864 Shares 2651 views

Jak długo trwa ciąża u kotów? Wszystko o naszych ulubionych ciekawa pozycja za

Kot różni się od wielu innych zwierząt domowych na niezależność. Ale kotki to okres w życiu, kiedy potrzebują szczególnej opieki – ciąża. Jak na człowieka, dla kota to okres trudny. Niedoświadczony właściciel wiele pytań. W jakim wieku ciąża jest bezpieczny dla kota? Ile razy w roku kot chce kota? Jak długo trwa ciąża u kotów? Co właściciele trzeba zwrócić uwagę?

Wiele nijaki swoich kotów i nie są zainteresowane o sprawach pań reprodukcja fiszbinowych. Jednak operacja ta kocie dziewczynki są bardzo traumatyczne, a po operacji zwierzę w naturze nie zmienia się na lepsze. Dlatego doświadczeni właściciele nie sterylizować młode koty, woląc własne małe kłopoty cierpiących dziewczynę.

Biologicznie, wiele koty mogą zajść w ciążę w wieku 6-7 miesięcy, ale mimo wszystko, ludzie nie są zalecane, aby rozpocząć dziecko jako nastolatek. Dlatego kot powinien być chroniony przez płeć przeciwną do jednego roku. Pozwoli to, aby całkowicie dojrzeć i być gotowy do poczęcia i urodzenia zdrowego pełnoprawnym potomstwa. Po 7-8 latach, kot nie należy dopuścić, aby zajść w ciążę, ponieważ może to źle skończyć dla starzejących Kitties. Poród może być bardzo trudne, a okres ciąży u kotów jest bardzo długi w porównaniu do ich życia. Warunek ten jest bardzo trudny dla ciała w średnim wieku. Dlatego konieczne jest, aby sterylizować lub stary ulubiony, lub dokładnie za nią.

Kot łaknie kontaktu z kotem średnio dwa razy w roku, chociaż czasami więcej niż 4-5 razy. Jednak zdarza się to tylko wtedy, gdy ma ona parowanie nie zakończyć ciążę. Biorąc pod uwagę jak ostatnia ciąża u kotów, konieczne jest, aby powiedzieć, że pani nie jest rozkładem zwykle rodzi się więcej niż 3 razy w roku.

Cały czas, który trwa ciąża u kotów nie są zainteresowani kotów. Po porodzie, kot delikatnie dba o jej kociąt, jeśli są zdrowe. Chorych młoda matka często rzuca. Oczywiście, właściciele chcą dbać o porzuconych dzieci, ale często jest to krok przeciwko naturalnej selekcji.

Jak długo trwa ciąża u kotów? Średnio 65 dni. Szczególnym okresem ilu ciąży koty odchodzą, zależy od ich wieku i rasy. Zwykle w zakresie od 61 do 69 dni. Jak określić ciąży kotki? Jej sutki są bardziej różowo po trzech tygodniach po kopulacji, ona zachowuje się spokojniej i woli siedzieć w domu. Ciężarna kot zaczyna spać coraz więcej pieszczot do właścicieli. Zwiększony apetyt.

Jak dbać o kota w ciąży? Po pierwsze, upewnij się, że nie wychodzić z domu, zwierzę powinno być ciepłe przez cały czas. Po drugie, dwa tygodnie przed przewidywanym urodzenia zorganizować cat-mom przytulne gniazdo ciepłych rzeczy lepiej w tych miejscach, gdzie kot lubi często można znaleźć. Po trzecie, przez cały czas, ile trwa ciąża u kotów, chcą być sam, więc jeśli masz kilka kotów, należy przechowywać je oddzielnie od siebie. Po trzecie, aby nakarmić swoje czuły zwierzę. W czasie ciąży, kot w wielkiej potrzebie zwiększonej ilości białka i wapnia, ponieważ organizm matki muszą nie tylko przywrócić ich tkanki, ale również zapewnić Materiały budowlane dzieci. Po czwarte, zrezygnować z używania narkotyków w czasie ciąży kotów. Ich stosowanie jest możliwe tylko w skrajnych przypadkach, gdy nie jest niewątpliwym zagrożeniem dla życia kota matki. Nawet przeciw pcheł i worming kocięta mogą zagrażać zdrowiu. Jeśli kot jest chory w czasie ciąży, należy pokazać zwierzę do weterynarza.

Zwracać uwagę na jego ulubieńcem i zanotować żadnych oznak zmiany zachowań. Teraz ciąży kot nie złapie cię zaskoczyć, wiesz, co należy zrobić.