639 Shares 7353 views

Absynt "Księte" (Xenta Absenta) – jak do picia? Kraj produkcji, ceny, opinie

Absynt – chyba najbardziej zaintrygowany napojów alkoholowych na świecie. To z niczym nieporównywalny szmaragdowo-zielony kolor i delikatny smak stworzyć atrakcyjny i nieco mistyczną aurę. Napój ten nabył wiele nazw i legendy od chwili jego wprowadzenia. Zielona wróżka, czarownica zielony, zielony elf, piołun nalewka szaleństwa w butelce – oto niektóre z pseudonimów absyntu. Absynt „Księte” (Xenta Absenta) – jedna z najstarszych marek tego słynnego napoju, którego historia sięga 1792 roku w odległej. Aby utworzyć mieszankę naturalnych ekstraktów z kilku ziół, które nadają napojowi subtelny smak. Znakomity napój preferowane przez wielu sławnych ludzi – to Xenta, których cena w porównaniu z innymi wysokiej jakości odpowiedniki więcej niż warta. Butelka kosztuje od 30 do 45 dolarów.

Co jest absynt

Aby zrozumieć, jak pić absynt Xenta, przede wszystkim powinien mieć jakieś pojęcie o tym, co naprawdę jest ten napój. W rzeczywistości nie jest absynt Witch eliksir, a nie wytworem alchemików, wysłanie człowieka w kraju marzeń, a zwykły alkohol nalewki z ziół, z których większość – sagebrush (Artemisia piołun). W zależności od marki absyntu wykorzystuje nieco inne preparaty i różne majorizing zioła: rumianek, anyż, melisa, kolendra, hyzop. Zioła nalegać na alkohol najwyższej jakości. Aby zmniejszyć zawartość alkoholu w ekstrakcie, dodaje się do wody oczyszczonej w sposób szczególny. Następnie absynt dalej warzone i filtrowane, aby pozbyć się zanieczyszczeń stałych i uzyskać niezwykłą przejrzystość. Substancje czynne z ziół nadać napojowi oryginalny kolor i smak.

Jak pić absynt

Xenta – jest absolutnie specjalny napój, którego stosowanie wymaga pewnej atmosfery, że entuzjaści docenić emocje i estetów. Jak większość alkoholi, absynt może być pity zarówno czyste i w postaci rozcieńczonej. Z zaleceniem producenta napojów absynt lepiej schłodzone. Picia absyntu czysta daje możliwość korzystania bukiet ziołowych aromatów. Rozcieńczony lub w wersji absynt koktajl przynosi świeże nuty ziół aromatów, doskonale komponują się z różnych komponentów.

Ponieważ twierdza „Księte” wynosi 70%, to zajmie przekąskę lub napój, który jest ważne, aby wybrać prawo podczas używania go w najczystszej postaci podkreślić delikatny smak. Na początek najlepszym rozwiązaniem są słodko-kwaśne owoce i owoce cytrusowe: zielone jabłka, limonki, pomarańczy, cytryny. zastosowanie algorytmu jest dość prosta – wypił jednym haustem kieliszek absyntu snack plaster wybranego owocu.

Z wykwintnym smakiem i aromatem świeżych ziół absynt „Księte” jest idealny do koktajli i strzałów – warstwowej Pij, pij w jednym haustem. Jako uniwersalny składnik, ABSINTHE elegancko połączeniu z prawie każdą składników: wódka, tequili, rumu, Gin, sambuca. Shota koktajl lub po prostu rozcieńczonym składniki alkoholowe: sok, syrop, różne przeciery owocowe, napoje (Schweppes, Sprite), absynt zawsze zachować oryginalny i niepowtarzalny smak.

Dla wielu ludzi, absynt „Księte” w najczystszej postaci – wręcz ekstremalnego napoju. może być rozcieńczony lub rozmrożone schłodzoną wodę mineralną. Po dodaniu wody prawdziwego absyntu mętny. Istnieje kilka klasycznych metod rozcieńczania absyntu, znane od setek lat, stały się rytuałem.

metoda flambe

Oczywiście, można dodać do absyntu „skromny” Księte wody lub lodu i cieszyć się ziołowy aromat i smak napoju. Jednak w ciągu długiej historii spożywania napojów przekształcony fascynujący rytuał mający pewną magię.

W ten sposób korzystać z Absinthe bohemy ludzi w XIX wieku, został schwytany w wielu filmach, takich jak słynnego „Moulin Rouge”. Szczególną łyżką z małymi otworami umieścić kawałek cukru (lub więcej, smak) impregnuje się niewielką ilością absyntu. Stożkowy kształt szkła wlewa absyntu „Księte” na wierzchu leżącym łyżki. Cukier zapaleniu, przy czym stopniowo zamienia się w karmelu, przez który stopniowo ABSINTHE powoli rozcieńcza wodą. woda z cukrem daje napojowi delikatny smak i zarazem dopuszczalnym twierdzy. Jest to jeden z najbardziej znanych metod, fascynujących przybyszów ponad dekadę i cenione przez koneserów „zielony bajki”.

metoda francuski

W ten sposób przygotowanie absynt cieszył się bohater książki Hemingwaya „Komu bije dzwon”. W karafki z wąskim dzióbkiem położył lód. Topnienie lodu powoli wypływa przez dekanter dziobek do szkła z ABSINTHE zimno krople, pozostawiając błotniste ścieżek. Gourmet oglądając ten proces jak dla palaczy pali pierścienie.

Absynt „Księte”

Klasyczna wersja absyntu Xenta otrzymać napar z liści piołunu, kolendry i anyżu gwiazdę na alkohol. Otrzymany ekstrakt jest rozcieńczony wodą uzdatnioną i dokładnie odsącza się. Cały proces formułowania i pozwolić, aby zapisać właściwości i aromat ziół używany, dając napój słodki, lekko miętowy zapach i silny smak. Uzyskany 70% fort, który uzyskuje się za pomocą super-alkoholu, pozwala na zachowanie wszystkich ich cech substancji czynnej Artemisia – tuylonu. Jest to substancja odpowiedzialna za legendarnego „halucynogennego efektu”, który rzekomo ma absynt „Księte”. Kraj pochodzenia napoju – Włochy, jest on wykonany na starej gorzelni w Turynie.

Tradycja i jakość

Podczas swojej długiej historii Xenta zdobył mocny popularność na całym świecie. Absynt „Księte” opinii konsumentów, które wskazują, że jest słusznie rankingu jednym z Prymasowskim pozycję wśród innych marek, stała się ulubionym napojem alkoholowym dla wielu ludzi. Warto zauważyć, że jakość kolorów absynt nie musi być zielony szmaragd. W zależności od sposobu wytwarzania, jeśli jest inny niż stary tradycyjny, napój może być przezroczysty, czerwony, żółty i czarny, ale zawsze wymaga powolnego Savouring z godności.