787 Shares 9352 views

Co skamieniały żołądek. 40 tydzień ciąży, gotowy na spotkanie z dzieckiem?

Przez cały okres ciąży, kobieta ze szczególną uwagą powinny być zdrowie, bo teraz jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także dla ich nienarodzonego dziecka. Ogromny problem dla wielu kobiet jest to stan, w którym brzuch twardnieje. 40 tydzień ciąży na nich – to powód do paniki, ponieważ wiele osób uważa, że przeniesienie dziecka.

nowe doznania

W tym okresie dziecko jest zmęczone ciemności i samotności, był w pełni przygotowany na spotkanie z rodzicami i światem. Mama może czuć, że intensywność ruchów dziecka spadła, lecz istnieją inne dziwne odczucia. Obniżyła żołądka, co pomaga dziecku znaleźć odpowiednią pozycję dla przyszłej dostawy, stąd trudno jest chodzić. Większość kobiet ciąża jest przenoszona dość łatwo, a gdy żołądek twardnieje na 40 tygodni, zaczynają panikować. Te uczucia wynikają z otaczającego ból w dolnej części brzucha i talii. Jednym z powodów może być pierwszymi zwiastunami urodzenia. Nawet jeśli przygotowanie do porodu idzie, dziwne odczucia mogą powodować niepokój z powodu nieznajomości przyczyn tego zjawiska.

macicy hypertonus

Wzmożone napięcie macicy jest takie straszne wydarzenie dla wielu, jak poczucie bycia skamieniała żołądek. 40 tydzień ciąży – okres, w którym takie zjawiska są całkiem normalne. Wzmożone napięcie występuje, gdy skurcz mięśni przez kilka sekund. może nastąpić nawet kilka razy na godzinę powtórzeń. Nie dyskomfort i rozładowania nie powinno być. Lepiej w tym czasie leżeć na boku w stanie relaksu. Można pat brzucha lub poprosić kogoś bliskiego, aby to zrobić. Kiedy odpocząć, ton zmniejszy się o siebie.

Czynniki predysponujące do tego zjawiska są:

  • sytuacje stresowe;
  • wielki wysiłek fizyczny;
  • zmęczenie;
  • procesy zachodzące w ciele kobiety;
  • skoki hormonalne;
  • wzdęcia.

O tonem macicy Pamiętaj, aby poinformować swojego ginekologa, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji. Jeśli nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportów, jest doskonałym ćwiczeniem w celu złagodzenia napięcia w macicy.

inne odczucia

Termin na przygotowanie do porodu, do którego dziecko nosi, nie wszystkie – 41 tydzień ciąży. Kameneet brzucha, talii, pociągając fałszywych skurcze, wypadanie macicy – normalnym znaczeniu w tej chwili. Potwierdzają one tylko zbliża godzinny H. Aby jakoś przeżyć ten czas, zrobić jakiś sport lub po prostu odpocząć. Czytać, oglądać film w ogóle, spędzać czas, jak chcesz, ponieważ bardzo szybko się poświęcić co najmniej minutę wyobrazić to będzie bardzo trudne.

Co robić?

Można wykonywać ćwiczenia z pojawieniem się zmęczenia, obrzęki nóg, gdy żołądek twardnieje. 40 tydzień ciąży – nie jest to czas, kiedy trzeba się położyć, panikę i przygotować się na najgorsze. Wielu lekarzy zaleca aktywne życie aż do narodzin. Istnieje kilka ćwiczeń, które nie tylko zmniejszają ton macicy, ale również pomóc w przygotowaniu ciała do przyszłego rodzajów:

  1. Ruchy te mogą być wykonane na każdym etapie ciąży, w celu ułatwienia wszystkie rodzaje skurczów. Pierwszą rzeczą do zrobienia – dostać się na czworakach, podnieść głowę i trochę zgiąć plecy przez kilka sekund. Nie trzeba wiele do szczepu, zachować stały oddychanie. Opuść głowę i zaokrąglony tył, stoją jeszcze przez około 5 sekund. Powtórz manipulacji kilka razy, aż poczujesz ulgę.
  2. Pose "Butterfly" odcinki. Usiądź na podłodze, nogi od siebie i zginać kolana. Umieść je tak, aby stopy były zamknięte, a kolana szukali w różnych kierunkach. Połóż ręce na kolanach i delikatnie próbują przypiąć je do podłogi. Nie być w pośpiechu, niech Nogi trochę przyzwyczaić się do stresu, a nawet trochę, spróbuj rozciągnąć mięśnie.

Jeżeli medycznie przeciwwskazane sportu, spróbuj podnieść ton, przy niezbyt gorącą kąpiel z solą morską.

41 tygodnie: kameneet żołądka, co robić?

W ostatnim miesiącu ciąży jest bardzo ważne, aby słuchać na nowe doświadczenia, aby nie przegapić początku porodu. Znaki, które wskazują, że nadszedł czas, aby wezwać karetkę obejmują: plamienie, wyjście korka, regularne skurcze, odprowadzanie wody, pod warunkiem, że twardnieje żołądek. 40 tydzień ciąży i 41 – w okresie, gdy dziecko rodzi się w pełni ukształtowane i gotowe do samodzielnego życia.

Przydatne wskazówki:

  1. Od codziennych spacerów nie został odwołany przed wyjściem z domu, upewnij się, sprawdź, czy bateria została naładowana telefon, aw torbie były najbardziej niezbędne dokumenty.
  2. Przynieść pokoleń, aby rozwiązać lekarza można mieć seks, zrobić lekkie ćwiczenia, chodzić po schodach. Niektóre kobiety twierdzą, że przyczyniły się do środków przeczyszczających.

Nie ma powodu do paniki, jeśli nie rodziły, i osobisty kalendarz mówi, że udał się 41 tygodni ciąży. Kameneet skurcze brzucha zintensyfikowane, wody płodowe – nie martw się, jest to dowód, że wkrótce zobaczyć ich długo oczekiwane dziecko.