252 Shares 8033 views

Zawartość królików w klatkach dla początkujących

Zawartość królików w ogrodzie – to ciekawe i to jest bardzo opłacalne. Zwierzęta te szybko rosną i mnożą, oprócz nie bardzo kapryśne w opiece. Istnieją trzy główne sposoby: podniesienie króliki w klatkach na wolnym wybiegu oraz w komórkach. Home ogrody są zazwyczaj praktykowane przez nią.

Plusy treści komórkowej

W porównaniu z resztą tej metody ma wiele zalet. Zawartość królików w klatkach dokładnie znormalizować ilość żywności spożywane przez nich i upewnić się, że otrzymują wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju witamin i minerałów. Również, gdy hoduje króliki w klatkach całkowicie wyklucza możliwość niekontrolowanego krzyżowania.

Choroby zakaźne, zwierzęta te często chorują. W tym samym czasie ataku stado jest bardzo duża, jak szybko rozprzestrzenia się zakażenie. Kiedy zwierzęta w klatce kontakcie ze sobą często. Również zauważyć chorego zwierzęcia i izolować go w czasie to będzie dużo łatwiejsze.

Zawartość królików w klatkach Kolejną zaletą. Od momentu przeprowadzki zwierząt z tej metody hodowli trochę zyskać na wadze szybciej. Ponadto mięso ze zwierząt hodowanych w ten sposób, jest o wiele bardziej delikatne i smaczniejsze niż własny.

Jakie powinny być komórki

Oczywiście, obudowa dla zwierząt powinny być przygotowane wcześniej. Klatki dla królików są w kilku odmianach: dla mężczyzn, dla kobiet z młodymi i potomstwa. Jeśli zwierzę ma zawierać bardzo duże ilości mieszkań dla nich będzie najprawdopodobniej kupić. Dla małych zwierząt na terenie gospodarstwa komórki mogą być wykonane niezależnie. Ich ściany i pokrywa jest zazwyczaj wykonana z desek. Płci rozmieścić siatkę metalową, która jest zamontowana na podstawie na patelni do zbierania nawozu. Zaloguj się z prętów zamykających elewacji. Podajniki i pijących poza komórką. Najprostszym sposobem, aby powiesić je przed drzwiami tak, że zwierzę może łatwo dotrzeć do żywności, umieścić głowę między pręty. Zazwyczaj takie komórki mają strukturę królików zawartości ul.

Paul „domy” dla zwierząt jest czasami zrobić w inny sposób. Na przykład, rolnik ze dwadzieścia lat N. I. Zolotuhin radzi zrobić to lekko nachylona w kierunku tylnej ściany i ciągły. W ten sposób każda inne poziomy komórek jest przesunięty tak, aby nawóz może przesuwać się na zewnątrz w stosunku do otworu, zamkniętej kraty. Króliki zawartość komórek tej konstrukcji posiada pewne korzyści w odniesieniu do czystości. Nawóz na podłodze praktycznie nie istnieją, i czyste zwierzęta mieszkaniowe przychodzą rzadziej.

Komórki dla kobiet powinny być dostarczone pod ługu. To łania będą karmić swoje młode.

optymalny rozmiar

Urządzenie przestronne mieszkania – jedna z zasad udanej hodowli zwierząt takich jak króliki. Hodowla i utrzymanie (a komórki mogą być nabyte, a także domowych) w nieodpowiednich warunkach prowadzi do częstych chorób. Króliki – zwierzęta poruszające, transfer przeludnienie jest bardzo zła. Ponadto, gdy duża przekrwienie szybko rozprzestrzenia się wszelkiego rodzaju infekcje. Określone wymiary komórek zależy głównie od gatunku zwierząt. Dla małych zwierząt można uczynić komórki mniejsze. Dla dużych zwierząt, odpowiednio, będzie musiał dokonać ogólnej domu.

Minimalny rozmiar komórki do utrzymania królików w sposób następujący:

  • Szerokość – 70 cm;
  • wysokość – 50 cm;
  • długość – 150 cm.

Opcja ta jest idealnym miejscem zarówno dla samic z potomstwem, lub jako dom dla dwóch osób nastolatków. Dla komórki Kroi-producent nie wymagają mniejszej niż 70 x 50 x 100 cm. Długość obudowy dla młodych zwierząt, nie powinna być mniejsza niż 3 m (około 10-12 głowy).

Komórki Ready: co kupić

sposób przemysłowe dla królików domu często są w całości wykonane z ocynkowanej siatki i sprzedanych jednostek modułowych. W tych komórkach, króliki również będzie wygodne. Ale w tym przypadku konieczne jest dalsze budowanie im specjalną szopy – chata. Zawartość królików w okresie zimowym w komórkach tej samej budowie na ulicy jest mało prawdopodobne, aby być dobrym rozwiązaniem. Całkowicie dmuchane komórki siatki i ukryć przed królika wiatrowej w nich nigdzie. Zwierzęta mogą nawet tylko zamrażać. Latem króliki będzie cierpieć z powodu ciepła ze względu na brak cienia. Przesmyku długi kurnika, gdzie bloki są ustawione w rzędach wzdłuż ścian.

Zatem treść królików w komórkach siatki poza niedopuszczalne. Jeśli Shad nie chcesz zbudować, trzeba szukać i kupować regularnych komórek. Są one również dostępne na rynku. Dokonywać takich domów dla królików i prywatnych przedsiębiorców. Sprzedać je na rynku – to samo miejsce i samych zwierząt. To nie jest konieczny zakup b / komórki. W każdym przypadku powinny one być dokładnie zdezynfekowane przed przejściem.

Zawartość królików w klatkach: szczegółowy doświadczenie

Oczywiście, dla początkujących rolników rad tym, którzy są zaangażowani w hodowli tych zwierząt przez dłuższy czas, byłby bardzo przydatny. Dlatego poniżej przedstawiamy informacje o rosnących królików, zebranych na specjalistycznych forach i w oparciu o zalecenia doświadczonego Farmer.

Jak wybrać producenta

Doświadczeni rolnicy powinni początkujących do nabycia Krol i królików jedynie sprawdzonych gospodarstw. W tym przypadku, można mieć pewność, że zwierzęta są zaszczepione i zdrowe. Na jednego samca zazwyczaj kupić 4-5 samic. Najbardziej popularne wśród hodowców ras krajowych w tej chwili są Radziecki Chinchilla, Flandria, Rex, Szary Giant, California, i kilka innych.

króliki karmienia

Taka aktywność, treść królików w klatkach dla początkujących Farmer może złożoność, więc jedzenie powinno być podane do każdego zwierzęcia oddzielnie. W ptaszarni, na przykład, nie jest to konieczne. Ale jeśli kilka komórek, trochę trudności nie jest przyczyną. Na duże gospodarstwa są zwykle ustawiane automatycznie dostarczy linię jedzenia i picia miski specjalną konstrukcję.

Stosunek rodzaje paszy dla królików może być, na przykład, w następujący sposób: gotowanych ziemniaków i owoce – 50% stężonego żywnościowe (głównie jęczmień skruszonego) – 35-40%, suplementy białkowe (mięsa i mączkę kostną, odpadki rybne, surowica, itd .. ) – 10-15%. Marchew i zioła można podawać ad libitum. Kapusta podawana raz na tydzień i stopniowo. Dzienna dieta koniecznie świeże gałęzie powinny być włączone (wierzba, wiąz, wiąz, brzoza i tak dalej. D.). W okresie zimowym, otrzymując siano i suszone gałązki.

reprodukcja

Pierwszy gody odbywa się w 6-8 miesięcy (w zależności od rasy). Samica jest zawsze umieszczona w klatce z samców, a nie odwrotnie. W tym przypadku, to będzie bardziej pewny siebie i szanse na sukces wzrosną. gody kontrola przeprowadzona w ciągu dwóch tygodni. To powinno być zachowanie królika. Jeśli zaskoczy, i nie daj się pan, więc wkrótce będzie młody.

Pielęgnowanie samic królików przez około miesiąc (28-32 dni). Liczba urodzeń zależy również od rasy. Mogą one wynosić od czterech do 16. Młode szczeniaki królik przynieść mniej doświadczeni – więcej. Zawartość królików w klatkach (zdjęcia noworodków patrz niżej) ma również tę zaletę, że sukrolnoy kobieta pod koniec ciąży można zaobserwować i dokładnie określić czas porodu.

Na dzień przed porodem samica zaczyna zorganizować gniazdo. Jest wykładziną przez własnego puchu. Dlatego też, jeśli zauważy się jego sztuk na podłodze klatki, wtedy najprawdopodobniej przez rano swojego inwentarza uzupełniane. Podczas rozpalania królik pije dużo wody. To pobudza laktację. Dlatego też, w komórce, pożądane jest, aby umieścić dodatkową butelkę wody. Jeśli woda nie wystarczy, samica może oderwać od miotu. Ług macierzysty umieszcza się w komorze przez kilka dni przed porodem.

Dlaczego samic królików przekąski

Przyczyny tego nieprzyjemnego zjawiska nieco. Kluczem, oprócz braku wody podczas porodu, mogą obejmować:

  • Mastitis. Do kobiet nie jest chory, podłoga klatki do utrzymania w czystości.
  • zapach obcego. Nowonarodzone pożądane gołymi rękami nie dotykać. gniazdo Kontrola po podpałkę odbywa się w rękawice gumowe.
  • Brak miejsca. Jak już wspomniano, przestrzeń – to jest coś, co bardzo lubi królików. Hodowla i utrzymanie (komórki nie powinny być małe, zwłaszcza dla kobiet z potomstwem) powinno odbywać się zgodnie z zasadami.
  • Strach. Nagłych hałasów Króliki są na ogół bardzo boi, i strach zachowuje się nieprzewidywalnie.

Jednak głównym powodem do jedzenia króliki samice jest nadal brak mleka. Jeśli w trakcie ciąży zwierzęcia nie są przestrzegane zalecenia ekspertów w odniesieniu do diety, prawdopodobieństwo straty jest bardzo duży miot.

króliki karmienia

Młodych z gniazda po matce zaczynają się pojawiać po około 3,5 tygodni po podpałkę. Zasadniczo, aby jeść z jej trawie (lepiej jest lekko wysuszony). Przynęta może się rozpocząć już dać w tym czasie. Może to być, na przykład, krakersy lub otręby. Stopniowo wprowadzane do diety płatków i korzeni.

Otsazhivayut króliki królik od 2-3 miesięcy (nie wcześniej niż sześć). Następne pokrycie można przeprowadzić w miesiąc lub dwa później. ciała zwierzęcia musi odpocząć.

choroby królików

W odniesieniu do większości odporności na zakażenia zwierząt gospodarskich i drobiu, królików znacznie gorsze. Chory, mogą bardzo łatwo. Ponadto, zakażenie dotyka zazwyczaj raz dużą część stada. Dlatego bardzo ważne jest, aby przeprowadzić środków zapobiegawczych – terminowe szczepienia, codziennie czyścić klatki przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu, aby przeprowadzić dezynfekcję. Choroby, które wpływają na króliki, istnieje wiele, a wszystkie one mają różne objawy. Najbardziej niebezpieczne są:

  • Typową formą pasterelozy. Na początku choroby u zwierząt z silnym wzrostem temperatury. Królik nie jeść, az jego nosa są surowiczy rozładowania. Leczenie tej choroby nie istnieje.
  • Mukowiscydoza. Objawy ze zwierzęcia z chorobą zaczynają się pojawiać dopiero po rozległych uszkodzeń ciała. Zwierzę nie chce jeść, jego błony śluzowe stają icteric. W szóstym dniu, królik umiera.
  • Myksomatozę. Objawy tej choroby są obrzęki, pojawienie się na ciele żelatynowych grudek. Uszy i powieki mogą tworzyć guzy i czerwone plamy.

Zakażonych królików muszą samodzielnie. Zwłoki padłych lub ubitych zwierząt chorych często spalone.

Bardzo często zakażenie przenoszone jest przez zakażonych królików paszowych. Więc nie kupić w wieprza rynkowej. Przez to normalnie i podlega wszystkim zakażenia królika. Lepiej kupić droższe jedzenie, ale z wiarygodnych dostawców o dobrej reputacji. Nie zaleca królików zawierają obok kurcząt i innego drobiu.

Często królik choroby zakaźne wpłynąć całego stada jako całości, a rolnik musi zacząć wszystko od nowa. Oczywiście, rzucać do domu, gdzie chore zwierzęta umierają, nieopłacalne. Zwłaszcza jeśli jest to drogie modułowe klatki dla królików siatki konserwacji przemysłowej. Ale w każdym przypadku, aby przeprowadzić dokładną dezynfekcję powinno być. Można to zrobić, „biel” lub silny roztwór jodu. siatka metalowa jest dodatkowo małpa palnik gazowy.

Jak przeprowadzić ubój

Najczęściej, króliki hodowane na mięso. zwierzęta rzeźne w wieku poniżej trzech miesięcy nie może być. Mięsa przez ten czas jeszcze nie dojrzał, i bez smaku. Na skórach zwierząt ubitych w zimnych porach roku, po linienia, a nie wcześniej, że zwrócą 5-6 miesięcy. Skóry ze zwierząt młodszych nie są dojrzałe. Ubój można wykonać na kilka sposobów. W gospodarstwach domowych często używają kija podczas noszenia kawałek węża. Królik, podjęta przez tylne nogi i gwałtownie uderzył w okolicy potylicznej.

Uśmiercony przez odcięcie głowy zwierzęcia nie może. Faktem jest, że po tym królik układ nerwowy nadal działać przez długi czas. Przez cały ten czas był w wielkim bólu. Kiedy trafisz układ nerwowy kij wyłącza się natychmiast. Przed uboju zwierzęcia karmione i pojone przez 12 godzin.

flaying tuszy

Cięcie odbywa się przez powieszenie królika w dowolnym oddziale lub słupie. Sznurek przywiązany tuszę za tylne nogi. W celu lepszego odprowadzenia krew natychmiast po zabiciu trzeba wyciąć nosa. Skór usuwa się pończochę, cięcia wokół tylnych nóg i cięcia na ich wewnętrznej stronie.

Tuszy usunięto wszystkie narządy wyjątkiem wątroby, które delikatnie wyciąć z żółcią. Przed przygotowaniem tusza pożądane, aby wytrzymać co najmniej 24 godziny w lodówce. W tym czasie, nie będzie częściowe trawienie białek, a także mięso smaczniejsza.

Jak widać, treść królików w komórkach – jest to dość kłopotliwe. Jednakże, z zastrzeżeniem zasad żywienia najważniejsze – czystość w komórkach, a sukces tego przedsięwzięcia jest gwarantowana.