723 Shares 4032 views

Czy są jakieś roztocza w regionie Krasnodar?

Większość ludzi w Rosji nie może sobie pozwolić, aby przejść na wakacje za granicą. Dlatego muszą być spełnione z pięknem kraju. Najbardziej popularne ośrodki (Anapa i Gelendżik), gdzie stale udać się na spoczynek, położone na wybrzeżu Morza Czarnego w regionie Krasnodar. Oczywiście, istnieją inne piękne miejsca, gdzie tysiące turystów każdego roku. Często przychodzą tu odpocząć z całymi rodzinami. Dlatego, opiekuńczy moms zastanawiają się, czy nie ma w Krasnodar regionu roztoczy zapalenia mózgu?

KRÓTKI OPIS owady

Kleszcze są bardzo małe, więc są one trudne do wykrycia bezpośrednio na ciele. Ale musimy zrozumieć, że w tym samym czasie są one szkodliwe, cierpienia różnych chorób. Dlatego też, jeśli kleszcz został znaleziony na ciele, bez zwłoki, szukać profesjonalnej pomocy. Owady dorosłe nie mogą podróżować na długich dystansach. Dlatego są one zwykle czeka na swoją ofiarę siedząc na ziemi. Najczęściej polują, ukrywając w trawie lub gałęzi krzewów. Kleszcze w regionie Krasnodar czekają na swoje ofiary, podnosząc przednią nogę. Więc łatwo przylgnąć do człowieka odzieży lub wełny zwierząt.

Raz na ciele, szkodników nawet podczas jazdy w poszukiwaniu skóry miękkiej części. W tym okresie może być odczuwalne. Jeśli myślałeś, że coś jest przeszukiwania na ciele, najlepiej jest spojrzeć. Nie możemy pozwolić, roztocza przylegają do skóry. Bardzo często owad wybiera szyi lub z tyłu głowy, gdzie jest to trudne do wykrycia. Im dłużej będzie ssać krew, tym większa szansa na złapanie trochę chorobę. Istnieje błędne przekonanie, że kleszcze skok z wysokich drzew. W rzeczywistości rzadko atakują wysokości ponad 1 m.

Aktywność szczytowa kleszczy

Zazwyczaj roztocza w regionie Krasnodar zaczynają wykazywać swoją działalność od początku kwietnia. Ale jeśli zima była ciepła, a następnie mogą wrócić w połowie marca. Pod koniec maja, liczba kleszczy jest zmaksymalizowane. W tym okresie trzeba będzie najbardziej uważać. W przeciwnym razie, jest prawdopodobne, aby podnieść szkodnika. Aktywność kleszczy trwa do połowy października, ale teraz są one w mniejszych ilościach.

Ukąszenia są niebezpieczne?

Wielu obawia się z pytaniem: „Czy jest coś w Krasnodar roztoczy obszar zapalenia mózgu?” Oczywiście, istnieją również te owady, ale są one bardzo nieliczne. Dużym zagrożeniem w Krasnodarze są tzw kleszcze. Po ich ukąszenia mogą rozwijać boreliozę, który jest jednym z najbardziej niebezpiecznych chorób. W miejscu ukąszenia pojawia się rumień wędrujący, który charakteryzuje się dużą powierzchnią zaczerwienienia skóry. Jest to jedyny objaw, który odróżnia boreliozę od innych chorób zakaźnych. Jeśli pojawi się rumień, to będzie trudne do lekarza, aby zdiagnozować chorobę na ogólnych cech: gorączka, zmęczenie, senność, osłabienie. Leczenie należy rozpocząć natychmiast. W przeciwnym razie może to mieć wpływ na niektórych systemach ustrojowych (nerwowego, układu mięśniowo-szkieletowego, i tym podobne). Dlatego też jest pożądane, aby powstrzymać się od odległości w lesie podczas okresu, w którym w obszarze kleszczy Krasnodar o najwyższej aktywności.

Zaleca się, że jeśli nagle, zdecydowano się pójść na charakter, należy nosić zamknięte buty i odzież.

Kleszczowe zapalenie mózgu w Krasnodar Territory – to rzadkość. Ale to jest również dostępne tutaj. Muszę powiedzieć, że zapalenie mózgu występuje dużo trudniejszy boreliozy.

Jak zapalenie mózgu?

Nawet jeśli nie wiem, czy istnieją roztocza w regionie Krasnodar, nadal trzeba uważać. Mimo wszystko, jeśli nagle stajesz się ofiarą jednego z nich, konsekwencje mogą być tragiczne. Zapalenie mózgu jest bardzo trudne do określenia, w początkowych etapach. A jeśli to nie goi się w czasie, ale w przyszłości będzie to bardzo trudne. Objawy przypominają grypę regularne: gorączka, ból głowy, osłabienie, letarg. Z biegiem czasu, temperatura gwałtownie wzrasta, zaczyna wymioty. Jeśli prowadzisz choroby, nie może być paraliż, a nawet śmierć. Dlatego roztocza w regionie Krasnodar – to nie jest żart. Lepiej zabezpieczyć się przed pojawieniem się takiego „gościa” na korpusie, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być tragiczne.