286 Shares 3925 views

Tolstyanka to "drzewo szczęścia" lub "drzewo pieniężne". Rodzinna powierzchnia rośliny, opis, dbałość

Wśród roślin doniczkowych szczególne miejsce zajmuje tłusta kobieta, zwana popularnie "drzewem pieniędzmi". Miejsce urodzenia zakładu to Republika Południowej Afryki. Od suchych tropików Afryki kobieta tłusta rozprzestrzeniła się na zachód od kontynentu, na wyspę Madagaskar i do południowej Arabii. Rozważmy tę interesującą formę bardziej szczegółowo.

"Drzewo pieniężne". Rodzinna powierzchnia rośliny i opis gatunku

W rodzaju soczystych roślin (rodzina Tolstyanków) występuje około 350 gatunków roślin. Jednym z gatunków jest ozdobny-liściasty roślina doniczkowa, grubowarstwowa lub czerwona. Inne nazwy to "drzewo szczęścia", "drzewo fortuny" lub "drzewo pieniędzy". Roślinną roślinnością, jak już wspomniano, jest Republika Południowej Afryki. Reprezentuje zimozielone małe drzewo o krótkim, grubym pniu. Wysokość może wynosić 1-1,5 m. Miąższowe grube liście rosu mają zaokrąglony kształt. Są one 4-7 cm długości, płaskie, często koalescencyjne u podstawy. Mają jasnoszary lub zielony kolor z niebieską powłoką woskową. Interesująca regularność – każda para liści znajduje się pod kątem prostym do poprzedniego.

Kwiaty są duże, blado różowe lub białe. Co do zasady, są one gromadzone w pół-zonote. W "drzewie pieniędzy" praktycznie nie ma pojedynczych kwiatów. Zmęczenie kwiatów jest bardzo rzadkie, nie wcześniej niż 7-10 lat życia roślinnego, a jednocześnie wytwarza silny słodki smak.

Opieka roślin w warunkach pokojowych

Rośliny kwiatowe jak roślina domowa "Drzewo pieniężne". Ojczyzna obdarzyła go wytrwałością i bezpretensjonalnością. Roślina rośnie sama i bardzo rzadko umiera nawet bez należytej staranności.

Pulę z pulchną najlepiej umieścić na parapecie za zasłoną. Ponieważ "drzewo pieniędzy" kocha światło dzienne, ale nie bezpośrednie światło słoneczne. Tolstyanka kocha świeże powietrze. Dlatego, w okresie wiosenno-letnim, często należy umieścić na balkonie, pritenyaya od palących promieni słonecznych.

Podlewanie drzewa wystarczy raz w tygodniu. Miejsce urodzenia "drzewa pieniędzy" (tłustego) to Republika Południowej Afryki, gdzie klimat jest w większości suchy. Dlatego nie przesączaj gleby. Od września do lutego lepiej umieścić drzewo w chłodnym miejscu i wodę nie częściej niż raz na miesiąc. Bardzo dobrze jest wycierać liście co miesiąc kurzem wilgotną szmatką.

Przenieść roślinę do większego garnka raz na 3-5 lat w razie potrzeby.

Propagować rosół za pomocą pędy lub sadzonek.

Kwitnienie

Rzadko kto będzie miał szczęście, aby zobaczyć drzewo kwitnienia. Natywna ziemia rośliny o surowym klimacie określała kwitnienie wyłącznie drzewek dorosłych. Aby zwiększyć szanse kwitnienia w pomieszczeniu, należy przestrzegać szeregu warunków:

  • Nie napełnij instalacji wodą,
  • Lato w nocy, aby wytrzymać w chłodnym powietrzu,
  • Zimą, aby zapewnić temperaturę nie większą niż 10 stopni i zmniejszyć podlewanie do 1 raz w miesiącu,
  • Nie karmić roślin nawozami,
  • Nie często przeszczepów, tak aby tuczone stały się trochę ciasno w garnku.

Legendy Tolstoyanki

Feng Shui "pieniądze drzewo" przynosi szczęście właścicieli i dobre samopoczucie finansowe. Im silniejsze drzewo, tym więcej energii pozytywnie gromadzi się w jego liściach i tułowiu, a im więcej szczęścia, do wnętrza domu.

Kwiaciarnie twierdzą, że tłusta dama może zostać przywiązana do tego, kto cały czas ją troszczy. Jeśli właściciel zachoruje, Krasula jest chora z nim i może nawet umrzeć.