541 Shares 6969 views

LM317 regulowany regulator prądu

regulowany trzy terminalu regulatora LM317 zapewnia wydajności prądowej 100 mA. zakres napięcia wyjściowego wynosi od 1,2 do 37 V. urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu i nie wymaga tylko parę zewnętrznych rezystorów, które dostarczają napięcie wyjściowe. Plus, niestabilność parametrów roboczych ma lepsze możliwości niż porównywalnych modeli ze stałym napięciem na wyjściu.

opis

LM317 – napięcie i prąd stabilizator działa nawet po odłączeniu sterowania pin ADJ. W normalnym trybie pracy, urządzenie nie musi być połączony do dodatkowego kondensatora. Wyjątkiem jest, gdy urządzenie znajduje się w znacznej odległości od głównego filtra zasilania. W tym przypadku wymagana instalacja kondensatora bocznego wejścia.

Wyjście analogowej pozwala poprawić wydajność obecnego regulatora LM317. W wyniku tego, zwiększenie intensywności i przejściową wartość tętnień współczynnika wygładzania. Takie optymalne postać trudno osiągnąć w innych analogów trzech terminali.

Celem urządzenia pod uwagę nie tylko wymiana stabilizatorów ze wskaźnikiem wyjściowym stałej, ale dla szerokiego zakresu zastosowań. Na przykład, LM317 regulator prądu może być używany z obwodów o dużej mocy. W tym systemie pojedyncza jednostka wpływa na różnicę pomiędzy napięciem wejściowym i wyjściowym. Działanie urządzenia w tym trybie może trwać bez końca, aż różnica między dwoma stóp (napięcie wejściowe i wyjściowe) nie przekracza maksymalną dopuszczalną temperaturę.

funkcje

Warto zauważyć, że obecny regulator LM317 nadaje się do prostego instrumentu regulacją impulsu. Mogą być one stosowane jako stabilizator precyzyjnego przez połączenie stałe rezystor między dwoma wyjściami.

Tworzenie wtórnych źródeł zaopatrzenia działających na nietrwałych zwarć, możliwe poprzez optymalizację wskaźnika napięcia na wyjściu układu sterowania. Program utrzymuje go przy wejściu do zakresu 1,2 V, na większość obciążenia jest bardzo mała. I regulator napięcia prądu tranzystora LM317 jest w wzorca do szkieletu 92 trybu temperaturach roboczych w zakresie od -25 do + 125 ° C.

charakterystyka

Oglądane przyrząd idealnie nadaje się do projektowania prostych bloków i regulowanych zasilaczy. Parametry mogą być ustawiane i poprawione pod względem obciążenia.

Prąd kierownicy na LM317 stabilizator ma następujące cechy:

 • zakres napięcia wyjściowego – od 1,2 do 37 woltów.
 • Prąd obciążenia do maksimum – 1,5 A.
 • Jest to zabezpieczenie przed zwarciem.
 • Istnieje obwód bezpiecznik przed przegrzaniem.
 • Błąd na napięcia wyjściowego wynosi nie więcej niż 0,1%.
 • Obudowa scalonym IC – typ NA-220, Z-3 lub D2PAK.

Jazda na aktualny stabilizatora LM317

Tak często, jak dany wyrób jest stosowany w zasilaczach LED. Dalsze przedstawia prosty obwód, w którym włączony jest rezystor i układ.

Przy napięciu źródła energii wejściowej jest dostarczana, a styk główny jest połączony z wyjściem analogowym z wykorzystaniem rezystora. Ponadto, agregacja występuje z anodą diody LED. Najbardziej popularne obecny stabilizator LM317 obwodu, jak opisano powyżej, stosuje się następujący wzór: R = 1/25 / I. Gdzie – jest obecna na końcu urządzenia, jego zakres wynosi od 0, 01-1.5 A. rezystora dopuszczalne rozmiary 0, 8-120 omów. Rozproszona rezystor moc oblicza się ze wzoru: R = IxR (2).

Uzyskane informacje są zaokrąglone. Rezystor stały wytwarzane z końcowym odporności małym rozrzucie. Wpływa to na otrzymanie wskaźników płatności. Aby rozwiązać ten problem, w systemie, dodatkowo stabilizujący rezystora wymaganą moc.

Plusy i minusy

Praktyka pokazuje, że siła Działanie rezystora lepiej wzrost wielkości dyspersji w 30%, a w małej komory konwekcyjnej – 50%. Oprócz wielu zalet, LM317 regulator prądu diody LED ma kilka wad. Wśród nich:

 • Mała wydajność.
 • Konieczność odprowadzania ciepła z układu.
 • AC Stabilizacja ponad 20% wartości granicznej.

Uniknąć problemów w pracy urządzenia będą używać regulatorów przełączania.

Warto zauważyć, że jeśli chcesz podłączyć LED wysokiej mocy jednostkowej pojemności 700 miliamperów wymaganych do obliczenia wartości wzoru: R = 1, 25/0, 7 = 1,78 omów. Rozpraszanie energii będzie odpowiednio 0, 88 watów.

połączenie

Obliczanie LM317 regulator prądu na podstawie kilku metod połączenia. Poniżej znajdują się podstawowe systemy:

 1. Jeśli używasz typów tranzystora mocy Q1, można uzyskać bez radiatora mikro prąd wyjściowy 100 mA. To wystarczy, aby sterować tranzystor. Jako zabezpieczenie przed nadmiernymi ładowania D1 i D2 służą diody zabezpieczające i równolegle kondensator elektrolityczny ma funkcję zmniejszania hałasu tła. Przy użyciu tranzystora Q1, w maksymalnej mocy urządzenia 125 watów.
 2. W innej konstrukcji zapewnia ograniczony dopływ prądu i stabilną pracę diod LED. Specjalny sterownik pozwala zasilać elementy pojemności od 0, 2 watów do 25 woltów.
 3. W innej konstrukcji zastosowano transformator napięcia obniżenie ze zmiennej sieci od 220 watów do 25 watów. Z pomocą mostka diodowego napięcia AC jest przekształcany stałego środka. Ponadto, wszystkie błędy są wygładzone w wyniku rodzaju kondensatora C1, która zapewnia stabilne działanie regulatora napięcia.
 4. Poniższy schemat okablowania jest jednym z najłatwiejszych. Napięcie dostarczane z wtórnego uzwojenia transformatora, przy 24 V, jest prostowane, przechodząc przez filtr i uzyskuje się stałą szybkość wydawania 80 woltów. Pozwala to uniknąć przekroczenia maksymalnego progu napięcia zasilania.

Warto zauważyć, że prosty ładowarka może być także gromadzone na podstawie chipa pod uwagę urządzenia. Przygotowano standardową regulatora liniowego ze wskaźnika regulacji napięcia wyjściowego. W podobnej roli może działać urządzenie microassembly.

analogi

Potężny Stabilizator LM317 ma szereg analogów na rynkach krajowych i zagranicznych. Najbardziej znanym z nich są następujące marki:

 • Domowe modyfikacja KR142 i KR115 EN12 EN1.
 • Model GL317.
 • Wariacje SG31 i SG317.
 • UC317T.
 • ECG1900.
 • SP900.
 • LM31MDT.

opinie

Jak wynika z informacji zwrotnej od użytkowników, regulator raportowania radzi sobie ze wszystkimi jego funkcjami. Zwłaszcza jeśli chodzi o agregacji z elementami LED napięcie do 50 woltów. Upraszcza utrzymanie i działanie urządzenia i możliwość dostosowania połączenia w różnych schematach. Zastrzeżenie o tym produkcie jest dostępna w tym sensie, że zakres i podaż napięcie wydanego przez niego wyznaczonych przepisami granicznymi.

Na koniec

Regulowany stabilizator integralną typu LM317 jest idealny do projektowania prostych zasilaczy, w tym komponentów i części zamiennych do sprzętu elektronicznego, wyposażonych w różnych parametrach wyjściowych. Urządzenie to może być wstępnie określona napięcia i prądu lub regulowany podano charakterystyki. Dla ułatwienia obliczeń, instrukcja zawiera specjalny stabilizator kalkulator pozwala wybrać odpowiedni schemat i określenie możliwości adaptacji.