703 Shares 4366 views

Jak przywrócić usunięte wiadomości SMS w "Androidie" i chronić Twoje dane

Odzyskiwanie przypadkowo skasowanej wiadomości SMS nie jest tak trudne, jak się wydaje. W tym celu opracowano wiele programów i aplikacji, w których konieczne jest zrozumienie.

Folder Elementy usunięte

Zdarza się, że wiadomości można przywrócić bez korzystania z programów i narzędzi innych firm. Jeśli w telefonie znajduje się folder "Deleted" lub "Trash", nie musisz już dłużej walczyć o to, jak przywrócić usunięte wiadomości SMS w "Android" ("Samsung" lub "Sony" dość często umieszcza te foldery w swoich telefonach). Można również podłączyć smartfon do komputera i wyszukać folder kopii zapasowej.

Niestety takie szczęście zdarza się rzadko. W większości przypadków proces odzyskiwania danych zajmuje trochę czasu. Na szczęście jest wystarczająco dużo sposobów i przynajmniej jednego, ale powinno to pomóc.

Co będzie potrzebne do przywrócenia

Musisz wiedzieć coś innego: prawie nie można przywrócić SMS-a, jeśli nie spełni się kilku warunków:

  • Wiadomości SMS muszą być przechowywane na karcie SIM, a nie w pamięci urządzenia.
  • Po usunięciu wiadomości telefon z kartą SIM nie powinien być ponownie uruchamiany, w przeciwnym wypadku pamięć podręczna zostanie skasowana, co jest przydatne przy odzyskiwaniu.
  • SMS został usunięty nie tak dawno temu.

Jeśli te warunki są spełnione, można bezpiecznie przeprowadzić przywracanie danych za pomocą specjalnych narzędzi.

Nie należy ingerować w specjalny czytnik kart SIM, jeśli go posiadasz (co jest mało prawdopodobne, bo jest sprzedawane głównie za granicą). Działa w taki sposób jak adaptery kart pamięci. Wygląda jak zwykły dysk flash z gniazdem, w którym jest włożona karta SIM. Sam dysk flash jest podłączony do komputera.

Jak odzyskać usunięte wiadomości SMS na Androidzie z systemem Android Data Recovery

Jeśli uważasz, że w celu przywrócenia danych przez telefon, musisz być programistą od Boga, to jesteś głęboko mylony. Potrzebujesz tylko narzędzia Android Data Recovery, nawet niedoświadczony użytkownik może to zrozumieć. Ponadto program jest dostępny w bezpłatnej wersji próbnej, co wystarczy do przywrócenia wiadomości SMS. Aby pracować z plikami multimedialnymi (zdjęcia, muzyka, wideo), musisz kupić pełną wersję.

Aby uruchomić program, musisz pobrać go z oficjalnej strony i zainstalować go na swoim komputerze.

Zanim możesz przywrócić usunięte wiadomości SMS w telefonie ("Android"), podłącz swój smartfon do komputera za pomocą kabla USB. W ustawieniach urządzenia z Androidem należy włączyć debugowanie za pośrednictwem USB (aby telefon był przechowywany w trybie pamięci masowej).

Po podłączeniu telefonu do komputera pierwsze okno może wyświetlać okno z prośbą o pozwolenie na debugowanie. Oczywiście, proszę, w przeciwnym razie synchronizacja się nie zdarzy.

Uruchom narzędzie Android Data Recovery na komputerze i upewnij się, że program widzi Twój telefon. Wybierz typy plików, które chcesz przywrócić, a następnie kliknij przycisk Dalej. W następnym oknie zaznacz jedną z dwóch opcji: "szukaj tylko dla usuniętych plików" lub "pokaż wszystkie pliki w urządzeniu" i kliknij przycisk "Dalej".

W zależności od wersji Androida na ekranie telefonu może pojawić się ponownie okno, tym razem z prośbą o potwierdzenie dostępności narzędzia do systemu urządzenia.

Proces rozpocznie się, a będziesz musiał tylko poczekać. Po zakończeniu skanowania można wybrać pliki, które mają zostać przywrócone.

Inne narzędzia do odzyskiwania wiadomości SMS

Oczywiście Android Data Recovery nie jest jedynym tego rodzaju programem i istnieje wiele alternatyw. Wszystkie są bardzo podobne do interfejsu i możliwości, różniących się głównie dystrybucją (innymi słowy, niektóre są wolne, inne nie są). Oto jeden z nich.

PC INSPECTOR Odzyskiwanie plików jest całkowicie darmowym analogiem Android Data Recovery. Idealne narzędzie do odtwarzania plików multimedialnych na komputerze lub urządzeniu przenośnym, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy. Istnieją jednak problemy z odzyskiwaniem skasowanych wiadomości SMS w "Androidzie": Sony i Samsung często nie rozpoznają programu. W zasadzie problemy mogą wystąpić z smartfonami pochodzącymi od dowolnego producenta, więc najpierw spróbuj Android Data Recovery.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości SMS w "Androidzie" za pośrednictwem aplikacji?

Powiedzmy, że w pobliżu nie ma komputera i musisz natychmiast odtworzyć ostatnio wyczyszczoną wiadomość SMS. W tej sytuacji funkcja SMS Backup & Restore może Ci pomóc. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, jest instalowana przez Play Market.

Jest jednak jedno bardzo nieprzyjemne niuanse: aby przywrócić SMS-a, aplikacja wymaga kopii zapasowych danych. W przeciwnym razie nic się nie dzieje.

Dlatego też nie będzie zbędne instalowanie programu SMS Backup w celu zapobiegania, kto wie, kiedy przypadkowo skasujesz bardzo ważną wiadomość. Jeśli regularnie tworzysz kopie zapasowe, które można łatwo zrobić za pomocą samej aplikacji, będziesz gotowa na wszystko.

Jak chronić swoje dane

Ponieważ mówimy o zapobieganiu, nie będzie zbędniejsze mówić bardziej szczegółowo o tworzeniu kopii zapasowych danych.

Tak więc w przyszłości nie musisz myśleć o przywracaniu usuniętych wiadomości SMS w "Androidze", zadbać o tak zwaną "kopię zapasową". W tym celu jest wiele aplikacji, na przykład Titanium Backup.

Aplikacja ta tworzy nie tylko kopie zapasowe wiadomości SMS, zdjęć, muzyki itp., A nawet zapisuje ustawienia wszystkich aplikacji. Załóżmy, że bezskutecznie aktualizujesz oprogramowanie układowe, a wszystkie informacje są usuwane. Dzięki Titanium Backup nie musisz instalować wszystkiego od podstaw – w ciągu kilku minut otrzymasz wszystkie.

Titanium Backup umożliwia tworzenie kopii zapasowych jednego lub kilku konkretnych aplikacji lub wszystkich plików i ustawień naraz. Aby utworzyć pierwszą kopię zapasową, przejdź do karty "Kopie zapasowe". Następnie otwórz menu "Działania partii" i określ, czy chcesz wykonać kopie zapasowe aplikacji, czy zapisać wszystkie dane. Uruchom proces. Kopie zapasowe są zapisywane na karcie pamięci.

Aplikacje, dla których regularnie tworzy się kopie zapasowe, można zaznaczyć specjalnymi etykietami w menu głównym – Filtry – Utwórz etykietę. Nie zapomnij również skonfigurować funkcji automatycznego tworzenia kopii zapasowych zgodnie z harmonogramem.

Aby korzystać z aplikacji, musisz mieć prawa administratora.