331 Shares 3899 views

Pomocnik Ghany Emmanuel Frimpong

Emmanuel Frimpong – Ghany piłkarz grający na moment Tula „Arsenał”. W tym roku, był tylko 24 lat, więc jego kariera dopiero się zaczyna. Emmanuel Frimpong działa na pozycji pomocnika, ale może zajmować dowolną pozycję w środku pola z centralnym Ofensywny pomocnik.

Początki kariery

Emmanuel Frimpong urodził się 10 stycznia 1992 w Ghanie, jednak, będąc jeszcze małym dzieckiem, wraz z rodziną przeniósł się do Anglii, prawda w stolicy – Londyn. Jest młody talent i ten lokalny „Arsenał” w czasie jednej z najsilniejszych klubów w kraju. W 2001 roku dziewięcioletni Emmanuel dołączył system klub, a pięć lat później nawet wypadło skoncentrować się na karierze piłkarskiej. W 2010 roku, kiedy miał osiemnaście lat, zaproponowano mu profesjonalny kontrakt, który chętnie podpisane. Jednak przestrzeń u podstawy odtwarzacza nie zostanie znaleziony, więc niemal natychmiast Emmanuel Frimpong zaczął iść na wynajem. W sezonie 11/12 spędził „Arsenał” aż 14 gier, ale zawsze wyszło krótko zastąpić, więc zdecydowano się wysłać go do „Wilków”, tak, że może on zdobyć doświadczenie. Ale jest młody Ghany grał w zaledwie pięciu meczach. Kiedy wrócił do „Arsenał”, udał się na boisku dwa razy więcej, a następnie wrócił do wynajmu, tym razem w „Charlton”, a następnie w „Fulham”. Każdy z klubów Emmanuel spędził pół roku, rozegrał sześć spotkań. W lecie 2013 roku stało się jasne, że Frimpong nie ma przyszłości w „Arsenał”, więc nawet sześć miesięcy później, Ghany został sprzedany za 250 tysięcy euro w „Barnsley”.

Przejście do „Barnsley”

Emmanuel Frimpong – pomocnik, który kilka lat temu mieliśmy duże nadzieje, że, niestety, nie żyją. Raz w „Barnsley”, spędził sześć miesięcy we wszystkich dziewięciu meczach, podczas których udało się przekonać kierownictwo, że odmówił przedłużenia kontraktu krótkoterminowego. W efekcie pierwszego września Frimpong przeniósł się do rosyjskiego klubu „Ufa” w stanie wolnym agentem.

Poruszanie się w Rosji

W „Ufa” gracz nie wszystko wyszło – oczywiście, grał 28 gier w ciągu dwóch lat, ale w tym samym czasie niektóre z nich spędził natomiast na podstawie wizy turystycznej, co stanowi naruszenie statutu federacji piłkarskiej. Ponadto, został zdyskwalifikowany za obsceniczne gesty do fanów, w wyniku czego, w kwietniu 2016 roku, a jego umowa została rozwiązana. W sierpniu, dwuletni kontrakt podpisał z Ganz Tula „Arsenał”, w której gracz jest obecnie odbyła cztery mecz.

Występy w reprezentacji

W młodości, Frimpong był uważany za wielki talent, więc otrzymał w młodości Anglii kilka połączeń. Ale rozmowa dorosłych nie czekał, więc zadebiutował dla Ghany w marcu 2013 roku – ta sama gra w tej chwili jest jego ostatnim.