663 Shares 7503 views

Zapalenie pochwy w ciąży: przyczyny i objawy

Bardzo często, kobieta nosi dziecko, narażone na poważne patologie, a wszystko dlatego, że jej ciało jest przebudowywany, musi pracować na dwa, więc układ odpornościowy jest osłabiony. Często te kobiety mają choroby układu rozrodczego, które bez odpowiedniego leczenia może prowadzić do poronienia. Jedną z tych chorób jest uważany za bakteryjne zapalenie pochwy. W czasie ciąży, jest to najbardziej popularna i wymaga pilnego leczenia pod nadzorem lekarza. Ale jaki rodzaj choroby, jak ją leczyć i jakie środki zapobiegawcze podjąć?

Co to jest zapalenie pochwy?

Pochwy w okresie ciąży – jest to choroba towarzyszą zaburzenia pochwy szybki spadek liczby bakterii kwasu mlekowego i wyraźny wzrost mikroflorą patogenną. W rzadkich przypadkach, nie jest proces zapalny. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości występujących u kobiet w wieku rozrodczym. Przypadkowo może być zdiagnozowana jedynie u 30% chorych, tych, które skarżą się na białawy absolutorium – w 90% przypadków, a także u kobiet w ciąży – 35%.

Bakteryjne zapalenie pochwy w ciąży, lub jak to często nazywa, wole, prowadzi do tego, że bakterie kwasu mlekowego zniknie całkowicie, które są odpowiedzialne za funkcje ochronne organizmu, dlatego kobieta staje się podatny. W czasie ciąży, zaawansowane formy może spowodować utratę płodu, dlatego bardzo ważne jest, aby w porę wykryć chorobę i rozpocząć leczenie.

Norma bakterie w pochwie

Do pochwy każda kobieta żyć specjalne bakterie, które chronią układ rozrodczy od zapalenia i innych patologii. ich optymalna ilość powinna być następująca:

  • Bakterie kwasu mlekowego – 95%;
  • 2,5-5% – jest warunkowo patogennych flory.

Liczba organizmów chorobotwórczych jest tak wielka, że aby powiedzieć dokładnie, ilu z nich zawiedzie, każda dziewczyna własny zestaw, ale istnieje kilka gatunków, które są obecne we wszystkich i będą wyświetlane, jeśli zacznie dysbioza. Start z bakterii – jest Gardnerella vaginalis, to zawsze objawia się, gdy zaczął pochwy u kobiet w ciąży. Jest uważany za rodzaj markera i prawie wszystkie badania laboratoryjne są oparte na nim.

Klasyfikacja pochwy

Przed zrozumieć znaczenie tej kwestii dla wielu kobiet, niż leczyć zapalenie pochwy w ciąży, trzeba wiedzieć, co dokładnie stopień ciężkości choroby są:

  • 1 stopień. Ustalone, że mikroflora rozmazu nie jest i nie są komórki nabłonka nienaruszony i może jeszcze zostać zainfekowany innych bakterii.
  • 2 stopni. W tym przypadku stopień Döderlein prętów jest zmniejszona, a dodatnie i Gram-ujemne flory wzrasta we krwi znalazł niewielkie zwiększenie liczby leukocytów.
  • 3 stopni. W tym przypadku, że bakterie kwasu mlekowego są całkowicie nieobecne, obraz kliniczny choroby jest oczywiste.

Przyczyny pochwy w ciąży

Kiedy bakterie kwasu mlekowego są normalne, nic nie grozi każdą kobietę lub jej płód. Mają poczucie równowagi mikroflory i wytwarzają kwas mlekowy, który utrzymuje stan równowagi kwasowo-zasadowej optymalny, jest krytyczny w większości patogenów. Jednak pod wpływem takich czynników, liczby pożytecznych bakterii można zmniejszyć w tym przypadku nie jest naruszenie systemu microecological. Niski poziom pałeczek kwasu mlekowego prowadzi do niekontrolowanego wzrostu szkodliwych bakterii: gardnerellas, Bacteroides, mobilinkusov, peptokokki, mykoplazmy, paciorkowcowe.

Ustalić, co dokładnie wpływa na florę i spowodować zapalenie pochwy w czasie ciąży jest trudne, ale do pracy na zmniejszenie liczby bakterii kwasu mlekowego mogą być zarówno czynniki wewnętrzne i zewnętrzne:

  • antybiotyki;
  • leczenie przeciwdrobnoustrojowe, środki hormonalne i przeciwgrzybicze;
  • zakłócenia w tle hormonalnym po aborcji, porodu lub dojrzewania płciowego;
  • douching pochwy;
  • stosowanie środków antybakteryjnych w higieny intymnej triklosan;
  • stosowaniem tych leków;

  • stosowanie środków plemnikobójczych, które są częścią pochwy czopki i tabletki;
  • Choroby alergiczne lub wewnątrzwydzielniczych;
  • Zmiany klimatyczne, sytuacje stresowe;
  • brak równowagi w jelitach;
  • noszenie ubrania wykonane z materiałów syntetycznych;
  • ciąża, zwłaszcza płynących z powikłaniami;
  • zaniedbywanie higieny.

Jak ciąża zmienia stosunek bakterii?

Bakterie Lactobacillus przełamywania glikogenu utworzone z płaskich komórek nabłonka pochwy, który jest konieczny do tworzenia niewidoczną barierę. Ale te komórki są krótkotrwałe, a wszystko dlatego, że ciało każdej pani ciągle się zmienia hormony, a nie zawsze na lepsze.

W czasie, gdy kobieta nosi dziecko pod wpływem hormonu ciałka żółtego liczby komórek nabłonka płaskiego wzrasta znacząco. Powoduje to, że rezerwa glikogenu jest wystarczająco duża, dzięki czemu zwiększa się poziom pałeczek mlekowych i pałeczek stopnia mikroflorą patogenną jest zmniejszona, a w konsekwencji, wartość pH staje się mniejsze. Organizm próbuje samodzielnego oczyścić kanał rodny na czas i trud spotka dziecko ze zdrową mikroflorę, która zamieszka w jego jelitach.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszystko musi być po prostu idealny, ale w większości przypadków zbyt kwaśne środowisko prowadzi do tego, że rośnie jakąś formę przejściowych zakażeń, w tym grzybów Candida, mykoplazmy, ureplazmu iw końcu zaczyna się rozwijać pochwy u kobiet w ciąży.

Co się dzieje kiedy pochwy?

Pod wpływem jednego z mechanizmów przydatnych substancji słabnie. Stopień kwasu mlekowego szybkie zmniejszenie wzrostu pH i zaczyna odtwarzać patogennych flory dotyczy przede gardnerelly, co dodatkowo zapobiega korzystnych bakterii. Okazuje się, że „błędne koło”, przy czym bakterie kwasu mlekowego są zabijane w dużych ilościach.

Gwałtowny rozwój patogennych mikroorganizmów prowadzi do tego, że kobiety pojawiają się nieprzyjemne objawy, co wskazuje, że nie było zapalenie pochwy w ciąży.

Objawy u kobiet w ciąży

Nie zawsze we wczesnych stadiach choroby pojawia się znacznie objawowe, ale jeśli choroba postępuje, to nie są jej objawy:

  • liczne białka lekkoszarawymi i jeśli choroba nie poddaje się obróbce w ciągu roku, wyładowanie może być zielonkawy piany i ciągliwy;
  • jest charakterystyczny rybi zapach, szczególnie to słychać podczas stosunku partnerami;
  • pojawia się ból podczas stosunku płciowego, uczucie pieczenia;
  • dyskomfort w jamie brzusznej nie żyć spokojnie, w Badanie wykazało hipertoniczność macicy;
  • nieprzyjemne uczucie pieczenia podczas oddawania moczu, ale objawem znacznie rzadsze.

Po pierwszych objawów, pilna potrzeba, aby skonsultować się z ginekologiem, który zrobi egzamin i być w stanie dokładnie zdiagnozować.

metody diagnostyczne stosowane do określania pochwy

Najczęściej diagnozowane patologia może tylko lekarz. Niezależnie żadna kobieta nie będzie w stanie powiedzieć, jaki rodzaj infekcji rozwija się w swoim ciele, gdyż istnieje wiele rodzajów bakterii powodują. Głównie po prostu czułem dyskomfort w podbrzuszu i pochwy, dlatego należy zasięgnąć porady lekarza. On z kolei analizuje kobieta zajmuje wymaz do analizy i sprawia, że pobieranie próbek krwi w celu przeprowadzenia dalszych badań i ujawnienia, jakie wywołał zakażenie rozwój choroby.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych badań można dokładnie potwierdzić lub wykluczyć obecność, a dopiero potem rozpocząć leczenie zakażenia pochwy u kobiet w ciąży.

Jak niebezpieczna choroba podczas noszenia dziecka?

Wszelkie infekcja może spowodować poważne szkody dla zdrowia, nie tylko kobiet, ale również jej nienarodzone dziecko. W czasie może wystąpić pochwy pęcherza zapalenie błony, w wyniku czego może dojść do pęknięć, a nawet rozerwanie. Jeśli tak się stanie, to kobieta może zacząć przedwczesny poród lub poronienie. Gdy zakażenie pęknięcia mogą dostać się do płynu owodniowego, a ostatecznie dziecko jest zainfekowany.

Ta infekcja może prowadzić do poważnych konsekwencji: rozwój płodu zostanie zawieszona lub posocznica.

Dlatego ważne jest, aby czas wykrycia bakteryjnego zakażenia pochwy u kobiet w ciąży. Leczenie należy rozpocząć natychmiast po potwierdzeniu diagnozy i wszelkie zalecenia muszą być przeprowadzane w sposób ścisły.

Zapalenie pochwy Leczenie w czasie ciąży

Jeżeli pacjent w celu potwierdzenia diagnozy, pierwszą rzeczą, lekarz zaleca się pić z dala kuracji antybiotykowej, które są bezpieczne dla kobiety w jej położeniu.

Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, od pierwszego do ostatniego dnia, aż do ustąpienia objawów. Ale warto pamiętać, że zniknięcie objawów może wskazywać, że infekcja ustąpi, ale podczas przyjmowania leków jest zatrzymany, mogą być wyświetlane ponownie. Nawroty występują zwykle o wiele trudniejsze, a leczenie poddawane są gorsze.

Ale nawet jeśli pacjent będzie w pełni zgodne ze wszystkimi zaleceniami – przyjmować antybiotyki, umieścić świece na bakteryjne zapalenie pochwy w ciąży, jest możliwe, że będzie być wtórne zakażenie.

Prawie jedna trzecia kobiet, które zostały poddane obróbce, jest ponowne pojawienie się objawów w ciągu pierwszych trzech miesięcy po przyjęciu antybiotyków. Nawrót choroby jest związana z faktem, że stosowanie tych leków zabił większość nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale również korzystne. I nadal nie znaleźli sposób, który mógłby spowodować dobroczynne bakterie mnożą się szybko, więc patogeny nadal mnożyć.

Jeśli wystąpił nawrót choroby, kobieta ponownie mianowany terapię i leki dobierane są indywidualnie, ponieważ aby zrobić wszystko, co możliwe, aby chronić płód. Dokładna odpowiedź na główne pytanie, niż leczyć bakteryjne zapalenie pochwy w ciąży może ginekologa, który wie o wszystkich chorób kobiet i podejmie wszelkie środki, aby nie zaszkodzić zdrowiu pacjenta i jej nienarodzone dziecko.

Jak przywrócić mikroflorę?

Po zażyciu antybiotyków zakłócone mikroflory, więc ważne jest, aby zażyciem leków biologicznych i wykorzystywać je dopochwowo. Najczęściej lekarze zatrzymać do takich leków:

  • "Apilak";
  • "Atsilakt";
  • "Bifidumbacterin";
  • „Laktobakteryn” i inne.

Aby to zrobić, należy 2 dawki leku i rozcieńczono 5 ml oczyszczonej wody, mokry wacikiem i wprowadzić dopochwowo. Postępuje się dwa razy dziennie. Oczywiście nawet do 10 dni.

Ale przed rozpoczęciem tego rodzaju leczenia, to lepiej zapytać porady od lekarza.

zapobieganie pochwy

Do tej pory nie zostało w pełni wyjaśnione, co dokładnie powoduje wole w żeńskich narządów płciowych, tak dokładnie powiedzieć, jakie środki zapobiegawcze będą miały pozytywny rezultat, jest to niemożliwe. Ale istnieje kilka sposobów, które pomogą trochę, aby zmniejszyć ryzyko, że kobieta będzie w ciąży bakteryjne zapalenie pochwy:

  • Bardzo ważne jest, aby przestrzegać zasad bezpiecznego seksu, szczególnie jeśli nie jesteś pewny partner. Nie jest jasne, jaką rolę życia seksualnego kobiety na wyglądzie pochwy, ale statystyki pokazują, że patologia jest częstsze u tych pacjentów, którzy mają wielu partnerów seksualnych.
  • Ważne jest, aby rzucić palenie. Uważa się, że przyczyną palenia zwiększone ryzyko wystąpienia choroby jak zapalenie pochwy we wczesnej ciąży.

  • W żadnym wypadku douche i umyć pochwę wodą. Ponadto, lekarz zaleca, aby nie używać sprayów do higieny osobistej i mydło do mycia genitalia. Wszystkie te narzędzia mogą zakłócić równowagę i doprowadzić do rozwoju patogennych mikroflory.

Wszelkie choroby w czasie ciąży wymaga starannego podejścia i starannego leczenia, aby uniknąć komplikacji, a nie zaszkodzić dziecku.