694 Shares 5055 views

Czy możliwe jest erozja uprawiać seks bez prezerwatywy?

Teraz będziemy rozmawiać o tym, czy seks z erozją możliwe. Zanim odpowiemy na to pytanie, trzeba zrozumieć, że tę chorobę jak się wydaje.

pathography

Szyjki erozji – defektów nabłonka śluzówki warstwa wierzchnia, zaburzenia naturalnej mikroflory. To łagodne, ale nie uruchomić go w celu uniknięcia leczenia raka. Erozja nie może przejawiać się przez wiele lat jako bezobjawowy.

Ze względu na brak dolegliwości każda kobieta myśli, że jej stan zdrowia jest w porządku, nie zważając na fakt, że co najmniej raz w roku trzeba odwiedzić ginekologa. Do tej pory eksperci z całego świata dyskutują o tym, jak poważne choroby. Niektórzy twierdzą, że tę poważną patologię, która występuje z powodu braku równowagi hormonalnej, lub jakichkolwiek zmian zakaźnych. Inni twierdzą, że erozja – nie jest chorobą, więc leczenie nie jest potrzebne.

przyczyny

Zanim odpowiesz na pytanie, czy możemy mieć seks z erozją, trzeba wybrać 4 najczęstsze przyczyny jego pochodzenia:

 • szyjki macicy, że kobieta może dostać w czasie porodu lub poronienia.
 • Wczesna aktywność seksualna. 20 lat kobieta nie jest jeszcze utworzony optymalną warstwę ochronną błonę śluzową, tak w czasie zwiększa ryzyko infekcji.
 • Obniżoną odpornością. Istnieją przypadki, w których erozja rozwija się na tle silnego stresu nerwowego.
 • Dysbakterioza mikroflory pochwy, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie jajników i liczby infekcji, chorób przenoszonych drogą płciową.
 • Przerwy po porodzie.
 • Aborcja.
 • Częsta zmiana partnerów seksualnych.

etap

nadżerek, jak również wszystkie inne choroby, ma trzy stopnie nasilenia – łagodną, umiarkowaną i ciężką. Prawdziwa erozja – złuszczenie nabłonka górnej warstwie. Kobiety mogą dręczyć świąd, niewielkie rozciąganie żołądka i krwawienia. Pseudo – przemieszczenie górnych warstw naskórka. W tej postaci raka nie rozwija. Wrodzona erozja zachodzi przy porodzie. Z biegiem czasu, a ona przechodzi konsekwencje raka nie.

Fundusze są również nieskomplikowane i skomplikowane formy erozji. Po raz pierwszy jest rzadkością, gdy lekarz określa leczenia. Macica w tym przypadku, że w końcu odzyskuje dotkniętych komórki skóry. Jednak dokładnie, ile to zajmie czasu, jest nieznany. Komplikuje erozji jest bardzo niebezpieczne – zmodyfikowany szyjki macicy, są choroby sąsiadujących narządów. Istnieją przypadki, w których rozwój erozji wywołuje obrzęk wewnątrz pochwy. Jej przyczyny zbyt zróżnicowana, więc najbardziej niezawodnym rozwiązaniem jest odwołanie się do ginekologa, który przepisze leki lub leczenie chirurgiczne. Niezależnie naprawić problem jest nie tylko bezużyteczne, ale również przeciwwskazane. To może prowadzić do poważnych konsekwencji.

kauter

Według statystyk, szyjki macicy erozja chory co trzecia kobieta.

W ciąży, gynaecologist jest konieczne do analizy pacjenta pod kątem obecności tej patologii. Bardzo często lekarze znaleźć prizhzhennuyu erozji nawet w pierwiastek kobiet. Ten „leczenie” – partia niekompetentnych lekarzy. Cauterize erozji przed dostawą niemożliwe. Jest obarczona poronionych płodów w czasie ciąży, przedwczesnego porodu lub słabą wykrywania macicy. Pojawienie się erozji w okresie ciąży – w wyniku zmian hormonalnych.

Każda kobieta, którzy oglądają ich zdrowia, będą zastanawiać się, jak uniknąć tej choroby.

To proste – frekwencja do ginekologa lekarz powinien być regularne, co najmniej raz w roku. Wskazane jest, aby często, ponieważ erozji, a także wielu innych chorób narządów płciowych, to lepiej zacząć leczyć we wczesnym stadium niż w biegu. Nawet jeśli nie przeszkadza, raz w roku trzeba odwiedzić ginekologa i oddać wymaz na florę, a także testów na HIV i pochodni. Ponadto zaleca się, aby przejść do kolposkopii.

nadżerek. Czy mogę uprawiać seks z tą chorobą?

To pytanie w tej chorobie jest często zadawane przez kobiety. Co zrobić, lekarze o tym, czy możliwe jest, aby uprawiać seks z erozją? Twierdzą, że jest to możliwe, jeśli ta kobieta nie odczuwa ból w okolicy brzucha i krwawienie nie jest przestrzegana. seks oralny nie jest zabronione.

Czy używać prezerwatywy?

Na pierwsze pytanie jest zwykle po drugie: „Czy to możliwe, aby być połączona z erozją seks bez prezerwatywy?”. opinia lekarska jest podzielona w tej kwestii. Niektórzy mówią, że nie można używać prezerwatyw, ponieważ erozja – jest to normalny stan macicy, które, na przykład, w Europie, nie mogą być traktowane, ale po prostu kontrolować – raz w roku, wziąć testy na komórkach rakowych. Inni lekarze mówią, że jeśli nie ma jednego stałego partnera, który gwarantuje się zdrowy, nie można używać prezerwatyw. Trzecia kategoria lekarzy jest zdania, że erozja stosowania prezerwatyw muszą mieć pewność.

Więc jaki rodzaj wyroku jest prawidłowa? Czy możliwe jest erozja uprawiać seks bez prezerwatywy? Dokładna odpowiedź na to pytanie można tylko dać lekarzowi. Ma na to wpływ fakt, że doprowadził do erozji kobiety. Jeśli jest to infekcja, prezerwatywa jest wymagane, i przy jego likwidacji traktowane obu partnerów. Jeśli nie ma stałego partnera, również potrzebna jest prezerwatywa, jak wpływa na erozję szyjki macicy jest łatwo podatny na wirusy i bakterie

Podsumowując, odpowiedź na pytanie, czy używać prezerwatywy, kiedy trzeba erozji. Jeśli choroba nie jest spowodowana chorobami przenoszonymi drogą płciową, a jeśli masz regularne partnera seksualnego, ta forma korzystania z antykoncepcji jest opcjonalne.

Sposoby leczenia

Po wykryciu nadżerek nie ma potrzeby tracić czasu. Jeśli zostanie wykryta infekcja, pierwszy trzymał jej leczenia. Następnie eliminowane sam erozji. Istnieją 4 sposoby leczenia tej choroby:

 • Laseroterapia – bardzo skuteczna metoda, która nie pozostawia blizn.
 • Krioterapia – kauteryzacji ciekłym azocie. Metoda ta nie powoduje krwawienia, proces jest bezbolesny, nie pozostawia blizn.
 • Elektrokoagulacja nie jest zalecany dla kobiet nie rodzić, więc nie pozostawia blizn, która jest obarczona złamań szyjki macicy przy porodzie.
 • Radiowave chirurgia – nowoczesna i bezpieczna metoda, w której wycięto podejrzane witryny.

Mogę uprawiać seks po kauteryzacji erozji? Nie od razu. Po tej procedurze, należy powstrzymać się od seksu przez miesiąc średnio. Należy przenieść STRUBE który występuje około trzeciego tygodnia po zabiegu. Specyficzny okres abstynencji od stosunków seksualnych można definiować tylko lekarzowi.

wniosek

Teraz znasz odpowiedź na pytanie, czy płonącego możliwe jest uprawiać seks po erozji. Mamy nadzieję, że nasze porady i wskazówki pomogły ci.

Najlepszym zapobieganie erozji szyjki macicy jest zapobieganie chorobie. Przynajmniej raz w roku odwiedzić ginekologa dłonią niezbędnych badań i słuchać zaleceń lekarza. A także muszą przestrzegać zasad higieny osobistej, nie angażować się w relacje seksualne z przypadkowych partnerów, aby jeść prawo i ćwiczenia. Bądź zdrowy!