776 Shares 5292 views

Wino z aronii – dekoracji stołu wypoczynkowego.

Wysoki krzew z gromady czarnych lub ciemno-purpurowe jagody w spadku jest zauważalny niemal w każdym ogrodzie. Pierwotnie aronii (Aronia Rowan) z Ameryki Północnej, Rosji zimno nie bała. Nawet w złych latach aronii daje dobre plony. Nasza pasja do tej jagody plantatorów miał pod koniec lat 60. – 70. ubiegłego wieku. Teraz widać skupiska krzewów jagodowych na późną jesienią – właściciele nie zbierać jagody i zostawić ptaki zbiorów.

Ogrodnicy Kudoed terapeutyczne, witaminy i smak jakość „chernoplodki” starannie owinięte przezroczystą tkaninę krzewy świecić – dla ochrony ptaków inwazji raczej ataków.

Z aronii można zrobić dużo smacznych „puste” – wysuszyć, zamrozić go do herbat owocowych i kompoty, gotować dżemem lub marmoladą, zrobić puree z cukrem (na deser) i czosnkiem (jako przyprawa do mięsa). W domu, gotować i wino z aronii, likiery, nalewki, likiery.

Krajowe napoje alkoholowe z aronii są nie tylko smaczne, ale również bardzo piękny, można je uzyskać gęsty rubinowy kolor.

Aronia, wino, z którego napój jest najczęściej, ma właściwości obniżające ciśnienie krwi. Ta właściwość jest szeroko stosowany w praktyce medycznej, ale jest niepokojące i stosowania wina. W związku z tym, często mieszane Wino wytwarzane poprzez mieszanie różnych owoców lub soków z różnych owoców.

Wino z aronii z czerwonych porzeczek jest najlepszy do tej mieszanki.

przygotowania brzeczki z pięciu kilogramów aronii i trzy kilogramy czerwonych porzeczek – fermentacyjnym wina. Nadal musimy pięć kilo cukru i dziesięć litrów wody. Biust porzeczki, jagody oddzielone od gałęzi, zmiażdżona kilogram cukru, dodawać drożdże winiarskie, zalać wodą i hodowano przez pięć dni w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Pod koniec tego okresu należy odcedzić i dodać do rozdrobnionych jagód chernoplodki zamknąć ściereczką i pozostawić do wyrośnięcia. Wino z aronii okazuje się szczególnie smaczny, jeśli dodać dwa litry soku winogronowego w nim.

Proces fermentacji w zależności od temperatury w miejscu magazynowania, stopień dojrzałości. Kiedy pęcherzyki – oznaki fermentacji – nie pojawiają się połączyć wino, zmęczenie i przelać do butelek. Sześć miesięcy później, wino z aronii jest gotowy, ale jeśli jest, aby wytrzymać co najmniej rok, będzie ona stać się znakomity delikatny smak.

Doświadczeni winiarze polecić wino do gotowania Aronia w takich proporcjach:

Do butelki 20 litrów: 40% – Czysty sok z aronii, 10-20% – sok z innych owoców lub jagód, pulpy z jagód (wytłoczyn z oliwek) i ściskać płyn dodaje się do soku.

Dodawanie cukru w stopniowo, jej wysokość zależy od tego, co jest pomyślany wino: suche, słodkie, wzmocnione. Wytrawne wino jest rzadko przygotowany z aronii, wielu nie podoba cierpki smak. Cierpkość z jagód stać nominały nalewek i likierów, to znaczy, gdy włączone do składu duchami wina – wódka lub koniak.

Likier z aronii jest zwykle przygotowany na wódkę.

Osiemnaście litrów tej cieczy otrzymanej od stu gramów jagody aronii, wiśni sto kawałki blachy, 800 g cukru, dwie łyżeczki kwasu cytrynowego i dwa kubki wódki.

Liście i owoce rozdrabnia (potoloch), wlać do litra wody, gotować przez dziesięć minut. Następnie wprowadzać cukru, kwasu cytrynowego i gotować przez kolejne 20 minut w niskiej temperaturze. Otrzymany syrop chłodny szczep dodać wódki i dobrze wymieszać do niego.

Home Wina – ekscytujące doświadczenie. Wina, likiery, każdy winiarz otrzymał specjalny. Degustacja domowej roboty napoje może stać się rodzinną tradycją. Wino z aronii wykonane, serwowane do stolika w pięknej kryształowej karafki, będą ozdobą każdego posiłku.