745 Shares 5167 views

Jak prawidłowo gotować kompot

Do tej pory, bardziej popularne wśród napojów chłodzących kupił kompot. Można go wytwarzać z suszonych owoców (jabłka te obejmują, rodzynki, morele, gruszki, śliwki), świeże owoce oraz owoce lub ich mieszaniny, a także warzywa, takie jak rabarbar, marchew, dynia. Ale jak ugotować kompot do użytych składników nie stracił swój wygląd i smak? Do tego pre-gotować je w postaci syropu. I pić miał subtelny aromat i smak, dodaje przyprawy, miód, skórkę i czerwonego wina. Przed podaniem, jest chłodzony i jagody przesunąć do miseczki.

Zastanów się, jak ugotować kompot.

1. Napój z suszonych owoców.

Składniki: dwa litry wody, jeden kubek cukru trzysta g suszonych owoców.

Suszenie przemyto umieszczony w misce, wlać do wody i pozostawiono do odstania przez piętnaście minut. Tymczasem w garnku zalać czystą wodą i zagotować, następnie dodać suszone owoce w nim i gotować przez dwadzieścia minut. Dziesięć minut przed końcem gotowania, umieścić cukier do smaku i dobrze wymieszać. kompot gotowe nalegać w szczelnym pojemniku przez kilka godzin, a następnie podawane do stołu.

2. kompot truskawkowy.

Skład: 500 g truskawek, 50 g cukru, dwóch filiżanek wody, alkoholi lub winem do smaku.

Jagody są płukane gorącą wodą i położył się na okulary. Następnie przygotowuje się syropu. W tym celu dodaje się wodę z cukrem i gotować przez pięć minut, dodać likier do smaku. Gotowy wlać truskawki syrop i pozostawiono na piętnaście minut, następnie podawane.

3. Plum kompot.

Składniki: dwieście gramów zlewu i pięćdziesiąt gramów cukru, trzysta gramów jabłek, dwie szklanki wody.

Śliwki oddzielone od kości, która jest wypełniona wodą, ogrzewanego i otrzymaną uzvar opróżniony do patelni. Warto dodać cukier, obrane i pokrojone w kostkę jabłka i gotować do momentu, aż staną się miękkie. Następnie umieścić przygotowaną śliwki, doprowadzono do wrzenia, ochłodzono i wylano do okularów lub wysokiej szklanki.

4. Jak ugotować kompot z suszonych moreli i rodzynek.

Składniki: pięćdziesiąt gramów suszonych moreli, pięćdziesiąt gramów rodzynek, sto gramów suszonych śliwek, pół szklanki cukru, trzy szklanki wody.

Owoce przemyto ciepłą wodą. W miski wylewa cukier, napełnić wodą i gotować kilka minut. Następnie umieścić w suszonych śliwek syropie i gotować przez piętnaście minut, a następnie dodać rodzynki, suszone morele i nadal gotować przez kolejne pięć minut. Podawać schłodzone kompot.

5. pomarańczowy napój.

Składniki: pięćdziesiąt gramów dojrzałych pomarańczy, trzydzieści gramów cukru, sto pięćdziesiąt gramów wody.

Pomarańcze przemyto i oczyszczono metodą skóry i białej folii, która zawiera gorycz, i umieszczono na naczynia. Cukru i wody umieszcza gotowano przez piętnaście minut, dodać skórkę który uprzednio wylany i gotowano gorącej wody. Kiedy syrop ostygnie, można dodać trochę wina lub likier wlać pomarańczy i gotować kilka minut, po czym chłodzi. Podawać w kieliszków, ozdobione plastry pomarańczy.

W związku z tym pytanie, jak ugotować kompot nie jest skomplikowane, ponieważ proces nie zajmuje dużo czasu i wysiłku. Wystarczy wybrać odpowiednie jagód, owoców lub warzyw.