452 Shares 3590 views

prezentacja Breech płodu: norma lub patologia?

prezentacja Breech płodu: norma lub patologia?

Płód w łonie matki nie jest „siedzi” na miejscu, i jest w ciągłym ruchu, więc jego pozycja jest systematycznie zróżnicowane, może nawet czuć przyszłą mamę. Ale tutaj, okazało się pewien wzór, zgodnie z którym do 28 tygodni, jest głowa do góry, ale bliżej do rodzajów zmienia swoją pozycję, już głową w dół, w pobliżu drzwi, by tak rzec.

Jednak istnieje pojęcie „prezentacji miednicy płodu” w nowoczesnej medycynie, która wyjaśnia, że dziecko nie jest „gorąco”. Fakt ten może przyjąć wiodącą ginekologa w następnym zaplanowanym konsultacji, ale znacznie ustawić może tylko zaplanowane USG po 32 tygodniach. W zasadzie zamka w medycynie jest uważana za taką samą stawkę za głowę, ale są pewne niuanse, które należy rozważyć przed narodzeniem.

Breech płód ma swoje własne gatunki, wśród których są następujące:

• zamka. Wejście do miednicy matki jest skierowany pośladki i nogi w tym samym czasie toczonej w kolanach i biodrach schowany w;

• pośladkowy stóp. Wejście do miednicy i pośladków wskazówkami, nogi zgięte w stawach biodrowych i kolanowych;

• Full Foot. Do wejścia do mniejszego zbiornika, zgodnie z dwóch nóg i są nieco wygięte w stawach biodrowych i kolanowych;

• Niepełna – Foot. Oto jedna noga jest zgięta w stawie biodrowym i jest nieco wyższy, a drugi skierowany do miednicy i wyprostuj biodra i kolana;

• kolano. Wejście do miednicy matki skierowane kolanach dziecko.

Charakteryzuje się według zasad prezentacji zamka płodu, przyczyny, która może być zmieniana. Jednak głównym z nich jest uważany za namacalny spadek tonu i pobudliwość macicy. Zjawisko to prowadzi do zmniejszenia jego wydajności i z możliwością regulacji położenia płodu. Istnieją pewne grupy ryzyka, w tym:

• Wzrost aktywności płodu w wielowodzia;

• zmniejszenie aktywności płodu w małowodzia;

• Wąskie miednicy;

• zaburzenia rozwoju płodu ;

• Bariery przewrócenie płodu (pępowiny, etc.).

Rodzaje z głowowej prezentacji są uważane za normalne, a zamka – patologicznych, choć oczywiście mogą wystąpić z powodu wielu specjalnie opracowane techniki i nieocenionego doświadczenia położnika-ginekologa. Więc dlaczego jest to choroba? Faktem jest, że są to pokolenie jest znacznie bardziej prawdopodobne, aby przejść ze słodu, na przykład towarzyszy zamartwicy i innych urodzeń traumy. Kiedy diagnoza „płodu pośladkowych prezentacji” dostawy często wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej, takich jak cesarskie cięcie.

Tak czy inaczej, kobiety w ciąży powinny być wyraźnie świadomy, że owoc musi przewracać się do 35 tygodni, a nie za nic, że 36 tygodni zrobić kontrolą USG. Istnieją jednak sytuacje, kiedy pełnił zamachu w późniejszym terminie, a czasem nawet w bezpośredniej walce. Ale nie liczyć na cud, a spodziewać się długo oczekiwana rewolucja na swoich rękach. Przyszła mama powinna sama pomóc dziecko jest prawidłowo umieszczony w łonie matki, w tym celu specjalny zestaw ćwiczeń, który został utworzony, który w prawdzie, przyczyniła się do przewracać więcej niż jednego dziecka.

Więc można leżeć na jednej stronie przez pięć minut, a następnie zwrócić się do innych i czekać ten sam czas. Lub, na przykład, leżą na plecach w czasie 20 minut, wstępne ustawienie poduszki tylnej tak, że basen został leżącego nad obudową. Są najprostszym rozwiązaniem, konieczne jest, aby spać w nocy, po drugiej stronie, gdzie główka dziecka jest skierowana.

Jeśli po wszystkich zrobić manipulacje zamka płód doświadczonych specjalistów przeprowadzić przymusowy obrót płodu w zwykłej pozycji. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że taka procedura jest przeprowadzana w 36 tygodni tylko w patologicznej wydziału szpitalu położniczym pod ścisłą USG, a tym samym ma szereg wyraźnych przeciwwskazań, które również muszą być brane pod uwagę.

Jednak przyszła mama, niezależnie prezentacja płodu nie został zdiagnozowany, nie martw się, bo emocje mogą wpływać na przyszłe dziecko, nie jego obecną pozycję.