581 Shares 7327 views

Jak zmienić język na klawiaturze w systemach operacyjnych Windows

Jednym z głównych zagadnień poruszanych w pierwszej znajomości z komputera to: „Jak zmienić język na klawiaturze?”. Istnieją różne kombinacje i sposoby wykonywania tej operacji. Konieczne jest, aby wybrać taki, który najlepiej pasuje do ciebie.

Przed , jak zmienić język na klawiaturze, do czynienia z bardziej proste rozwiązanie tego problemu. Zacznijmy pasku języka. Zwykle znajduje się na pasku zadań w lewym dolnym rogu ekranu monitora. Podczas korzystania z manipulatora może być zwężone w dowolnej części ekranu. Jego głównym elementem – jest to wskaźnik aktywnego języka. To znaczy, jeśli jest on obecny na wartości EN, aktualnie aktywny układ klawiatury angielski, i to jest w języku angielskim, można wpisać słowo. Po najechaniu kursorem na ikonę i kliknij lewym przyciskiem myszy, pojawi się lista zainstalowanych języków. Ponadto, przesuwając kursor na tej liście, można wybrać opcję dalszej rekrutacji. W tym przykładzie, przesunąć kursor Ru (w Rosji) i ponownie nacisnąć lewego przycisku myszy. Po tym, będzie to przejście do nowego języka, a obecny układ zastępuje.

Niezależnie od wyboru, w jaki sposób język przełącznik (klawiatura lub mysz) na panelu w lewym dolnym rogu ekranu będzie koniecznie występować przełącznik wskaźnika. Ponadto, zmiana zostanie przeprowadzona niemal równocześnie z klucza lub kluczy. Dlatego wskaźnik zmiany biegów może pośrednio rozwiązać ten element interfejsu, który znajduje się na pasku zadań. Jeśli zmiana nie nastąpi, wówczas może być konieczne ponowne uruchomienie komputera. Jeżeli restart nie działa, trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Skrajny wersja rozwiązania takich problemów – jest ponowna instalacja systemu operacyjnego.

Zmień język na klawiaturze mogą być wykonywane przez jednoczesne naciśnięcie specjalną kombinację klawiszy. Najczęściej w tym celu z rodziny Windows systemów operacyjnych użyć kombinacji Alt «» i «» Shift, tylko po lewej stronie urządzenia wejściowego lub «kontrola» i «Shift» na obu stronach urządzeń peryferyjnych. Jaki rodzaj połączenia jest włączona w jednostce systemowej można określić wyboru. Nawet jeśli nie jest on nacisnął kombinację, nic strasznego się nie stanie. Jeśli pierwszy nie działa, to drugi powinien działać. Jeśli zainstalowany jest system Windows 7, trzecia możliwość zmienić język. Aby to zrobić, naciśnij przycisk „~”. W każdym przypadku, gdy zmiana układu jednego przykładu przedstawione powyżej powinno występować.

Czasami po wprowadzeniu dużej części tekstu jest dość duży problem. Zwłaszcza, jeśli tekst jest równocześnie członkiem kilku językach, a oni często na przemian. W tej sytuacji wariant, że pożądany wygląd nie jest aktywne. Na przykład, w tym po angielsku, a zestaw jest w języku rosyjskim. W wyniku tego połączenia będzie niezrozumiały bełkot, a tekst będzie musiał ponownie zatrudnić. Najprostszym i najbardziej skutecznym rozwiązaniem tego problemu może być instalacja komponentu takich jak przełączanie języka programu. Najbardziej znanym produktem tej klasy – Punto Switcher. Ważne jest, aby zrozumieć jedną rzecz – trzeba umieścić go tylko podczas pracy z aplikacjami biurowymi. W przeciwnym razie, w przeglądarce, na przykład, może być poprawnie wprowadzone hasło za pomocą tego narzędzia oprogramowania, a może stracić dostęp do swojej skrzynki e-mail.

Którą opcję wybrać i jak zmienić język na klawiaturze lub myszy musi rozwiązywania przez użytkownika, w oparciu o ich zwyczajach. Jeśli łatwiejsze i szybsze w użyciu pasek języka i manipulator, to najlepiej, aby to osiągnąć. A jeśli lubisz specjalną kombinację klawiszy – jest również dobrym wyborem.