209 Shares 4147 views

Cooler Deepcool Gamma Archer: Instalacja, opinie

przedstawiciel budżet systemów powietrznych chłodzenia dla procesorów Intela i AMD Deepcool Gamma Archer jest dla wielu użytkowników jednocześnie odkryciem rynku akcesoriów komputerowych. Niski koszt (500-600 rubli), cicha praca i może być zainstalowany na dowolnej płycie głównej są głównym i jedynym kryterium wyboru godnej urządzenia. W tym artykule czytelnik jest bardziej zaznajomieni z chłodnicy CPU niskich kosztów, dowiedzieć się, jak prawidłowo instalacji i opinie właściciel pomoże Ci zrozumieć, czy to urządzenie jest nabycie lub dać pierwszeństwo kosztowna opcja.

Rozmieszczenie chłodnicy na rynku i jego modyfikacje

system chłodzenia powietrza przeznaczony jest do montażu na każdej płycie głównej AMD i Intel (nie niższej modyfikacje LGA775) do ogrzania do 95 watów. Producent twierdzi, że poziom hałasu Deepcool Gamma Archer nie przekracza 30 decybeli. Zapewnia to maksymalną prędkość wentylatora 120 milimetrów na 1600 obrotów na minutę. Zdolność do kontrolowania prędkości obrotowej jest nieobecny (złączka 3-PIN). Dobre lub złe, badania pokazują.

Na rynku w tym samym przedziale cenowym jest dostępny w dwóch modyfikacjach układu chłodzenia: regularnej wersji i modelu z «Pro» oznakowania. Charakteryzują się one grzejnika core – w zaawansowanym podstawy chłodnicy jest wykonany z miedzi. Jednak, jak wynika z badań, szczególną wagę do usuwania ciepła z procesora nie jest naruszona.

Pierwszy znajomy

Cooler Deepcool Gamma Archer Pro, jak aluminium i jego modyfikacji, dostarczany w dużym kartonie. Na twarzach pakowania białym producent umieścił zdjęcia nie tylko samego urządzenia, ale także dał krótki zarys, aby zbudować i zainstalować płytę główną. Na jednej ze ścian właściciela znajdzie krótki opis parametrów technicznych układu chłodzenia i listę składników, dostępne wewnątrz pudełka. Taka decyzja jest zawsze cenione przez użytkowników, ponieważ opakowanie nie posiada plomb zabezpieczających, odpowiednio, z zakupem można sprawdzić zawartość.

Opakowanie jest dość przewidywalny: on Deepcool zespołu Gamma Archer (radiatora), rama montażowa z zatrzaskami do niej i worek pasty termicznej. rama z tworzywa sztucznego i zatrzaski mylić wielu specjalistów, według ich opinii. Po ochłodzeniu masę zespołu jest 300 g i przy założeniu, że tanie mocowania, który nie ma wsparcia metalu może pęknąć na częste ogrzewania i chłodzenia.

przyzwoity chłodnica

Fan Deepcool Gamma Archer Pro wykonana z trwałego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dziewięć chłodnicy ostrza mają specyficzny kształt piórem przy nachyleniu 45 stopni. Konstrukcja ta jest stosowana przez wszystkich producentów kart graficznych. To zawdzięcza bezgłośny system chłodzenia jest w pracy. Jednakże, wielu właścicieli zmieszany obręczy ochronne dla łopatek się go do stożka i nadal krawędzi nieco niższa niż samego wentylatora. Wyjątkowo w takiej konstrukcji może być to odwrócenia przepływu powietrza, które odpychają się ostrza w górę.

Dzięki tej konstrukcji, wentylator Deepcool Gamma Archer będą mieć słabą trwałość. Ponieważ wentylator wirnik będzie ciągle skakać w górę iw dół (nawet na mikrofon, ale dla tysięcy godzin pracy, odległość ta może być zwiększona do milimetra). Z drugiej strony, żywotność systemu budżetowego i jest przeznaczony dla 2-3 lat, więc ten czynnik niezauważone przez wielu specjalistów IT.

Prosta, ale solidna grzejnik

Aluminiowa krata bardzo podobny do obecnego płynu w zestawie z procesorów Pentium 4. W tym samym odległość pomiędzy żebrami i rozgałęzienie w kształcie litery V. Na końcach płytki. Wydaje się, że producent nie wyważać otwartych drzwi, ale po prostu pożyczył skuteczną chłodziwo do słynnej marki. Skargi na jakość produkcji krata chłodnicy Deepcool Gamma Archer Pro nie. Użytkownik nie znajdzie zadziory lub ostre krawędzie – Różne traktowane z godnością.

Nie znaleźć właściciela w układzie chłodzenia i zakłóceń, które są często spotykane w tanich urządzeń. Podkładka idealnie gładka, a krawędzie usztywniające są tej samej wielkości. Ta cecha pozwala na urządzenie do chłodnicy i doskonale sprostać wydajności cieplnej procesora. Dezorientuje zamontować tylko wentylator do chłodnicy – wyjąć wirnik jest łatwe, ale umieścić go na miejscu będzie problemu, nie może zrobić bez namagnesowany śrubokręt.

cechy szczególne

Gwarantowana instalację na dowolnej platformie systemu chłodzenia Cooler Deepcool Gamma Archer możliwe dzięki zbieżności grzejnika w miejscu styku z procesorem. Jak wielu właścicieli w ich opinii, to było cięte płatki aluminiowe fundamencie pad pozwalają ogromny radiator nie być w kontakcie z całym kondensatory CPU i nie zamykać moduły pamięci. Jednak chłodnica nadal nie można zainstalować na płycie głównej z segmentu gier. Na przykład, płyta ASUS Maximus V Wzór grzejniki na bierne elementy mocy w pobliżu procesora nie będą mogły umieścić takie urządzenie wymiarową. Ale z drugiej strony, segment drogich płyt muszą być wybrane i odpowiednią cenę systemu chłodzenia.

Dziwne podejście do konsumenta

Często sprzedający jako producent milczy o dziwnych cech Deepcool Gamma łucznika. Recenzje w mediach pozwalają wielu potencjalnych klientów, aby zidentyfikować usterki w układzie chłodzenia. Skontaktować wkładkę radiatora 15-30% mniejsza niż powierzchnia procesora (zawartość procentowa zależy od różnych obszarach kryształu). Specjaliści z tego faktu jest w stanie określić, na pierwszy rzut oka, ale właściciele odkrywają ten problem poprzez zmianę pasty termoprzewodzącej – w narożnikach procesora to ma nieprawidłowości.

Podkręcania taką wadą może spowodować śmierć procesora, ponieważ wentylator jest ograniczony do 1600 rpm i po przegrzania układu chłodzenia nie każda pomoc dla użytkownika. Z drugiej strony, badania rutynowe w chłodnicy demonstruje przyzwoitą wydajność rozpraszania ciepła. Okazuje się, że producent celowo mniejsze pad.

Wracając do konfiguracji

Użytkownicy do części plastikowych wiele pytań, które są świadczone przez cooler Deepcool Gamma łucznika. Recenzje właściciele mają wiele zastrzeżeń do jednorazowej zatrzask. Fakt, że sworznie są wykonane z jednorodnego materiału i silna presja są łamliwe, i zastąpić je z niczego, bo w wiązce nie obejmuje części zamiennych. Można oczywiście zrozumieć strukturę zaciskowy cooler czas, który jest dostarczany wraz z procesorem, ale to celowość zakupu nowego urządzenia.

Istnieje negatywna i pasty termicznej – jest od nieznanego producenta, jego struktura znajduje się pod krytyki użytkowników, którzy instalują Deepcool Gamma Archer – część akcji (PC Maintenance 2 razy w roku). Zewnętrznie przypomina thermopaste CBT-8 produkowanego w Rosji, ale nie krzemowy mieszaninę miękiszu, dzięki czemu pasta utwardza się znacznie po podgrzaniu. Znowu worek związku termicznej jednorazowego użytku, a użytkownik musi wydać dodatkowe pieniądze na zakup pasty do zębów. W konkurencji z tego problemu, sprawy są prostsze – ten sam Zalman Cooler Master lub pęczek ich własny system chłodzenia z termicznym strzykawki smaru, co wystarcza na 5-8 razy.

Mały test

Chłodzenie Deepcool Gamma Archer zwany skuteczny jest trudne, ponieważ podczas testowania procesorów z maksymalnie 95 watów ciepła może być stosowany nie tylko instancje budżetowe jednordzeniowych i dwurdzeniowych procesorów Intel i AMD. Na przykład, Core i7, mając paczkę termicznych 77 watów, można również dostać się do wykresów. Przedstawiciel elit łatwo podnosi temperaturę kryształu do 80 stopni Celsjusza, a budżet-Deepcool nie może nic z nim (z wyjątkiem kilka stopni zmniejsza nagrzewanie) zrobić.

Kolejna rzecz – ciśnienie akustyczne. Tutaj system chłodzenia ma coś zaskoczyć użytkownika. Deklarowany przez producenta parametrów hałasu 30 dB nie jest chwytem marketingowym. Chłodnica odległości nie przekracza wielkość 28-29 dB na metr. Jest to doskonały wskaźnik wśród innych konkurentów. Wielu właścicieli, według ich opinii, wrażenie na początku, że wentylator nie obraca się.

Konkludując

System chłodzenia Deepcool gamma Archerowi Pro recenzje w mediach jest zupełnie inna. Z jednej strony kosztowne urządzenie pracuje cicho, a z drugiej strony, w porównaniu ze standardowymi chłodnic nie może poradzić sobie z chłodzeniem procesora. Niejednoznaczne i polecam kupić ten cooler nie jest możliwe. Po tym wszystkim, dwa główne kryteria (chłodny i cichy) nie są spełnione. Przegląd promowany, i niech wybór spoczywa na kupującym, ponieważ koszt procesora nadal nie współmierne do kosztów systemu chłodzenia.