162 Shares 3646 views

Krople do oczu „Kromofarm”: instrukcję obsługi, przeciwwskazania, składu i opinie

Co jest preparatem medycznym jako „Kromofarm” (krople do oczu)? Instrukcja, cena i właściwości lecznicze leku zostaną omówione poniżej. Dowiesz się również o celu, dla którego jest przewidziany dla pacjentów za pomocą okulistyce i czy ma przeciwwskazań.

Produkowane postaci, kompozycja, opakowania, opis

W opakowaniu sprzedawany lek „Kromofarm” (krople do oczu)? Liczba użytkowników twierdzą, że lek do oczu może być zakupiony jako przejrzystą ciecz (może lekko żółtawy) w 10 ml fiolkach polietylenowych, pakowane w opakowania z papieru.

Podstawowym składnikiem środka terapeutycznego kromoglikan sodu. W odniesieniu do elementów pomocniczych i obejmują fosforan disodowy dodekanohydrat, polisorbat 80, ciecze do wstrzykiwania, chlorek sodu, dihydrat diwodorofosforanu sodowego, wersenian disodu i chlorek benzalkoniowy.

można kupić leki „Kromofarm” W jaki inny sposób? Krople do oczu, analogi, które są podane poniżej – nie jest to jedyna postać wytworzonego produktu pod uwagę. W sprzedaży, i może się w postaci aerozolu do nosa, które jest lekko żółtawy (lub bezbarwna) klarownej cieczy w 15 ml fiolki i opakowaniach kartonowych, odpowiednio.

Właściwości lecznicze leku

Jakie są krople do oczu „Kromofarm”? Według ekspertów, jest to lek, który jest aktywnie wykorzystywany w praktyce okulistycznej. Jakie właściwości posiada on? Taki lek jest lekiem anty-alergiczne, a membrany stabilizujące komórki tuczne, które jest zdolne do hamowania procesu uwalniania leukotrieny, histaminę i innych składników biologicznych z komórek tucznych.

Nie możemy powiedzieć, że dobrze traktowane narzędzie hamuje migrację eozynofilów, neutrofilów i monocytów. Ponadto, jego zastosowanie zapobiega rozwojowi reakcji alergicznych (takich jak natychmiastowe lub opóźnione typu), które mogą wystąpić po wprowadzeniu do organizmu różnych alergenów.

Zdolność kinetyczna okulistyczny lek

Czy krople do oczu są wchłaniane z alergią „Kromofarm”? Po wkropleniu do narządów wizualnych aktywny lek jest bardzo słabo absorbowany w strumieniu krwi (około 0,03%). W tym śladowych ilości tego preparatu (poniżej 0,01%), znajdują się w cieczy wodnistej oka i niemal całkowicie usunąć w ciągu jednego dnia.

Wskazania do leków

Który wymaga krople do oczu „Kromofarm”? Zgodnie z instrukcjami, środek oczny przedmiotem przypisany pacjentom:

  • profilaktyka i leczenie ostrego alergicznego zapalenia spojówek i rogówki;
  • profilaktyka i leczenie podostrej rogówki i alergiczne zapalenie spojówek;
  • profilaktyka i leczenie przewlekłego alergicznego zapalenia spojówek i rogówki;
  • profilaktyka i leczenie sezonowego zapalenia spojówek.

Jeśli chodzi o spray do nosa o tym samym tytule, jest aktywny w leczeniu ostrego i przewlekłego całorocznego i sezonowego alergicznego nieżytu nosa, jak również pyłkowicą.

Zakazuje używania narkotyków

W niektórych przypadkach zabronione stosowanie narkotyków „Kromofarm” (krople do oczu)? stwierdza, że przeciwwskazaniem do stosowania leków okulistycznych są następujące stany: ręczne

  • w trakcie ciąży;
  • Dzieci w wieku poniżej 2 lat;
  • wysokiej wrażliwości pacjenta na poszczególne składniki preparatu.

Produkt okulistyczny „Kromofarm” (krople do oczu) instrukcja obsługi

Ponieważ omawiane środki powinny być właściwie wykorzystane? Dawkowanie leku jest szczegółowo opisane w załączonej instrukcji. Stwierdza on, że „Kromofarm” Bury pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 2 lat w wysokości jednej kropli do każdego oka cztery razy dziennie.

W niektórych przypadkach (ostrego przebiegu choroby) lek ten może być bardziej prawdopodobne, kopać, czyli w wysokości jednej kropli do każdego oka do ośmiu razy dziennie. Po zauważalnego zwiększenia częstotliwości zakropleniu pacjenta jest dozwolone w celu zmniejszenia wyżej.

Wraz z rozwojem leczeniu sezonowego alergicznego zapalenia spojówek należy rozpocząć natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów lub jej stosować leku do zapobiegania przed faktycznym wystąpieniem pyłku.

Okres wykorzystania narzędzia zależy od stopnia i rodzaju choroby.

Przed zastosowaniem produktu pod uwagę należy zawsze zapoznać się z instrukcją. Uważa się, że przed użyciem krople kapsel w żadnym przypadku nie może być ściśle przykręcane. Można to zrobić tylko przed pierwszym użyciem leku. Nasadka jest wkręcona maksymalnie i kolec znajduje się na wewnętrznej stronie, musi przebić otwór.

Tuż przed zastosowaniem leku być jakiś czas trzymać w dłoni, aby podgrzać do temperatury ciała. Następnie odkręcić korek, czystej i lekko wciśnięty na ciele butelce, pochowany w treści narządów wizualnych.

Po obróbce zakrętka jest ponownie wkręcana. W tej postaci jest on przechowywany zgodnie z wytycznymi zawartymi w załączonej instrukcji.

Działania o charakterze negatywnym

Jakie skutki uboczne mogą powodować krople do oczu „Kromofarm”, której skład został opisany powyżej? Zgodnie z instrukcjami, korzystanie z tego narzędzia, wspierające rozwój następujących efektów:

– naruszenie narządów wizualnych, w szczególności, zaburzenia widzenia, wysypka na skórze wokół oczu, podrażnienie błony śluzowej oczu, uczucie pieczenia, przekrwienia spojówek, uczucie ciała obcego w oku, łzawienie, zapalenie powiek, suchość, obrzęk spojówek i pieczenie w oczach.

Typowo, te same są niepożądane reakcje po 1-3 minuty po zastosowaniu kropli i nie przyczynia się do znaczących klinicznie nieprawidłowości, jak również zmian w spojówce.

– choroby układu oddechowego, takich jak duszność.

U osób z wysoką czułością do składników reakcji nadwrażliwości na lek są możliwe.

Widzianego preparatu konserwujący zawiera chlorek benzalkoniowy. Materiał ten jest zdolny do wywołania działania niepożądane w postaci o wysokiej czułości do wspomnianej części, i zmianę smaku.

Wraz z rozwojem działań niepożądanych po zastosowaniu leków okulistycznych trzeba skonsultować z doświadczonym lekarzem.

Z dalszego stosowania leku należy stale monitorować stan funkcjonalny nerkach i wątrobie.

Odżywianie a ciąża

Czy mogę używać kropli do oczu „Kromofarm” w czasie ciąży? Zgodnie z instrukcją, nie wolno używać środków w okresie ciąży. Maksymalne potencjalne zagrożenie ze stosowania tego leku jest typowy dla pierwszego trymestru. Należy zauważyć, że jeśli korzysta z tych kropli do oczu Zastosowanie rodzących znacznie przekroczy prawdopodobnego zagrożenia dla płodu, lekarz może przepisać lek ten nadal kobieta.

Korzystanie krople do oczu uznane w okresie karmienia piersią jest możliwe. Należy zauważyć, że oznacza to, że składnik aktywny jest mieszany z mlekiem matki, w małej ilości. Dlatego też ryzyko jego szkodliwego wpływu na organizm dziecka jest praktycznie nie istnieje.

przypadków przedawkowania

Jakie są symptomy przyczyną przedawkowania kropli do oczu „Kromofarm”? Do tej pory wystarczające informacje dotyczące przedawkowania uważane przeciwalergiczne nie. Jednakże, należy zauważyć, że gdy znaczna nadwyżka zalecanych dawek preparatu miejscowego może zwiększyć reakcje uboczne.

Interakcje z innymi lekami

Czy to możliwe, aby łączyć z innymi lekami medycyny „Kromofarm” (krople do oczu)? Przewodnik donosi, że jednoczesne stosowanie leku z kortykosteroidów, leków przeciwhistaminowych, beta-agonistów i teofiliny może powodować zaostrzenie efektów kromoglikanu sodu.

Jeśli leczenie wymienione krople do oczu, jest przewidziany także kortykosteroidy, zalecane dawki topiramatu spadku. Nawiasem mówiąc, w niektórych przypadkach, ich stosowanie jest całkowicie wywrócił.

W związku z tym zapotrzebowanie na zmniejszenie dawki o 10% tygodniowo całkowitej leku. Wymaga to ciągłego monitorowania lekarza prowadzącego.

Nie możemy powiedzieć, że stosowanie leków antyalergicznych okulistycznych zabrania się picia napojów alkoholowych w okresie leczenia.

konkretne zalecenia

Co trzeba wiedzieć przed krople do oczu „Kromofarm”? Załączonej instrukcji stwierdza, że w ostrych stanach zapalnych i w ostrym przewlekłym procesem pod uwagę lek powinien być stosowany wraz z leki przeciwhistaminowe lub kortykosteroidy.

Aby osiągnąć efekt terapeutyczny „Kromofarm” powinny być stosowane regularnie. W tym zabiegu powinno być rozpoczęte przed bezpośrednim kontaktem z alergenem i kontynuować przez cały okres jego działania.

Twarde soczewki kontaktowe należy zdjąć przed użyciem kropli do oczu. Można ich używać ponownie później ¼ godziny.

Spożycie preparatu „Kromofarm” (losowo) jest bezpieczne. Jednak żadne szczególne środki, oprócz ścisłym nadzorem lekarskim nie jest wymagane.

Jeśli integralność fiolki z lekiem z przerwane lub wizualnie mętny roztwór, nie powinny być stosowane.

Po zakropleniu leku do oczu powinny powstrzymać się od wykonywania wszelkich prac, które wymagają szczególnej uwagi, ponieważ wykorzystanie rozwiązania raportowania może powodować zaburzenia widzenia (krótkoterminowe).

Cena, opinie, analogi

Ile jest miejscowy lek „Kromofarm” (krople do oczu)? Cena leku wynosi około 55-65 rubli (za butelkę). Jeśli to konieczne, może być zastąpione przez leki, takie jak "Eden", "Agistam", "Vigamoks", "Uniklofen", "Primalan", "Tobradeks", "Ifiral", "sulfacetamid", "Oftadek", "Faurin", " Aktipol „i tak dalej (tylko po konsultacji z lekarzem).

Co o narkomanów mówią? Pacjenci zgłaszają, że lek „Kromofarm” – jest to bardzo dobre krople do oczu, które są zawsze zapisywane z rozwoju reakcji alergicznych. Mogą one być wykorzystywane nie tylko do leczenia rogówki i alergiczne zapalenie spojówek, ale także w profilaktyce tych chorób.

Również zaletą tego leku jest jego stosunkowo niski koszt. Jeśli chodzi o negatywne aspekty, to ten lek są prawie na miejscu. Chociaż w niektórych przypadkach pacjenci nadal skarżą się na fakt, że stosowanie leków miejscowych spowodowane im rozwijać działania niepożądane, w szczególności tymczasowo zakłócone widzenie, i nie było to uczucie ciała obcego w narządach wizualnych.