczycy oskarżany o egoizm i można często usłyszeć, że hedonizm – to zabawa, co może przyjść. W pewnym stopniu tak jest. Ale wyglądają jak różne jego przejawy. pomysły Hedonism delikatnie "promowane" Spinoza i Locke i Hume, Mandeville. Najbardziej jaskrawy błysk można nazwać dziełami de Sade. To właśnie w ich hedonizm – przeciwwaga, jest to protest społeczeństwa.

Nowoczesna koncepcja terminu jest znacznie węższe. Dziś hedonizm – to seks, kameralny obsługa, zadowolenie cielesnego pożądania. Dość niestety do nauki, istnieje od kilkuset lat. Co więcej, ta „jednostronne” postrzeganie przyjemności staje się już codziennością.

Nowoczesność „zwulgaryzowana” prymitywny i wykonane nie tylko masową reakcję, ale także postrzeganie samej rzeczywistości. Mężczyzna nie zamierza dyskutować i analizować. On jest jak magnetofon odtwarza te definicje, które usłyszy lub przeczyta w jednym, nie zawsze są wiarygodne źródło. Obecnie przyjmuje się, że hedonizm – to seks i wszystkie jej przejawy. Czy człowiek nie jest już z tego, co emocje, aby uzyskać znak +?

Dlaczego jest to śmieszne podniecenie do łez? Cry w ogóle stał się nieprzyzwoite. Dlaczego hedonizm – to seks lub cielesna przyjemność? Lub emocje na zachód słońca nad morzem lub walca śniegu w świetle latarni – zboczenie? Staliśmy się krytyczna. Dzielimy świat na jego koncepcji czerni i bieli, na norm i odchyleń. Dlaczego słowo „fun” jest zawsze szuka insynuacje seksualne? Grecy traktować jako zabawę i ćwiczenia (to była przyjemność patrzeć w organizmie) i figurą mowy i wytrzymałości psychicznej. Hedonizm – jasny talent żyć i być zadowolony.