528 Shares 7945 views

Przekąski o naturze – szybka, smaczna, ciekawa

Lato i wiosna to okres rekreacji na świeżym powietrzu. Pikniki, naloty na jagody, kąpiele w rzece lub jeziorze – nic nie może zrobić bez przekąsek. Przekąski dla przyrody, z reguły, różnią się od tych, które są podawane do stołu w domu. Tłuste tłuste produkty nie są w żaden sposób odpowiednie do przygotowywania posiłków na piknik. Ale świeże powietrze jest zawsze dobrym apetytem, ale dlatego, że potrawy powinny być nie tylko pyszne, ale także wysokie kalorie. Oferujemy przepisy kulinarne, które pomogą Ci przygotować nietypowe przekąski dla natury. Jednocześnie nie będą wymagały konkretnych produktów i nie zajmują dużo czasu.

Grzyby z rogów

Fast food nie zawsze jest kanapkami lub bułkami. Rogaty z grzybów przygotowywane są szybko, a Ty i Twoi znajomi będą ich pamiętać przez długi czas. Więc kupić kilka (15-20 sztuk) gotowych gofrów szyszkowych na lody. Napełnimy je smażonymi w oleju roślinnym grzybami cebulowymi (trzysta do czterystu gramów pieczarek, szprota lub wiśni). A także ryż (dwie szklanki), gotowany w solonej wodzie. Wypchane rogi powinny być owinięte w pobity jajka i smażone na patelni po obu stronach. Wszystko, twoje potrawy są gotowe. Jest pyszny nie tylko w ciepłej formie, ale także na zimno.

Chleb nadziewany szynką i warzywami

Naczynia natury szybko pogarszają się. Ale gotowane według przepisu, który chcemy zaoferować Ty, nie będą stracone za nic. Przynajmniej dlatego, że po prostu tego nie zrobią. Do gotowania potrzebujesz najprostszych potraw i minimum czasu. Zacznijmy więc. Potrzebny jest jeden bochenek okrągłego chleba, dwa pomidory, jedna bulwa ziemniaków, trzysta gramów szynki, majonez, bukiet sałaty, koperek.

Z bochenka chleba oddzielić wierzchołek tak, aby przypominał pokrywę. Użyjemy tej skorupy w swojej jakości. Następnie zdejmij całą miąższ z chleba. Dostaniesz gotowy rondel z ciasta. W niej układają warstwy: sałatę, plasterki pomidorów i szynki ze śmietaną w plasterkach gotowanych ziemniaków. Ponownie, w tej samej kolejności, zrób jedzenie ponownie. Każdą warstwę trochę soli, mydło bardzo cienkie z majonezem, papryką, posypać drobno pokrojoną zielenią koperku. W końcu zakryć gotowaną do góry pokrywką i włożyć lodówkę. Po godzinie można zjeść talerz, obcinając je, jak zwykle wyciąć ciasto.

Roll

Planując przygotowywanie przekąsek dla przyrody, często wykluczamy ryby z produktów, z obawy, że szybko się pogorszy. Ta opinia jest bardzo powszechna, ale jest błędna. Ryba nie psuje się szybciej niż kiełbasa lub drób. Chcemy zaoferować jedną bardzo interesującą receptę. Jeśli przynajmniej raz traktujesz swoich przyjaciół potrawy przygotowane przez niego, piknik będzie zawsze obecny w Twoim menu.

Potrzebujesz pary cienkiego lavasha, wędzonego łososia różowego lub innej ryby, zieleni sałatkowej, koperku, pietruszki (może kolendry), majonezu. Wtedy wszystko jest proste. Dobrze, ale nie bardzo, wyciąć wszystkie składniki. Wymieszaj je, rozprowadzaj warstwę jednego centymetru na całej powierzchni chleba pita. Złożyć ją mocno w rolce. Aby to zachować, można powiązać go w kilku miejscach za pomocą wątku. Przesyłamy gotową rolkę do lodówki. Po dwóch lub trzech godzinach krojemy naczynie na porcje. Warto go wypróbować, a przekąski na naturę zaczniesz przygotowywać z tej rolki.