159 Shares 7152 views

Jak prawidłowo dbać o kociąt

Kiedy rodzina pochodzi kociaka, to wydarzenie przynosi wiele radości i przyjemnego kłopotów. Wielu właścicieli napotykają różne trudności związane z edukacją i odpowiedniej opieki dla swojego zwierzaka. Przed dokonaniem kotka, powinieneś wiedzieć , jak dbać o kociąt, i aby wszystkie obiekty, które są konieczne do zapewnienia normalnego życia zwierząt: tacę i pojazd dla niego, miski na jedzenie i wodę, zabawki i drapak. Kiedy pojawił się kotek w domu, należy natychmiast wprowadzić obszar pokazać miejsce, gdzie będzie spał, umieścić w podajniku, tak on powąchał. W pierwszych tygodniach powinno być ściśle monitorowane w celu zapewnienia, że kotek poszedł do toalety tylko w ściśle wyznaczonych miejscach. Aby to zrobić, trzeba śledzić odpowiednim czasie i przenieść go do zasobnika, tak że jego pamięć została ustalona, że te rzeczy powinny być wykonywane tylko w tym miejscu.

Ważnym punktem w treści kotka jest karmienie go. Jest bardzo ważne, aby wybrać właściwą dietę dla rosnących organizm był w stanie uzyskać wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Zalecenia żywieniowe można uzyskać od doświadczonych właścicieli, którzy mówią nam, jak dbać o kociąt. Każdy kociak potrzebuje czułości i dobroci, więc okres dorastania, powinien mieć taką samą uwagą i starannością. początkujący właściciele powinni pamiętać, że jesteśmy w grze dbać o kociąt.

Wszystkie kocięta potrzebują regularnych kontrolnych badań lekarskich. Każdy właściciel musi ściśle monitorować stan swojego zwierzaka. Konieczne jest, aby przeprowadzać regularne rutynowe odrobaczanie, dokonać niezbędnych szczepień. Oczy i uszy musi również regularne kontrole. W przypadku powstania w uszach dużej ilości siarki, powinny być starannie usunąć stosując wacikiem nadtlenku wodoru. Po miesiącu należy przeprowadzić kontrolę jamy ustnej. Zdrowe zęby kotek powinny być wolne od uszkodzeń i żywności płytki nazębnej i dziąseł kolor – różowy. Aby dowiedzieć się, jak dbać o kociąt, można skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Prawie wszyscy właściciele kotów mają do czynienia z problemem, gdy ich zwierzęta zaczynają psuć meble, ostrzenia pazurów na nim. Ta niedogodność można uniknąć, jeśli właściciele będą wiedzieć, jak dbać o kociąt. Trenować kociak z dzieciństwa ostrzyć pazury na Drapaki specjalny, należy zwrócić uwagę na dziecko, pokropił go z kilkoma kroplami waleriany. Jeżeli kociak nadal wykazują zwiększone zainteresowanie mebli magisterskiej, muszą być regularnie wykonywane cięcia pazury ze specjalnymi strzyżenia sprzedawanych w każdym sklepie zoologicznym.

Jeżeli nabyty kotek jest długowłosy, konieczne jest, aby go trenować od dzieciństwa do grzebienia. Wtedy nie będzie miał problemów z faktu, że nie zostanie wydany w ręce, aby pozbyć się jego zmierzwione włosy. W trosce o perskich kociąt zapewnia regularne czesanie procedury dotyczące korzystania puhodorki.

W czasie dojrzewania właścicieli kotek musi zadecydować za siebie, czy będą one powiązanie swojego zwierzaka. Dla kotów, istnieją dwie możliwości, aby zapobiec niechcianej ciąży: terapia hormonalna lub sterylizacji. Dla kotów możliwe tylko kastracja. W każdym przypadku należy najpierw uzyskać poradę lekarza weterynarii.