771 Shares 1630 views

„Artrodarin” Tabletki: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Choroba zwyrodnieniowa stawów – bardzo nieprzyjemna choroba, której wiele osób w podeszłym wieku cierpi. Charakteryzuje się bólu stawów Przedłużone i nadmierne niestabilności. Nieleczony tej choroby, będzie to prowadzić do stopniowego przerzedzenie i niszczenia kości, więc ważne jest, aby nie zabrakło choroby. Skuteczne leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów jest uważane za lek „Artrodarin”. Instrukcje obsługi, opinie pacjentów, leki – analogi spróbować rozważyć te kwestie bardziej szczegółowo w naszym artykule.

Struktura i skład

Lek ten jest skuteczny środek przeciwzapalny, opóźnianiu procesu destrukcji kości. Zatrzymuje syntezę metaloproteinaz, które powodują, że proces rozkładu. Substancja czynna oznacza „Artrodarin” Instrukcja wzywa diacereiny. Pomocniczymi są monohydrat laktozy, stearynian magnezu, koloidalny dwutlenek krzemu. Pędy preparat w postaci białego, nieprzezroczystego, kapsułek wykonanych z żelatyny. W którym pokrywa wykonana jest w ich kolorze zielonym. Są one twarde i gęste, ale jeśli je otworzyć, można zobaczyć wewnątrz żółtym zabarwieniu kapsułki. Lek ma żadnego szczególnego zapachu.

Kapsułki są pakowane w opakowania typu blister, które z kolei są pakowane w pudełka kartonowe. Lek jest uwalniany w aptekach tylko na receptę. Trwałość tabletek wynosi 3 lata. Używaj ich po tym czasie jest surowo zabronione. Opakowanie 1 zawiera trzy pęcherze z 10 tabletek. Lek może być trudno nazwać tanie. W zależności od regionu, taki pakiet może kosztować pacjentów w 1200-2000 rubli.

wskazania

Z reguły specjaliści przepisywania leku do leczenia pierwotnego lub wtórnego zapalenia kości i stawów. Samoleczenie oznacza, że jest niemożliwe, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. „Artrodarin” instrukcje użycia odnosi się do środka przeciwzapalnego, co znacznie spowalnia proces niszczenia stawów. Jest również stosowany jako osteartrozov edukacji profilaktyka po poważnych urazów kości. W celu zwiększenia skuteczności leku jest zwykle w połączeniu z innymi środkami przeciwbólowymi i niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

skutki uboczne

Co oznacza pojawienie się efektów ubocznych w leczeniu oznacza „Artrodarin” instrukcje użytkowania? Jest napisane, że częstość występowania objawów związanych są rzadkie. Zdarza się jednak, pacjenci skarżą się jeszcze reakcje alergiczne o różnym nasileniu. Z reguły jest to spowodowane nadwrażliwością pacjenta na którykolwiek ze składników leku. Tak więc, laktoza zazwyczaj powoduje alergii. Po wykryciu konieczne jest odstawienie leku i skonsultować się z lekarzem.

Badania pokazują także, że po rozpoczęciu leczenia, pacjent może pojawić się problemy z trawieniem. Większość ludzi już na ryzyko zachorowania na choroby układu pokarmowego. Pacjenci odczuwają mdłości, który stopniowo rozwija się wymioty, bóle brzucha ich męki i uporczywej biegunki. Gdy takie objawy wydają preparat nie został usunięty, ale znacznie zmniejszyć dawki. Dlatego niemożliwe jest łączenie pigułki z innymi lekami, które stymulują jelita. To może tylko pogorszyć te skutki uboczne.

Stosowanie kapsułek mogą znacznie wpływać na kolor moczu. Jej kolor zmienia się zwykle od żółtego do ciemno-brązowego. zmniejszenie dawki i pomaga w rozwiązywaniu tego problemu.

Przeciwwskazania

Poważne środki, silnie wpływające na pracę narządów układu wydalniczego jest lekarstwem „Artrodarin”. Jego zastosowanie może pogorszyć stan zaburzenia wątroby lub nerek. Dlatego, aby rozpocząć leczenie tego leku tylko po konsultacji z lekarzem. Najlepiej jest również podjąć badania krwi, stolca i moczu. Głównym przeciwwskazaniem dla których lek jest zabronione, jest ciąża. Jeżeli którykolwiek lekarz zwykle przypisuje agenta bardziej oszczędnych, która jest mniej prawdopodobne, może uszkodzić płód. Nie można używać „Artrodarin” i karmienia piersią, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka. W związku z powyższym, biorąc kapsułek dzieci w wieku poniżej 18 lat jest również zabronione.

Środki ostrożności przepisany lek dla osób cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek lub choroby. Nie należy przyjmować leku u pacjentów z pobudzeniem dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Jest to konieczne, aby zmniejszyć dawkę lub zaprzestać używania tabletek po wykryciu u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość na jeden lub więcej składników leku. Nadmierna wrażliwość na antrahionovym (środek przeczyszczający) środki mogą być przyczyną odrzucenia leków.

Lek „Artrodarin”: instrukcje użytkowania

Aby lek działał, konieczne jest, aby używać przez długi okres. Co do zasady, eksperci radzą, biorąc go 2 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem, a dopiero po obfitym posiłku. Żuć i crack kapsułka jest zabronione. Jest to niemożliwe, aby wylać jej zawartość i połknąć pastylek tak ponieważ ten lek szybko dostaje się do krwi, a jego skuteczność zostanie znacznie zmniejszona. Kapsuła trzeba wypić niewielką ilość wody. Również „Artrodarin” instrukcja nie zaleca się przyjmować leki zobojętniające kwas solny w tym samym czasie, ponieważ zmniejsza wchłanianie leku.

Długotrwałe stosowanie kapsułek analiz potrzebne regularne monitorowanie aktywności enzymów wątroby i krwi obwodowej. W przypadku negatywnej tendencji, dawkę zmniejszyć lub całkowicie znieść leki. Podobne działania są podejmowane i pogorszenie czynności nerek. Pierwszy efekt leczenia, z reguły jest widoczna w ciągu 2-4 tygodni po rozpoczęciu użytkowania. Zazwyczaj lekarze zalecają biorąc go przez 4-5 miesięcy.

Objawy przedawkowania narkotyków

Nieszkodliwy przy niskim przedawkowania nazywa „Artrodarin” instrukcja. Opinie mówią, że nadmierne stosowanie leków istnieje poczucie słabości i biegunka nasila. Objawy ustępują jeśli przerwać przyjmowanie leków. Po poważnym przedawkowania leczenie objawowe lekarz przepisuje.

Lek „Artrodarin”: odpowiedniki

Lek ten trudno nazwać tanie, więc pacjenci, którzy nie mogą sobie na to pozwolić, zacząć szukać alternatywy dla niego. Co do zasady, drogerie funduszy o podobnym istniejącej struktury. Jednakże, nie można dowolnie zmieniać lek, należy skonsultować się z lekarzem. Podajemy najpopularniejsze zamienniki „Artrodarina”:

 • „Diafleks Rompharm” – ma praktycznie ten sam skład, ale to jest warte 2 razy tańsze.
 • „Diatrin” – ma znacznie większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.
 • „Artroker” – podobny produkt o wysokiej wartości.
 • "Movageyn".

Pozytywne opinie na temat leku

Przed zakupem takich drogich leków, pacjenci często zwracają się do opinii innych, którzy już leczonych tą drogą. Użytkownicy aktywnie dzielić się swoimi doświadczeniami korzystania z niej. Skuteczne lekarstwo zwane tabletki „Artrodarin” instrukcji. Opinie potwierdzają również swoją przydatność. Według internautów, lek ma następujące zalety:

 • Po kilku praktyk lek łagodzi ból stawów, zmniejsza ich sztywność;
 • długo Oczywiście znacznie poprawia ruchomość stawów, na przykład, pacjenci zgłaszali, że są teraz na własną rękę w dół po schodach lub swobodnie siedzieć w samochodzie z ugiętymi kolanami;
 • po uwzględnieniu wpływu leczenia farmakologicznego nie znika przez dłuższy czas;
 • Pacjenci pamiętać, że po otrzymaniu środków opisane skutki uboczne zasadniczo nie występują;
 • leki nie mają poważny wpływ na organizm, więc może to potrwać kilka miesięcy.

Negatywne opinie na temat leku

Jednak niektórzy ludzie nie lubią leków. Niestety, nasze ciała reagują inaczej na leczenie, nie ma więc lek, który będzie odpowiadał wszystkim pacjentom. Niektórzy z pacjentów, którzy korzystali z tego narzędzia w leczeniu, nie polecam go używać z powodu następujących wad stwierdzonych:

 • efekt leczenia farmakologicznego nie jest tylko kilka tygodni, więc nie nadaje się do szybkiego łagodzenia bólu w stawach;
 • Kapsułki dość duże, więc przełknąć im nie jest bardzo wygodne;
 • wysoki koszt leku, więc nie wszyscy pacjenci mogą sobie pozwolić na traktowanie ich przez długi czas;
 • powodować nudności i uczucie ciężkości w żołądku po rozpoczęciu gniazda wsadowego;
 • podczas przyjmowania antybiotyku zauważalnie przyspiesza stolcu pojawia się biegunka.

Skuteczne, ale bardzo drogie narzędzie można nazwać lek „Artrodarin”. Instrukcję obsługi, analogi, składu i opinii – są to kwestie, które zostały szczegółowo omówione w tym artykule. Choroba zwyrodnieniowa stawów – poważna choroba. Jeśli traktujesz go prawidłowo lub w ogóle uruchomić, być pewien, że będą komplikacje, które w przyszłości mogą prowadzić do niepełnosprawności. „Artrodarin” spowalnia proces utraty masy kostnej, ale powinna być podjęta po konsultacji i pod ścisłym nadzorem lekarza. Wymień go analogi mogą być również dopiero po jego zgody.