615 Shares 4146 views

„Wzór 1”: węgierski GP

Jako królowa atletyka uznawane sportu i wyścigów, „Formuła 1” są uważane za top konkurencja motoryzacyjny. Z boku to wygląda bardzo ładnie: Space Race samochody wyścigowe na wygórowane stawki toru, tłum fanów, uroczych dziewcząt w krótkich spódniczkach z FIA flagi i szampana spray z trzech najsilniejszych strony. Ale aby dostać się do tego wspaniałego świata nie jest łatwe – wielu pilotów w ciągu lat pracy w konkurencyjnym środowisku, aby móc wykonać na scenie najlepsze z serii wyścigów.

„Formuła King”

Do poziomu FIA Formula One World Championship jest elita sportów motorowych. W swoich zawodach są najszybsze samochody wyścigowe wykorzystywane w rozwoju, których udział głównych producentów – Mercedes, Ferrari, McLaren, Renault, Ford, Honda. Najsilniejsze zespoły działające w mistrzostwach, „Formuła 1”, ma budżet w wysokości kilkuset milionów dolarów. Najbardziej popularny „królewski wyścig” były w Europie i Ameryce Południowej.

Geografia Formula One jest bardzo szeroki – 21 wyścig na wszystkich kontynentach świata, z wyjątkiem Afryki i Antarktydy odbyła się w 2016 roku. Podziwiam umiejętność pilot mógł fani z krajów takich jak Australia, Bahrajn, Chin, Rosji, Hiszpanii, Monako, Kanady, Azerbejdżanu, Austrii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Niemiec, Belgii, Włoszech, Singapurze, Malezji, Japonii, USA, Meksyku, Brazylii i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

„Wzór 1”: węgierski GP

Po raz pierwszy w tym kraju podjęła wirtuozi zespół wyścigowy Mercedes, Alfa Romeo, Maserati i Auto Union 21 czerwca 1936 r. Następnie rywalizacja odbyła się w samym sercu Budapesztu od długości toru wynoszącej zaledwie 3,1 mil. zwycięzca etapem była włoska Tazio Nuvolari, który grał dla Alfy Romeo.

Następnym razem najsilniejsze piloci świata już przybył do państwa socjalistycznego dopiero po pięćdziesięciu latach. Do konkursu w pobliżu stolicy zbudowano tor Hungaroring. Od tego czasu Grand Prix Węgier rocznie zawarte w kalendarzu, „Formuła 1”.

W celu przejścia do mety, uczestnicy musieli przejść 70 razy wokół okręgu, którego długość jest równa 4381 metr. Łączna długość wyścigu to 306 663 km.

Fani szybkiej jazdy jest często krytykowane utwór ze względu na jego niedostatecznej szerokości i powolnych powłok, które nie pozwalają na przekroczenie prędkości i uniknąć rywali. Dlatego walka o zwycięstwo w etapie zaczyna się na długo przed rozpoczęciem wyścigu – z kwalifikacji. zajmują tylko korzystną pozycję, stosując taktykę pit stopu i pokazuje doskonałe umiejętności pilotażu, można wygrać na tym trudnym torze.

Jednak wszelkie reguły istnieją wyjątki – obalić stereotypy udało dwa asy: 1989 triumf Grand Prix Węgier był zajmując 12 miejsce w siatce kierowcy Ferrari Brytyjczyka Naydzhel Mensell, aw 2006 roku – jego rodak Dzhenson batton Hondy, rozpoczęła się 14 wyścigów w niekorzystnych warunkach pogodowych.

Bohaterów węgierskiego fazie

Piękne miasto położone nad brzegiem Dunaju, pamięta wspaniałe nazwiska zdobywców Hungaroring. Z biegiem lat, zwycięzcą jest reprezentanci Włoch (Tazio Nuvolari), Brazylia (Nelson Piquet, Ayrton Senna, Rubens Barrichello), Wielkiej Brytanii (Naydzhell Mensell, Damon Hill, Dzhenson batton, Lewis Hamilton), Niemczech (Michael Schumacher, Sebastian Vettel), Kanada ( Zhak Vilnov), Finlandia (Mika Hakkinen, Kimi Raikkonen, Heikki Kovalainen), Hiszpania (Fernando Alonso), Australia (Mark Webber, Daniel Ricciardo) i Belgia (Terri Butsen).

Przywódcy Grand Prix Węgier w różnych nominacjach są przedstawiciele Albion:

  • Najwięcej zwycięstw w kraju – 10;
  • najlepszy pilot – Lewis Hamilton – 5 tytułów;
  • najsilniejszy zespół – McLaren – pierwsze 11 linii.

Grand Prix Węgier 2016

Ubiegłoroczny etap „Formuły 1”, zgodnie z tradycją przeszedł na torze Hungaroring w czwartym lipca weekend. Stał się 31 th w rzędzie na Węgrzech. Na torze wyścigowym opuścił 22 pilot. Pole position na podstawie wyników kwalifikacji wziął Nico Rosberg, obok umieszczone Lewis Hamilton i Daniel Ricciardo. Skład końcowego trójce był całkowicie identyczny z domu.

Zwycięstwo w etapie wygrał brytyjski kierowca Lewis Hamilton, który stał się mistrzem pięciokrotny węgierskiego Grand Prix. Ten zawodnik wyznaje twardy i agresywny styl jazdy. Wierzy najodpowiedniejszych szlaków miejskich, zarówno w Monte Carlo, z wielu zwrotów akcji, gdzie można podjąć ryzyko. W moim dzieciństwie idola Hamilton był słynny brazylijski „czarodziej” Ayrton Senna, który zmarł tragicznie w Grand Prix San Marino na Imoli powodu awarii układu kierowniczego. Jego styl jazdy jest zapożyczona od Lewisa, widocznie był klucz do sukcesu brytyjskiego sportu.

Drugie i trzecie miejsca na podium zajęli Nico Rosberga i Daniel Ricciardo.

statystyka

  • Etap zwycięstwo było 48. w karierze dla Lewisa Hamiltona.
  • Zespół Mercedes w czasie 54 th uznana za najlepszą w „Formuła 1” utworów.
  • Najszybsze okrążenie pokazał Kimi Raikkonen z czasem 1.23.086.
  • Był najbardziej agresywny zawodnik odzyskać 8 pozycji na stronie startowej.
  • Pole Position był Niko Rosberga w 26 dla jego działalności zawodowej.
  • Zgodnie z wynikami konkursu „Formuła” (Grand Prix Węgier) zakwalifikowano 21 racer.