501 Shares 5760 views

Honor, odwaga, odwaga … Najlepsze filmy o straży pożarnej

Film klasyfikacja może opierać się nie tylko na przynależności gatunkowej. Kino zna wiele przykładów obrazów poświęconych konkretnej kategorii osób lub zawodów, takich jak sportowców, studentów, lekarzy. Filmy związane z tematem, znacznie mniej. W tym artykule przyjrzymy się, jakie są filmy o strażaków i ratowników z nimi związanych.

Straż pożarna – moja rodzina

Jeden z najzdolniejszych przedstawicieli hitem w 2004 roku, „A-Team 49: drabina pożarnicza”. Z budżetem w wysokości 60 mln obrazu doprowadza zysk prawie dwukrotność kwoty wydane na niego. Publiczność nazywa jej heroiczne działania. Narracja zbudowana jest wokół Jacka w pułapce ognia. Pytanie to powstało, czy mógłby przetrwać, życie jest zastąpiony przez smugi przed oczami, na który tym bardziej interesujące, aby obejrzeć. Tymczasem jego dowódca robi wszystko, co możliwe, aby dostać się do więzienia … Jack nieprzewidywalne finału i główne argumenty na temat męskiej przyjaźni, pokonując Hollywood niezwykły skład: John Travolta, Joaquin Phoenix, Robert Patrick, Billi Berkom. Niewątpliwie „Command-49” można przypisać do kategorii „najlepsze filmy o pożarze.”

rozpalony

„Firestorm” – dramatyczna historia, która harmonijnie łączy thriller z elementami thrillera. Randall Shea niebezpieczny przestępca uciekł z więzienia są spełnione. W tym roku wraz z grupą swoich współwięźniów pomaga uzbrojone w pożarze lasu. We mgle, biorą schronienie w przekonaniu, że nie ma nikogo znaleźć. Jesse skład dowódca przydomek „skoczków w dżungli”, zostaje wysłany do zarośli, które nie mogą uzyskać jednostki naziemne. On niemal w pojedynkę walczyć nie tylko elementy, ale także z zapartym bandytów. Według publiczności, „Firestorm” w 1998 roku, jest intrygujące od początku do napisów końcowych. Uznanie to mówi, że filmy o pożarze nie może obejść się bez tego wzorca.

Prywatny serwis dramatu nie jest przeszkodą

Jednym z najbardziej udanych i ambitny, film „Backdraft” w 1991 roku, jest uważany za godny klasyków wśród obrazów, które mówią niesamowitą stabilność zawodowych strażaków walczących z ogniem codziennie. Backdraft – termin używany przez ratowników. W wyniku wypadku i śmierci ojca, dwaj bracia, których stosunki napięte do granic możliwości, znaleźć się w jedną całość. A jeśli pierwsze sny stają się jeszcze bardziej odporne, drugi idzie w poszukiwaniu podpalacza … Taśma, słusznie, należący do kategorii „najlepsze filmy o pożarze,” otrzymał trzy nominacje do „Oscara”. Główną rolę w nim śpiewali gwiazdy Hollywood Robert De Niro, Kurt Russell i Uilyam Bolduin.

Szczypta humoru nie zaszkodzi

Na szczęście, rozcieńczyć ogólny nastrój dramatyczny większość filmów pod uwagę ma na celu poddanie komedię „Chuck i Larry”. Prawdziwi przyjaciele, koledzy są zawsze gotowi do pomocy, czy to ratowanie życia, czy coś innego. Pod „inne” odnosi się do bardzo delikatnej kwestii, który ma pomagać w moc swojego najlepszego przyjaciela. Aby Larry mógł ubezpieczyć swoje życie i zabezpieczyć przyszłość dzieci, konieczne jest wprowadzenie … oficera społeczny Chucka jako jego drugiej połowie. Oczywiście, to wyrównanie nie oczekuje ani licznych współpracowników ani uchwytu.

„Ogniotrwała”

Nadal za najlepsze filmy o pożarze. Lista zdjęć tego tematu może być rozszerzony taśma 2008 różni się od poprzednio rozpatrywane. Jej cechą – orientacji chrześcijańskiej. To nie znaczy, że „oporny” wypełniona jest dramatem, który bada kwestie wiary i religii. Wręcz przeciwnie, były bohater serii wyników badań. Caleb nie boi płonących domów. Wspomina regułę – nie opuścić swojego przyjaciela w tarapatach. Dom młodego kapitana czeka na uroczej żony, która już dawno przestał być ulubionym.

Jak się trzymać w środku? Jak zatrzymać w dwóch niekompatybilnych postaciami? Na to i powie „Fireproof”, zdobył uznanie widzów na całym świecie.

Najlepszy przyjaciel człowieka

Co to jest dobry obraz „Pożar Dog”? Przede wszystkim oczekiwania grupy docelowej. Przeznaczony dla młodzieży i rodzinnego oglądania, będzie pozostawić tylko przyjemne doświadczenie, które nie są bezpośrednio związane z ogniem. Główny bohater nie jest człowiekiem, aby mówić w tej chwili, to pies o imieniu Rex. reklama gwiazda i telewizji, przez przeoczenie, ucieka od gospodarzy. Teraz to miły i mądry pies jest zmuszony do przyłączenia się tłum bezpańskich psów błąkających się po ulicach miasta. Sytuacja zmienia się, gdy Rex bierze schronienie w remizie, gdzie spotyka 12-letniego Shane'a. Czy będą one stać się przyjaciółmi, a nawet wziąć udział w gaszeniu pożaru to – powiedz film „Ogień Dog”.

Ratować innych kosztem jego awarii

Ta seria dramat, trzymane w telewizyjnym nadawanych trzech sezonów, jest uważany za najlepszy pokaz wielu części ciężkiej pracy strażaków i ratowników. W niektórych tłumaczeniach, otrzymał różne nazwy. Film „Chicago Fire” zabiera widza do serwisu towarowego Firehouse-51 w ścianach i na zewnątrz, co odbywa się codziennie prawdziwą walkę o zbawienie ludzkich. Tymczasem w życiu głównych bohaterów swych tragediach występują, z którymi mają do czynienia nie jest tak dobra jak z ulubioną pracę.

Inna historia strażak Tommy badane w serii „Rescue Me”. W służbie on jest mistrzem swojego rzemiosła. Ale w rodzinie – kompletnego nieudacznika. Jego małżeństwo niedawno rozbił, ex-żona wyszła z domu, mając trójkę dzieci. Oddzielenie od nich – gorsza próba ognia. Aby być bliżej dzieci, Tommy bierze domu przed swoim nowym miejscu zamieszkania.

Top 5

Zgadzam się, oglądać na ekranie, aby zobaczyć, jak dzielny ratownicy, strażacy ryzykują życie dla dobra innych, nie tylko spektakularne, ale także szlachetny. Dedykacja do tej trudnej i niebezpiecznej profesji są filmy o pożarze. Lista najlepszych z nich jest w następujący sposób:

  • "Team-49: drabina pożarnicza".
  • "Firestorm" (1998).
  • "Backdraft" (1991).
  • "Fireproof".
  • "Chicago Fire".