425 Shares 5195 views

Atak na kolektorach. kodeks karny

Potrzeba handlu zawsze pierwsze miejsce w społeczeństwie ludzkim. Ze względu na fakt, że świat ewoluował, towarów i wartości materialne niezbędne do transportu na długich dystansach niż aktywnie wykorzystywanych przez elementy przestępcze, którzy chcą łatwe pieniądze.

Potrzeba ochrony

Bardzo szybko, handlowców sobie sprawę, że postęp na drodze wsparcia, bez narzucania równoznaczne z dobrowolnym poddaniu mienia. Najczęściej były one w towarzystwie dzielnych chłopców, wyposażonych w najnowszą technologię. Silne i zdesperowany.

Lata mijały. Zmienił świat, były też inne technologie, ale pragnienie łatwe pieniądze i nie zniknie z umysłach wielu pasjonatów.

Historia powstania

Usługa cash collection w naszym obecnym zrozumieniu ZSRR pojawił się w 1939 roku. Została założona przez Państwowy Bank. Atak na kolektorach był niezwykle rzadki przypadek w tych dniach.

Podstawowym celem obsługa była do przewozu dużych sum pieniędzy i papierów wartościowych, metali szlachetnych i innych obiektów mających istotną wartość stanu.

Podczas istnienia kolektorów w dziedzinie prawa zostały tylko niewielkie zmiany – oni zawsze pracowali w systemie bankowym kraju.

Aż do lat siedemdziesiątych tego stulecia, obsługa była dość wąska i nie został użyty w dużych ilościach. Ogromne sumy pieniędzy z banków i urzędów pocztowych o wydanie wynagrodzeń transportowane zwykłych księgowych w najlepszym przypadku na transporcie, a często w normalnej taksówki.

Nawet rzadkie przypadki napadów nie jest szczególnie zachęca przywódców do zreformowania globalnego systemu ochrony.

rozwój

Wzrost przestępczości w latach 70. nadal nie wolno zostawiać rzeczy takimi, jakimi są na swoich miejscach. Ogromne sumy są coraz częściej otrzymuję żadnych fanów łatwe pieniądze, a to musiało być coś natychmiast zrobić.

W późnych latach osiemdziesiątych pieniądze na wynagrodzenia przez przedsiębiorstwa coraz częściej zaczęła przynosić nie księgowi i specjalnie wyszkolonych ludzi z Państwowego Banku.

Początkowo większość z nich nie są znacznie różni się od zwykłych obywateli – są ubrani w stroje niczym niewyróżniające się bez ochrony, a często bez broni. Było to przestępcy byli dobrze poinformowani i udał się na rabunku, już całkowicie uzbrojony. Niestety, nie może obyć się bez ofiar śmiertelnych. Bezpieczeństwa próbowała chronić powierzone wartości, ale nawet przed pistoletu z gołymi rękami nie jest szczególnie pomashesh.

Każdy regularny rabunek kolektorów dał wyraźny sygnał do systemu bankowego, że fani łatwych pieniędzy jest coraz bardziej zdesperowany i przygotowane.

broń

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie miał wyboru, aby zezwolić na zwiększenie liczby broni palnej w kraju. Każdy nowy atak na kolektory rozwiązuje ręce przedstawicieli banków w promowaniu tego problemu na najwyższym poziomie.

Ale sama obecność broni palnej często nie wystarcza, jeśli wroga przez zaskoczenie. pojazdy opancerzone, aż było i trzeba było pilnie poszukują wyjścia.

kamizelka kuloodporna

Po przestudiowaniu więcej niż jeden napad kolektorów, policja doszła do wniosku, że większość urazów występujących w organizmie człowieka. Więc na personel zaczęły pojawiać się kamizelki kuloodporne.

Oczywiście, jest jedno małe zastrzeżenie. Nawet dzisiaj, kamizelka jest wykonana z blach grubych. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych-jego waga przekroczyła dwadzieścia do trzydziestu kilogramów. Nosić przez cały dzień, ale nadal w trybie aktywnym, chodzić, jak nie wszystkich. Kurtka flak często filmowane niż aktywnie korzystają atakujących. Wiele funduszy następnie wrzucony do powstania lżejszym odpowiednikiem.

Nowoczesny kolektor jest zobowiązany, aby zawsze być w kamizelką kuloodporną. Podczas jego nieobecności opiera znaczne grzywny i w niektórych przypadkach – zwolnienia. Na szczęście nowoczesne pancerze lżejsze i bardziej miękkie niż ich poprzednicy. Taka ochrona na celu zbawienie różnych rodzajów broni.

Łagodzić powrotem szczep pomaga absolutorium, która ma również wiele przydatnych kieszeni. Rozbój kolektorów, oczywiście, jest trudne, jeśli pracownik jest w dogodnym ruchu i nosić mundury.

kask

Atak na kolektorach przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. ochrona głowy jest jednym z głównych elementów.

Dlatego też wprowadzono obowiązek noszenia w konwencjonalnych hełmów wojskowych, w rzeczywistości było ciężkie, niewygodne i nieefektywne.

Nowoczesne kaski są lekkie, pozwalają one chronić głowę i szyję przed kulami i odłamkami. Brak środków – poglądowe lekceważenie dla własnego życia, które natychmiast daje laika. Oczy są chronione za pomocą punktów taktycznych.

Radio i radio

Kolektory tematycznych dla wielu regionów – prawie codziennie przestępstwa. Dostępność komunikacji jakości – niezbędny atrybut ochrony.

Wiele prywatnych agencji zapisać na ratsiyah, uzyskanie najbardziej przystępne i tanie. Głównym problemem w tym przypadku – być łatwo przechwycone przez sygnał hakerów.

Duże banki i duże organizacje nie mogą sobie pozwolić na wyciek, więc nabywać i drogie radio oraz dostęp do profesjonalnego zakresu częstotliwości. Oczywiście, każdy członek grupy musi mieć swoje własne radio, aby móc przekazywać informacje do współpracowników, jak również na konsoli środkowej.

samochód pancerny

Jak już wspomniano powyżej, długi czas w specjalnym transportu nie było to absolutnie konieczne. Atak na kolektory w Moskwie było bardzo rzadkie. Ale podziemie zmieniło. Kolektory niezabezpieczony transportu staje się łatwym łupem.

W późnych latach osiemdziesiątych na przyjęcie gości, reguluje kolor i specjalne sygnały samochodów kolekcjonerskich.

Łotewski fabryki „RAF” jednym z pierwszego serialu wyprodukowanego opancerzonego samochodu. Później dołączył do specjalistów, aby zmieniać potrzeb transportu kosztowności „UAZ”, „GAZ”, „Kamaz” i kilka innych marek.

W przyszłości, atak na kolektory Petersburg, kapitału i innych rosyjskich miastach pomogły uniknąć zakupionego modelu za granicą.

kara

RF Kodeks karny ma specjalny artykuł, opisując ją atak na kolektory. W większości przypadków te przypadki są traktowane jako kradzież lub rozbój (Artykuł 161 i 162 Kodeksu Karnego, odpowiednio). Przestępcy otrzymać długie wyroki, w tym dożywocie.

dzień serwis

Kolektory stały się tak znane i ważne w naszym życiu, że ich uhonorowanie przeznaczono własne święto, które obchodzone jest corocznie na pierwszego sierpnia.