119 Shares 1046 views

Pałac Shuvalov: godziny otwarcia, zdjęcie i lista wystaw

Pałac w Shuvalov został zbudowany w samym centrum Petersburga. Przyciąga nabrzeże rzeki Fontanki. Zakłada się, że wybudowanie pałacu zostało zakończone pod koniec XVIII wieku, a jego autorem jest słynny architekt ówczesnego czas – J. Quarenghi.

Historia słynnego budynku

Pałac Shuvalov należał pierwotnie do rodziny Vorontsov. W 1799 roku został kupiony przez żonę Hofmistrza Naryszkin – Maria Antonovna. Decyzja nowych właścicieli budynku została rozszerzona. Dla niego były główne pokoje muzeum, galeria zdjęć i sala balowa.

W pierwszych dziesięcioleciach XIX w. Sala balowa zwana również Alexandrovsky, Dancing and Belokolonnym, była szczególnie popularna w High Petersburgu. Na kijach trzymanych w pałacu znajdowały się Puszkina i Wazjazskiego, Kryłowa i Derzhavina. Osobistym gościem Maria Antonovna była cesarz Aleksander I.

W 1834 roku Naryshkins opuścił Petersburg. Od tego czasu dom, który góruje nad Fontanką, stał się własnością ich krewnych. W 1846 roku nowy właściciel pałacu został nowym pałacem Piotrem Pawłowiczem Shuvalovem. Dom był posagiem Sofyi Lwowskiej Naryszki, na której poślubił. Od tego okresu pałac zaczął się nazywać Shuvalovsky.

Od połowy czterdziesty XIX w. Rozpoczęto odbudowę domu. Został autorem projektu zaproszony Bernard de Simon. Architekt N.E. Efimow połączyć poszczególne budynki, przekształcił elewację. Zewnętrzna część pałacu stała się zgodna z włoskim stylem renesansowym.

Biuro Shuvalov znajduje się na pierwszym piętrze. W tych pomieszczeniach zorganizowano zarządzanie przedsiębiorstwami i majątkiem rodziny. Pierwsze przez przejście z strony Fontanki zostały pozytywnie zastąpione przez lobby Parade, ozdobione marmurowymi schodami. Pomiędzy 1844 a 1846 r. Powstały wspaniałe pokoje dzienne. Wśród nich, Niebieski, Złoty, Biały i Niebieski. Ponadto Pałac Shuvalov nabył gotycką i wielką gabinet, a także salę rycerzy.

Okres sowiecki

Po rewolucji w 1917 r. Pałac w Shuvalov został pod nacjonalizacją. W 1919 r. Muzeum zostało zorganizowane w budynku. Znajdowała się w nim ekspozycja malarstwa zachodnioeuropejskiego, kolekcja rzeźbionych kości, szkła, porcelany itp. Po sześciu latach istnienia została ona zamknięta. Wszystkie eksponaty tego muzeum, a także obiekty sztuki użytkowej i obrazy Pałacu Szuvalov zostały przeniesione do Ermitażu i do Muzeum Rosyjskiego.

Od tego czasu budynek Fontanka mieścił się w Domu Inżynierii i Pracowników Technicznych. Mołotowa, Domu Prasowego, a także organizację projektową.
Podczas wojny z niemieckimi okupantami budynek na Fontance został poważnie uszkodzony. Na przykład Alexander Hall został całkowicie zniszczony. Wybuchła mu wysoka wybuchowa bomba.

Po wojnie w Pałacu Shuvalov rozpoczęto prace renowacyjne. W 1965 r. Dom został otwarty w budowaniu pokoju i przyjaźni z narodami obcych państw. W odrestaurowanym pałacu zgromadzono liczne delegacje z całego świata. Ich wizyty umożliwiły wzmocnienie więzi kulturowych i międzynarodowych między naszymi narodami.

Dzisiejszy dzień

W Pałacu Shuvalov mieści się obecnie instytucja państwowa. Nazywa się to w Petersburgu Centrum Współpracy Międzynarodowej. Ta organizacja w wielu aspektach jest kontynuacją tradycji tych ludzi, którzy kiedyś byli pałacem Shuvalov. Trwają tutaj stałe wystawy, koncerty charytatywne, prezentacje i sympozja międzynarodowe.
Ponadto, Centrum Współpracy Międzynarodowej oferuje doskonałe komfortowe sale dla różnych wydarzeń. Usługi dla wszystkich – organizowanie spotkań biznesowych i kongresów, konferencji i koncerty, bankietów i konkursów, uroczystości weselne i rocznice.

Aby przeprowadzić wszystkie te wydarzenia, klienci otrzymują niezbędny sprzęt do demonstracji, oświetlenia i dźwięku. Dodatkowo jest możliwy kompleksowy kompleks, pozwalający na obsługę kongresowej turystyki biznesowej w Petersburgu. Jednocześnie Centrum Współpracy Międzynarodowej może zapewnić osiem pokoi w pałacu, których łączna powierzchnia wynosi 1.250 metrów kwadratowych, a także wspaniałe sale. Goście mogą korzystać z usług tłumaczenia symultanicznego, faksowego i telefonicznego, a także usług kopiowania i drukowania potrzebnych materiałów.

Wycieczki

Centrum Współpracy Międzynarodowej zaprasza do odwiedzenia Pałacu Shuvalov wszystkich tych, którzy chcą się komunikować, doceniają każdą okazję, jaką daje mu do otrzymywania nowych informacji, a także lubi poczucie wakacji i uroczystej atmosfery. W halach tego wspaniałego budynku organizowane są wycieczki. W takim przypadku każdy z gości zawsze może zasięgnąć porady o kompozycji, która go interesuje.

Na zewnątrz można całymi godzinami zwiedzać Pałac Shuvalov. Godziny otwarcia dla zwiedzających są od dziesięciu do osiemnastu lat.

Ważne wydarzenie

Pod koniec 2013 r. W stolicy północy otwarto Muzeum Faberge. W pałacu Shuvalov, gdzie znajduje się, goście mogą zobaczyć niezwykły zbiór cennych dzieł biżuterii, które powstały w drugiej połowie XIX i XX wieku.

Historia prac biżuteryjnych

Przedtem, prawie wszystkie eksponaty, wykonane przez mistrzów Karla Faberge, które są prezentowane na wystawie, znajdowały się w prywatnej kolekcji. Jego właścicielem był mediator – Malcolm Forbes. Zebrał tę kolekcję od prawie półwiecza.

Na początku 2004 r. Ogłoszono sprzedaż przedmiotów wartościowych. Kolekcje zagrożone kruszeniem. Jednak aukcja została anulowana niespodziewanie. Wszystkie przedmioty zostały zakupione przez Viktora Vekselberga, założyciela fundacji "Połączenie czasu".

Eksponaty muzeum

Goście stolicy północnej, którzy są zainteresowani dziedzictwem kulturowym Rosji, muszą z pewnością odwiedzić muzeum Faberge. W pałacu Shuvalov, gdzie znajduje się, można zobaczyć słynne imperialne jaja wielkanocne. To jest podstawa ekspozycji.

Wystawa Faberge w pałacu Shuvalov to największa kolekcja na świecie, stworzona z dzieł firmy wielkiego jubilera. Na liście eksponatów – dziewięć jaj Wielkanocnych. Ponadto zbiór muzeum zawiera kolekcję innych niepowtarzalnych elementów stworzonych przez rosyjskich rzemieślników.