889 Shares 4112 views

Sonda lawinowa: przegląd modeli

Sonda lawinowa lub jak nazywają niego, brzęczyk lub radio – urządzenie po prostu niezbędne dla tych ludzi, którzy lubią jeździć w górach poza tor. To nowoczesne urządzenie częściowo zapewnia bezpieczeństwo narciarza. Sygnalizator jest zaprojektowany, aby szukać ludzi w śniegu, gdy lawina i elektronicznego urządzenia radiowe zdolne do pracy zarówno na przyjmowanie i przekazywanie. Wszystkie modele z takich czujników dostępnych obecnie na rynku jest całkiem sporo. Poniżej jest spojrzenie na niektóre z nich doświadczeni narciarze i turyści czują się bardziej wygodne w użyciu i precyzyjny w swoich haseł.

Przez jakie kryteria są na ogół wybrany sygnał dźwiękowy

Przy zakupie sonda lawinowa w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na takie cechy:

 • częstotliwość pracy;

 • retencja naładowania akumulatora czas;

 • liczba anten;

 • zakres;

 • liczba zaznaczonych celów (osoby poniżej śniegu);

 • typ identyfikatora.

Doświadczeni turyści i narciarze powinni nabywać instrumenty tego gatunku nie są uwalniane później w 2003 roku. Po pracy jako sondy lawinowe? Aby wyszukać osoby w tym przypadku, za pomocą fal radiowych. Starsze modele brzęczyk pracował przy częstotliwości 2,275 MHz. Ważyły dużo i były bardzo trudne i niewygodne w użyciu.

Urządzenia wyprodukowane po 2003 roku, pracuje z częstotliwością 457 kHz. Oznacza to, że ograniczona transmisja i odbiór tych urządzeń tylko zakres działania. Znajdź osobę, korzystanie z nich może znajdować się pod warstwą śniegu o dowolnej grubości. Ponadto, nowoczesne urządzenia mają procesorem dedykowanym do analizowania i ustalania dokładnej lokalizacji ofiary.

Przez identyfikator typu Wszystkie sygnalizator (czujniki lawinowego) są podzielone na audio zdalnych (cyfry na wyświetlaczu) wskazujące kierunek (strzałka na ekranie lub LED). Istnieje również połączone postacie tych urządzeń. sygnalizator dźwiękowy wykrywa sygnał z nadajnika ofiary szybciej niż inne odmiany. Cyfrowe i wskazuje kierunek urządzenia łatwiejszy w użyciu.

Najlepszym modele sygnalizatora

Dostarczamy na rynek z podobnymi urządzeniami wielu producentów dzisiaj. Najlepsze modele sygnalizatora w narciarzy są:

 • Pieps DSP PRO;

 • Pieps DSP Sport;

 • Mammut Element Barryvox;

 • ORTOVOX 3+;

 • ieps F reeride; P ieps F reeride;

 • ARVA NEO;

 • BCA Trtaker.

Czujnik Pieps DSP PRO

Model ten jest wyposażony w specjalny system mocowania, który eliminuje awarię urządzenia od ciała na lawiny. W razie potrzeby można dostosować „pod siebie”, skrócić lub wydłużyć paski. Anteny w tym sygnalizatora ma trzy. A to z kolei pozwala określić położenie ofiary jak najdokładniej. Pokazywać odległość obiektu i kierunek tej odpowiedzialności Pieps DSP PRO urządzenie może najpierw odbieranego sygnału. Szerokość sygnalizatora wyszukiwania jest aż 60 m (bez obrotu). Ponadto, właściciel urządzenia może korzystać z następujących funkcji:

 • Mark i skanowania dla wykrywania docelowego w 6, 20 i 50 m;

 • Szukaj zepsute lub stare lawinę EN 300 718 czujników;

 • Czujnik inklinometr ruchu i t. d.

Recenzje Pieps DSP PRO

Przekaż opinię na temat tego Brzęczyk konsumentów opracował bardzo dobrze. Na zewnątrz, to wygląda trochę słaby. Jednak wrażenie jest mylące. W rzeczywistości, ciało urządzenie jest dość wytrzymały i dobrej jakości. To samo odnosi się do tablicy przełączania trybu.

Postać sygnał dźwiękowy ma nieco zakrzywiony. Dlatego noś go, sądząc po opiniach, jest to dość wygodne. Zalety tego modelu to konsumenci, a które są dostarczane baterie „Panasonic” zawarte z nim.

Pieps DSP Sport: opis i opinie

Model ten, jak wielu konsumentów są odpowiednie dla większości narciarzy. Od poprzedniego urządzenia Pieps DSP Sport różni się w zasadzie tylko w projektowaniu. Jedyną rzeczą w tej baterii beeper nie trzyma ładunek tak długo – 200 godzin (w PRO – 400 godzin). Wyświetlacz w instrumencie Sport jest praktycznie taka sama jak Pro.

Różnica między modelami „sport” i „pro” jest fakt, że pierwszy wyprodukowany w zakładzie, zlokalizowanym na Węgrzech, a drugi – w Austrii. Recenzje modeli „sport” w internecie, są prawie tak dobre jak „Pro”.

Mammut Element Barryvox: Specyfikacje

Znalezienie ofiar z wykorzystaniem tego urządzenia może być tak szybko, jak to możliwe. Praca z modelu Mammut Element Barryvox, jak w przypadku każdego innego sygnału dźwiękowego, może być w dwóch trybach: wysyłanie sygnału i poszukiwania. Jako czujnika lawina Pieps DSP, urządzenie to jest trehantennym.

Przełączanie trybów na sygnalizatora Mammut Element Barryvox może być w jednym ruchu. Ponadto model posiada oznakowanie funkcje dotkniętych lokalizację i odwrócić kierunkach. Praca z tym poręczne sygnalizatora tym rękawiczki. Nadajnik-odbiornik akumulatora przeznaczonego do 250 godzin w trybie transmisji.

opinia konsumenta o Nadajniki lawinowe Mammut Element Barryvox

Zalety to obejmować brzęczyk miłośników nart w pierwszej kolejności, że nie dopuścić do ruchu. Również wielu konsumentów sądzi, że Mammut Element Barryvox bardzo wygodny przełącznik lokalizacji. Obejmują entuzjastów dojeżdża do plusów tego czujnika lawinowego oraz dużą liczbę dodatkowych funkcji. Przykładowo, za pomocą tego urządzenia możliwe jest określenie częstości tętna u ofiary.

ORTOVOX 3+: Opis

Model ten cieszył się również przez konsumentów zasłużoną popularność. Najmocniejszy wiadomość ona wyszukuje automatycznie. To sprawia, że poszukiwanie ofiar tak szybko jak to możliwe. ORTOVOX 3+ modelu wyświetlacz wyświetla informacje nie tylko o kierunku i odległości, lecz także od liczby osób pod śniegiem. Anteny w tym sygnalizatora trzech usług. Tryb wyszukiwania przy użyciu Ortovox 3+, a także prawie wszystkie współczesne modele, towarzyszą alarmy dźwiękowe. Również w urządzeniu konstrukcja dostarcza się czujnik ruchu. Oznacza to, że sygnał dźwiękowy, między innymi, zapewnia właścicielowi bezpieczeństwa w przypadku powtarzających się lawiny. Promień tego urządzenia znajduje się w odległości 40 metrów.

Recenzje beeper Ortovox 3+

Opinia firmy Ortovox opracowała czujniki nie jest tak dobre dla konsumentów, tym samym Pieps DSP. Jednak urządzenia te są stosunkowo niedrogie narciarzy zasłużoną popularność. Zalety czujników tego producenta obejmuje w pierwszej kolejności jest to, że pozwalają one na zlokalizowanie ofiar wystarczająco szybko. Również skorzystać brzęczyka Ortovox 3+ rozważyć łatwość użytkowania. Na monitorze urządzenia te wyświetlane strzałki wskazujące na położenie na ofiary lawiny. Kiedy zbliża się do ofiary z odległości około 3 metrów, wyświetlany jest krzyż.

Co do meritum tego urządzenia, wielu konsumentów posiadać wysoki stopień ochrony przed akwenie. Szukam ludzi pod śniegiem z wykorzystaniem tego urządzenia, sądząc po opiniach, wygodnie w tym w nocy. Wyświetlaczem Model Ortovox 3+ wyposażony w podświetlenie.

ARVA NEO: Opis

Beepers tej marki produkowane przez francuską firmę ARVA. Podobnie jak większość innych modeli, jest wyposażony w brzęczyk trzema antenami. Użyj tego urządzenia bez uprzedniego wkładając ją do transmisji, niemożliwe. W ten sposób producent zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo narciarzy. Po tym wszystkim, wiele, nie zamierza jeździć na drodze, po prostu zapomnieć, aby włączyć urządzenie nadawczo-odbiorcze. Bateria dźwięk jest przeznaczony do pracy bez ładowania trybu transmisji sygnału przez 250 godzin. Promień w budżecie sondy lawinowego ARVA NEO większej niż ORTOVOX 3+ – 60 m.

Recenzje ARVA beeper NEO

Zaletami tej marki konsumentów brzęczyk dotyczą głównie ergonomię i łatwość obsługi. Szybkie wyszukiwanie pomaga ludziom w tym obecność podświetlenia na ekranie, a także przyjazny dla użytkownika interfejs. Nieco wadliwy model, sądząc po opiniach, jest to, że nie zawsze działa poprawnie funkcję etykietowania. Jednak takie problemy nie występują zbyt często.

Brzęczyk BCA Trtaker

Zakres pracy przyrządu, według producenta, wynosi 61 m. Model wykonany w BCA Trtaker USA. Na jasnym wyświetlaczu tego urządzenia wyświetlany jest, między innymi, i azymutu. Ponadto, urządzenie wyświetla odległość do nadajnika.

Urządzenie waga BCA Trtaker wraz z bateriami zaledwie 385 gramów. Anteny w tym sygnalizatora tylko dwa przewidziane. W trybie nadawania, urządzenie może być eksploatowane 250 godzin.

BCA Trtaker: Opinie konsumentów

Ta sonda lawinowa większość narciarzy wspomniane urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu. Jednak wiarygodność nim w internecie, są mieszane recenzje. Wpływa to przede wszystkim dokładność wyszukiwania. Na przykład telefon komórkowy, leżący obok ofiary, może mieć na urządzenie jest dość silny wpływ.

Czujniki Pieps Freeride: opis i opinie

одели от этого производителя, в сравнении с описанными выше, имеют одно немаловажное преимущество. M ubrana od tego producenta, w porównaniu z opisanymi powyżej mają jeszcze jedną ważną zaletę. Kosztują około połowę ceny. ieps F reeride всего 110 грамм вместе с батарейкой. P ważenia ieps Apparatus reeride F tylko 110 gramów z baterii. Antena w tym sygnalizatora warunkiem jeden. W trybie nadawania, to może być obsługiwany 250 godzin. Zasięg działania urządzenia wynosi 30 m.

Zaletami tego transceivera narciarzy to przede wszystkim jej bardzo mały rozmiar. лавинного датчика Pieps Freeride Wymiary w sonda lawinowa PIEPS Freeride обычного сотового телефона. mniej więcej taki sam jak normalny telefon komórkowy. Pomimo niskiego kosztu, urządzenie to pozwala na wyszukiwanie wielu celów. Do tego jest to, oczywiście, również zdobył dobre opinie konsumentów. Takie modele mogą jednocześnie znaleźć kilka osób, co pozwala zminimalizować liczbę ofiar tragedii.

zamiast wniosku

Oprócz zwykłego sygnału dźwiękowego, istnieje dzisiaj Sales tym pasywny. Sam nie wiem co sygnalizuje, że nie może odpowiedzieć. лавинный датчик Recco. Jako przykład takiego urządzenia może prowadzić do lawiny czujnik Recco. To urządzenie jest po prostu szyte na ubrania narciarza. Sprawdź, czy w tym przypadku konieczne za pomocą specjalnej przenośnej stacji Recco. Te ostatnie mogą czuć wszyte odzieżowym priborchik na dość dużą odległość. beacons pasywne nie są stosowane w celu zwiększenia szans na ratunek w razie lawiny. Są one stosowane głównie tylko do poszukiwania ciał. Powodem jest przede wszystkim ograniczona liczba stacji badawczych. Tak, i do postawienia takiego urządzenia wielkogabarytowych na scenie szybko okazuje nie zawsze.