550 Shares 4132 views

To wygląda jak mała małpa z rodziny pazury?

Rodzina odzyskała małpy (lub pazurkowcowate) nazywa się tak dlatego, że w przeciwieństwie do innych naczelnych, wszystkie palce oprócz duży na nogach, oni nie mają paznokcie i pazury. Pozwala to śmieszne małe małe zwierzęta łatwo wspiąć się na pnie drzew i spędzić całe życie tam, prawie do ziemi.

Zapoznajmy się bliżej

Ewolucyjny małpa pazury przystosowane do życia w górnej Amazonii dżungli. Wśród liści ogromnych drzew uwikłany winorośli, w wilgotnym i mroku, między całorocznych dojrzewania orzechów i owoców, te naczelne znalazły dogodne schronienie dla przetrwania.

Małe, w porównaniu do innych małp, zwierzę może ważyć 35 gramów, takich jak karłowaty marmoset Tchitchikov. Nawiasem mówiąc, długość jego ciała jest tylko 15 cm największemu w tej rodziny naczelnych uważane den Tamarin. – 30 cm długości.

Co się pazurami rodzina małpa?

Pazurkowcowate nie na próżno tak zwane – wyglądają bardzo zabawny: tamaryny lwa, na przykład, mieć długie siwe wąsy, z marmozet Steller na uszy rosną długie kępki włosów, jak kwiaty, a Edyp Tartar zwieńczony koroną siwych włosów.

„Zabawka” wygląd, swawola, jedwabiste futro i kolorowy obraz zawsze przyciąga do najmłodszych osoby uwagę. Nawet konkwistadorzy nie mógł się oprzeć swój urok: mała małpa z rodziny od dawna pazury transportować je do Europy. W pewnym momencie, w epoce Ludwika przeszłości, to było modne, aby zachować te ocharovashek we wnętrzach zamiast lapdogs lub kotów. Zwłaszcza, że małpy są oswojone dane dość szybko i dobrze rozmnażają się w niewoli. Wszystko to jednak nie przeszkodziło niektóre szponiaste małpy stały się bardzo rzadko w domu.

Mała małpa z rodziny szponiaste: kallimiko

Te małe małpy (długość ciała 22 cm), z jednym z wymienionych w książce Red. Kallimiko mieć długie miękkie futro i ozdobiona małym grzywą na szczycie głowy, szyi i ramion. Pysk i ramiona są czarne, a ich futro brązowo-czarnego z żółtymi i białe oznakowanie. Geldievye marmozetki jak te małpy są nazywane, badano bardzo niewiele.

Wiadomym jest, że oprócz soczystych owoców, są one bardzo lubi owadów poruszających się na czterech nogach i są dobowe.

Jak wszyscy członkowie rodziny, noworodki nosi ojca, dając im żeńską tylko karmienie. Nawiasem mówiąc, jeśli dziecko z jakiegoś powodu nie chce przenieść się do papieża z powrotem, gryzienie matkę, żądając, aby zostawić ją w spokoju. Wcześniej, rodzice wykazują troskę o potomstwo, wówczas młody uniezależnić się i są wydalane z opakowania.

Mała małpa z rodziny szponiaste: żółty-marmozetka

Ten endemiczny gatunek małp, mieszka w Brazylii, też jest w niebezpieczeństwie. Są one bardzo widoczne ze względu na rosnące wskazówek rysia na futra uszy i długi ogon. Żółto-marmozetom ulubione jedzenie jest pachnący sok akacji, które lizać do otworu wykonanego w bagażniku. Kiedy dojrzałe owoce, tarta włączony do nich.

Potomstwo w swoich grupach rodzinnych wytwarza jedną samicę alfa, przekazując ją „tytuł” jego córki dziedziczone. Całe stado (15 osób) i pielęgniarki rozpieszczana szczeniąt. Ten cute little małpa z rodziny odzyskanych często staje się przedmiotem wychwytywanie na sprzedaż jako zwierzę domowe.