463 Shares 9235 views

Jaka jest średnia waga chmurze?

Szybkie tempo współczesnego życia nie ma czasu, aby rozejrzeć, nie mówiąc już o niebie. A jeśli jest to możliwe w uzasadnionych dzień wolny, aby połączyć się z naturą, dostać odpocząć i położyć się na trawie, to możesz być szczęśliwy oto niebieskie niebo i obserwować bieg niego, „biało-skrzydlate konie”. Najczęściej ludzie uważają kształt pływających chmur, fantazjować na ten temat. Ale niewielu z nas wie o tym, co średniej masie chmury …

Trochę fizyki

Aby dowiedzieć się wiele z najczęstszych chmurze, trzeba wiedzieć, co to jest. A składa się z zatężonego obłoku pary, „zawieszony” w atmosferze planety, które występuje w wyniku odparowania z powierzchni ziemi i oceany. Mimo to, chmura składa się często nie tylko pary, ale również z kropelek wody lub ziaren lodowych, które składają się średni ciężar chmurze. Wszystko „zawartość” jest zależna od temperatury w chmurze. Nadmierne ilości tych samych ziaren i jest kolejnym powodem do strącania – ich więcej, tym trudniej chmura, tym bardziej prawdopodobne jest wystąpienie deszczu, gradu lub śniegu.

W rzeczywistości, wiele osób uważa chmurę w tej samej mgły, które zwykliśmy widzieć na ziemi. Przynajmniej ponieważ charakteryzuje je naukowcy, rosnące na balony lub strzela chmur na szczytach gór. Podobieństwo niewątpliwie istnieje. Mimo wszystko, w mgle, która opada na ziemię, jest również cząsteczki wody, które jest „skropić” jest powszechnie nazywany. Reszta jest zupełnie różne zjawiska, które są o różnej gęstości, środowisko pochodzenia, a wynik: mgła nie mogą być opady deszczu, ale z chmury – łatwo.

Jak zmierzyć chmurę?

To może wydawać się może ważyć co wisi w powietrzu lub pływające w niebie. Ale okazuje się, jest to dość łatwe. Dla naukowców, oczywiście. Po tym wszystkim, aby dokonać niezbędnych obliczeń, konieczne jest, aby wiedzieć dokładnie, co nad ziemią wysokość jest chmura. Oprócz tej opcji, trzeba także znać ilość skroplonego powietrza, który składa się z chmurą. Z tych oryginalnych danych i można określić średnią masę chmurze. Dane te, niestety, mają tylko meteorologów, więc obliczenia są przeprowadzane w specjalnych laboratoriach.

Nieco trudne w tym przypadku może pomóc typu cloud. Meteorologii można rozpoznać wszystkich 10 rodzajów chmury, z których każdy ma inną gęstość, odległość od powierzchni podłoża i kompozycji. Po utworzeniu wszystkich gatunków odbywa się na różnych wysokościach, przy czym różne warunki temperatury i szybkości przepływu powietrza. Posiadanie tych danych i zaawansowane narzędzia, które pomogą zidentyfikować pochmurny, może dać odpowiedź na bardzo ciekawe pytanie.

Jaka jest średnia waga chmurze?

Istnieje wiele wersji i obliczenia, które mierzą ciężar śnieżnobiałych chmur. Ale wszystkie chmury są różne, więc musi być pewna formuła, która pozwala nam zmierzyć masę. Nie będziemy wspinać się w gąszczu wzorów fizycznych, jako zwykłego człowieka, świadka w chmurze, nie można nawet dowiedzieć się dystans do niego. Do specjalistów, którzy twierdzą, że średnia waga chmurze – 800 ton. Jak to zostało obliczone, możemy się tylko domyślać, ale takie dane naukowe.

Jednocześnie, Narodowego Centrum Badań Atmosfery, który znajduje się w Colorado, twierdzą, że najprostszym sposobem na dużo chmur, jakby to może wydawać się śmieszne, zmierzyć słonie. Mówią, że to takie proste nawet dziecko, aby wyjaśnić, o co chodzi. Sądząc po ich Analogicznie, jeśli słoń waży około 5 ton, średnia waga chmurze wynosi 100 słoni. W efekcie mamy 500 ton odparowanego materiału, z którego rozlicza wody za mały procentach. Wystarczy wyobrazić sobie, co masa wisi nad naszymi głowami prawie codziennie. A to tylko średnia waga chmurze. Dyskusja o tym, co masa czarnej chmurze burzowej, nawet nie chce. Prawdopodobnie, jeśli liczyć słonie, do obliczenia obłokach huraganu nie jest wystarczająco cała populacja tych zwierząt.

wniosek

Podobnie, nikt nie wie, kto po raz pierwszy dotarło do znać średnią masę chmurze. Jednym z nich jest znany – dzięki wiedzy meteorologicznej stało się możliwe. Niech niedokładne dane, różnią się w swoich wynikach i metodach kalkulacji, ale ciekawość ludzkości jest spełniony, a kwestia ta jest obecnie mało prawdopodobne, aby umieścić kogoś w ślepy zaułek.