468 Shares 7355 views

Starożytny Egipt: rzeźba i sztuka starożytnego świata jako źródło kultury

Jeden z najstarszych ludzkich cywilizacji powstały w początkach wielkiej afrykańskiej rzeki Nil i nazwano Egipt. Ten kraj pozostawił nam w spadku bogatej kulturze. Ona jest niesamowita różnorodność i różnorodność.

Najsłynniejsze piramidy Egiptu. Te monumentalne budowle zostały zbudowane jako grobowce dla władców starożytnego królestwa – faraonów. Mówią nam, co było starożytnym Egipcie. Rzeźba obiektów kraj, inżynieria, cywilnych i wojskowych – cegła i drewno, kamień budowlany. Zastosowanie kamienia w starożytnym królestwie początkowo miała charakter rytualny i przeznaczone na budowę usypalen egipskich władców. Nawet nagrobkowe szlachta była zbudowana z cegły, chociaż zezwala kamieniarskich krajowym. Należy zauważyć, że piramidy i wszystkie okoliczne budynki były pojedyncze złożone. W ich ewolucji można zobaczyć na zmianę formy sztuki, która przyniosła sławę do starożytnego Egiptu. Rzeźba przeszedł znaczące zmiany w całej historii tego kraju.

Jedną z tradycji sztuki Nilu zasilanie zostało wyryte nazwiska architektów na pomnikach, stworzyli. Rzeźby starożytne królestwo obfituje w liczne piramid, z których jeden – słynna piramida Cheopsa – zachowanych do dnia dzisiejszego. Jest to jeden z cudów świata. Oprócz niej na zachodnim brzegu Nilu współistnieć różni się kształtem i wysokością ostrosłupa. Najbardziej interesujące są szybkość Dżesera, Amenemhata, Senurseta. groby funkcji, piramidy – jest mnóstwo wielobarwnych obrazów na ścianach, jak i płaskorzeźby. Starożytny Egipt, rzeźba jest nierozerwalnie związana z Bliskiego Wschodu i cywilizacji Bliskiego Wschodu.

W Państwie Środka jest znacznie wzbogacona forma i kolorystyka zmieniły objętości elementów spreparowane. Wnętrze piramidy skopiować życia na wsi czasami bardzo szczegółowo. Rzeźba Starego Królestwa starożytnego Egiptu jest nie do pomyślenia bez rzeźbiarzy sądowych. Uwaga na rozwój malarstwa, rzeźby i architektury zapłacił faraonów XII dynastii, jednocześnie zażądał, prawdziwości i dokładności mistrzów obrazu. Na przykład, posągi faraona Senurseta wyróżnia wielkiego podobieństwa z oryginałem. Autorzy nawet nie próbował ukryć naturalne wady w swoim wyglądzie.

Starożytny Egipt, rzeźba, architektura i inne elementy kultury materialnej – to nie tylko piramidy, ale również świątynie, posągi i popiersia bogów, faraonów, różne obelisków. Na świątyń starożytnego królestwa, niewiele wiadomo, jeśli nie brać pod uwagę budowę pomnika pod piramidami. Jedynym znanym zabytkiem tego okresu – świątynia króla Niuserre pobliżu nowoczesnej arabskiej wiosce Abu Ghurab. On nie był zwykłym i specjalnym, król, a jest dedykowany do boga słońca Ra. Świątynia wykonana jest w całości z kamienia, częściowo pokryte z wejściem, ściany, która pokazuje charakter rytualny i manipulacji kapłanów egipskich. Na podwórku była ogromna przysadzisty obelisk z kamienia – symbol słońca.

Niestety, sztuka starożytnego Egiptu, rzeźby, malarstwa, architektury ledwo przetrwały nienaruszone.