724 Shares 9442 views

"Lada Vesta" – cechy techniczne rosyjskiego samochodu klasy średniej

Jednym z najnowszych, a tym samym współczesnych rosyjskich samochodów jest Lada Vesta. Techniczne właściwości tego samochodu klasy średniej są interesujące dla wielu osób. Fani AvtoVAZ są zainteresowani tym tematem i oglądają testowe dyski, ponieważ nie ma wystarczająco dużo komentarzy. Nie wszyscy kupili ten samochód. Cóż, warto wspomnieć o tym modelu i jego zaletach bardziej szczegółowo.

Premiera

Zanim omówimy szczegółowo o samochodzie "Lada Vesta" (charakterystyka techniczna, konstrukcja, na zewnątrz i wszystko inne związane z tym modelem), warto wspomnieć o kilku słowach dotyczących premiery tego modelu. Pierwszy organ wersji przedsprzedażowej został wyprodukowany przez producentów w 2014 r., A mianowicie – 5 listopada. To było w mieście Iżewsk. I w 2015 roku, 5 lutego, to samo ciało zostało spawane i namalowane pierwsze ciało przyszłości "Libra" za pomocą technologii szeregowej.

Przez długi czas producenci stworzyli samochód, który mógłby zastąpić "Prior". Właśnie niedawno, na początku jesieni 2015 roku odbyła się premiera tego urządzenia. Nowa "Lada Vesta", której specyfikacje techniczne są naprawdę lepsze niż te z "Priora", wydawało się światu.

Technologie rozwoju

Co ciekawe, koszt opracowania tego projektu, w ramach którego powstała Lada Vesta (której techniczne cechy naprawdę zaimponowały, w przeciwieństwie do większości jego poprzedników), wyniosły około sześciu miliardów rubli. Samochód okazał się ogólny i znacznie solidniejszy. W każdym razie wygląda lepiej niż słynna i sławna "Priora". Początkowo deweloperzy planowali ustalić koszt 400 tysięcy rubli. Trochę – wiele samochodów używanych nie jest warte tego teraz. Ale wtedy Boo Anderson, prezes AvtoVAZ, powiedział, że koszt wynosi około 500-550 tysięcy rubli. Początkowo sedan pojawi się na sprzedaż, po którym zostanie uruchomiony hatchback. Kupujący, którzy są mieszkańcami Federacji Rosyjskiej, ten samochód będzie oferowany w kilku poziomach wykończenia. Bardziej precyzyjnie będą dostępne cztery wersje samochodu "Lada Vesta".

Specyfikacje techniczne

Maszyna ta została stworzona na platformie o nazwie Lada B. Jest to dalsze przetwarzanie projektu, nazywanego Lada C. Jak pamiętasz, nie został zrealizowany. Nowy samochód Dizan oparty był na dwóch samochodach koncepcyjnych. To jest Lada XRAY Cross, a także Lada XRAY. Co ciekawe, model otrzymał zupełnie oryginalne, zupełnie nowe zawieszenie przednie, w kształcie litery L w rudowłosych kolorach, a także zupełnie inne, a nie jak poprzednio, obrotowe pięści. Również nie jest możliwe, aby nie wspomnieć o rączce o pięciu stopniach. I oczywiście sterowanie, które zostało zrobione z Renault Megane. Mimo to kolumnę kierownicy modelu można łatwo regulować zarówno w locie, jak i nachyleniu (wszystkie wersje i kompleksy, z wyjątkiem pierwszego). Ciekawe jest również, że wiele części i podzespołów jest zapożyczonych z Renault-Nissan. To grzejnik, hamulce, coś z wnętrza i wiele innych. Ogólnie samochód "Lada Vesta" okazał się całkiem dobry. Charakterystyka techniczna, prześwit, design – wszystko osiągnęło już poziom europejski. I nie może, ale radować się.

Silnik, projekt i wnętrze

Jak już wiadomo, "Lada Vesta" ma dobre właściwości techniczne. Zdjęcie samochodu pokazuje nam samochód wykonany w nowoczesnym europejskim stylu – ciekawy, atrakcyjny, solidny. Będzie to korzystne, aby patrzeć na drogę i zdecydowanie jak fani pojazdów terenowych. Chociaż – to samochód.

Maszyna ta będzie wyposażona w silniki "VAZ" – na 106 litrów. Z. (1,6 litra) i 87 litrów. Z. (Objętość jest taka sama). Nadal, przy okazji, w niektórych, droższych wersjach zostanie zainstalowany silnik marki Nissan – słynny HR16DE. Jego pojemność wyniesie również 1,6 litra, ale moc jest wyższa niż reszta. Mianowicie – 144 litrów. Z. "Lada Vesta", charakterystyka techniczna, prześwit i bezpieczeństwo są na bardzo dobrym poziomie, będą oferowane z trzema wariantami przekładni. Jest to mechanik dla 5 prędkości, standardowy "VAZ" automatyczny i wariator.

Co ciekawe, od tego roku, 2015, ten model stał się podstawą do wyścigowego samochodu, znanego pod nazwą LADA Vesta TC1. Następnie ta maszyna będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Świata, trzymanych wśród samochodów. Do tej pory przygotowano tylko dwa samochody.