743 Shares 1916 views

Korona biżuteria rzemiosła – słynny korony Imperium Rosyjskiego

Korona imperium rosyjskiego – to naprawdę arcydzieło sztuki jubilera! Przy jego tworzeniu wziął swój bezpośredni udział dwóch mistrzów: jubilera Sądowego przez imię Georg Friedrich Eckart i profesjonalnej techniki diamentowej – Ieremiya poze.

Maksymalna cel

Korona Imperium Rosyjskiego (zdjęcie jest pokazane w tym artykule) ukazał się w 1762 roku. Jego specjalnie zamawiane produkować koronacja małżonków było już późno Piotr III – Katarzyna II. Eckart miała za zadanie stworzenie szkic przyszłości korony i Posier – bezpośredni wybór kamieni szlachetnych.

Najważniejszy warunek określony przed mistrzów, było to: w żadnym wypadku nie dopuścić do dużych cesarska korona imperium rosyjskiego był cięższy niż dwa kilogramy. Należy zauważyć, że warunek ten został spełniony z niezwykłą precyzją. Ważył wykończone biżuteria 1993.8 gramów.

Niezależnie od stopnia złożoności jego konstrukcji, nakrycie głowy przyszła cesarzowa Katarzyna II został stworzony przez stosunkowo małą soku – kilka miesięcy.

Wygląd i symbolika

Interesujące jest to, że kształt gotowego biżuterię powstał w tradycji Wschodu. Korona imperium rosyjskiego jest podzielony na dwie półkule srebra, symbolizujący połączenie Wschodu i Zachodu. Majestatyczna postać tego produktu jest nie tylko piękny, ale także wypełnione z bardzo głębokim znaczeniu: laurowe oddziałów znajdujących się na dole symbolizować chwałę, i liście dębu i żołędzie – jest siła i potęga władzy cesarskiej.

Co do swoich wymiarów, wysokość 27,5 cm, a długość tych otworów wewnętrznych – 64 cm.

Korona imperium rosyjskiego, składa się z ponad 5000 kamieni szlachetnych. 4936 z nich dokładnie – to cięcia diamentów, całkowita waga, która – 2858 karatów! Oprócz diamentów w koronie perły stosowanych Należy podkreślić piękno koronki diamentowej. metale szlachetne, które weszły do dekoracji biżuterii są złoto i srebro. Korona nakrycia głowy – bardzo rzadki klejnot kolor czerwony zwany szlachetny spinel.

Popularny i znany

Wielki Imperial Crown tak ściśle „zakorzeniła się w sądzie”, po Katarzyny II, ten kapelusz było warunkiem koniecznym do koronacji wszystkich kolejnych cesarzy, poczynając od Pawła I, a kończąc na ostatnim z Romanowów – Mikołaja II.

Dziś możemy śmiało powiedzieć, że ta korona jest najbardziej znany ze wszystkich swoich poprzedników i naśladowców aż do zachodu słońca monarchii Romanowów w Rosji.

W 1984 roku ta wyjątkowa biżuteria pomnik uroczyście przywrócono jubilerów Nikołajew VV Alexakhin GF i artysta Sitnikov V. Dziś jest wyjątkowy biżuterię jest jednym z najbardziej unikalnych eksponatów (Imperial orb i berło) Diamentowej Funduszu Rosji.

Po raz ostatni …

Najnowszy przypadek, gdy korona imperium rosyjskiego był wydarzeniem stan w 1906 roku został wykorzystany – uroczystość z okazji otwarcia pierwszej Dumy Państwowej, który był ostatnim właścicielem ziemi rosyjskiej – Mikołaja II Romanowa.