239 Shares 1058 views

Syria Wyznanie: Past and Present

Współczynnik islamski ma istotny wpływ na sytuację wewnętrzną i polityki zagranicznej wielu państw w regionach muzułmańskich. Ostatnio on również nabyte bezprecedensowe znaczenie w międzynarodowej arenie politycznej. agencje prasowe na całym świecie co godzinę do informowania o nowych rozwiązań w jednym lub w innym kraju na świecie, z udziałem islamskich grup religijnych i politycznych.

Palenisko, baza terytorialna z tych grup jest Syria. Religia 90% obywateli tego kraju – Islam, który zachęca ludzi do kojarzenia terroryzmu i islamu. W przestrzeni medialnej jest coraz częściej można obserwować cliche „syryjskich terrorystów”, „syryjskie zamachowców samobójców” i tak dalej.

Stowarzyszenia te przyczyniają się do potęgują konflikty i promować poczucie „islamskim zagrożeniu”. Wystarczy przypomnieć sobie krwawą historię „Sharli Ebdo”, co wywołało ich bajki religijne i regularne ataki na urzędnika, spokojny islam, mówią, korzenie problemów są w Credo islamu. Tradycyjny islam jest taka sama, a konkretnie – umiarkowana religia islamska Syria od dawna z powodzeniem zintegrowane współczesnym świecie współistnieje pokojowo z innymi religiami i ze wszystkim podkreśla jej odrzucenie ekstremizmu.

Krótka wycieczka do pre-islamskiej okres syryjskiego historii

Syria jest na linii styku kilku kontynentach: jego część kontynentalna jest w kontakcie z Bliskiego Wschodu, na południu kraju graniczy z Półwyspu Arabskiego, a na północ – z Azji Mniejszej. Od czasów starożytnych, Syria jest miejscem skrzyżowaniu głównych szlaków handlowych i podsumowujący punkt wielu systemów religijnych Palestyny, Fenicji, Mezopotamii i Egiptu.

Główną cechą organizacji panteonie bogów w starożytnej Syrii jest jej decentralizacja. Różne miasta syryjskie mieli własne kulty, jednakże udział również obowiązkową „oficjalne” kult: wszystkie, bez wyjątku, królestwo bogów czcili Baala i Baalat.

kulty ludowe, związane głównie z bogów sprzyjających rolnictwo: bogowie deszczu, uprawy, zbiorów, wino i tak dalej. Można również zwrócić uwagę na skrajną brutalność starożytnych kultów syryjskich: bóstwa były traktowane bardzo zła i szkodliwa, dlatego musieli być stale przy użyciu udobruchać ofiar, przede wszystkim – człowieka.

Zatem, Syria kultu w starożytnym okresie można określić jako system, który łączy prywatnych komunalnych kulty rolnych z kultów krajowych.

Historia rozprzestrzeniania się islamu w Syrii

Na terenie rozpoczął jego rozprzestrzenianiu się na początku VII Syria islamu. Zdarzenie związane z rozwojem swoich religii monoteistycznych – judaizmu i chrześcijaństwa, a także ewolucji religijnej świadomości ludności Saudyjskiej. Przez VII wieku w Syrii było wielu ludzi, którzy wierzą w jednego Boga, jednak nie identyfikują się jako Żydzi i chrześcijanie. Islam również doskonale pasuje do sytuacji, stając się czynnikiem, który zjednoczył rozproszone plemiona „obsadzone” ideologiczną podstawą do zmian politycznych, społecznych i gospodarczych.

Pod koniec życia Mahometa został utworzony przez państwa islamskiego, w którym cały świecki i religijny, cała władza była w rękach Mahometa. Po śmierci Proroka nie było sytuacji, gdy wojewoda powinien być osobą, która odbędzie się w ich rękach, i elementy religijne i świeckie, innymi słowy, zastępca proroka na ziemi „kalif”. Również nie jest to nowa forma państwa – kalifatu.

Pierwsze cztery kalifów, według historyków arabskich nazywano prawych kalifów. Wszyscy byli towarzysze Mahometa. Tylko jeden z kalifów – Abu Bakr – umrze śmiercią naturalną, a reszta została zabita. Przed śmiercią Abu Bakr mianowany jego następcą Omara. To wtedy poszło pod panowaniem kalifatu, Syrii, Iraku, Egiptu i części Libii. Arabian muzułmański kraj można było bezpiecznie nazywają imperium.

Pierwszym zadaniem, które stało przed kalifatu – wyrównanie starych kultów plemiennych i przekierować energię plemion arabskich z przestarzałego prymitywnej tradycji dla dobra sprawy. W tym przypadku stało się podbojów. Po pewnym czasie w wyniku tych wojen mały system religijny rosły w globalnej cywilizacji.

Całe terytorium Syrii, praktycznie bez walki do zajmowania pozycji. Populacja był mile zaskoczeni faktem, że wojsko Omara nie dotyka osób starszych i dzieci, nie okaleczone więźniów i obrabowany mieszkańcy. Również kalif Omar nie był rozkaz dotykać chrześcijan i dać ludziom do wyboru własnej religii. Syria takie delikatne podejście do tej pory nie był znany, a więc miejscowa ludność skłonni do konwersji na islam.

Powody tej zmiany chętnie wiara może być opisana, pamiętając, co religia w Syrii zdominowany tuż przed przybyciem Omara. Chrześcijaństwo miało już dość powszechne w Syrii, nie było jeszcze znane ludziom, dopiero niedawno odszedł z kultów plemiennych, Islam był również jasne, spójne monoteizm ponadto szanować święte wartości i osobowości chrześcijaństwa (w Koranie są obecne Isa i Maryam – Christian Jesus and Mary).

Nowoczesna religijna Syria paleta

W dzisiejszej Syrii, muzułmanie stanowią ponad 90% populacji (75% reprezentował sunnitów, a reszta – to Alawizm, szyici i druzowie).

Christian nominał Syria posiada 10% ludności (z czego ponad połowa – syryjski prawosławny, z drugiej – katolicy, prawosławni i wyznawcy Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego).

Najbardziej znacząca mniejszość Syrii – Kurdów. Religia Kurdów w Syrii jest bardzo różnorodna: około 80% wszystkich Kurdów – sunnici, szyici i wiele i Alawizm. Ponadto, istnieją Kurdowie, którzy wyznają chrześcijaństwo i judaizm. Ale najbardziej niezwykłe kurdyjski ruch religijny można nazwać Yezidism.

konflikty religijno-polityczne na terytorium współczesnej Syrii

W naszych czasach zjawisko masowej psychozy anty-islamskiej związane, co najwyżej, z propagandą terrorystów „państwo islamskie”. W internecie codziennie istnieją dowody nowych „działań PR” igil ekstremistów, Al-Kaida i inne organizacje ponadnarodowe oparty na ideologii islamskiego radykalizmu. Ideologia ta jest silnym interpretacja nauk islamskich w kontekście idealizacji początku islamskiego sposobu życia i oparte na nim strategia polityczna na celu ustanowienie globalnego kalifatu prowadzonej przez prawo szariatu.

Ten ideologicznie rozsądną alternatywą jest właśnie teoretyczne podstawy wojny przeciwko Zachodowi i wobec kolegów wyznających Islam innego rodzaju, oświadczył terrorystów „państwo islamskie”. Ta grupa terrorystyczna jest zdecydowanie przeciwny rząd Assada, przyjęła bardziej umiarkowanym norm religijnych oraz do współpracy z Zachodem.

Tak więc, pomimo faktu, że prawdziwa religia islamska Syria teraz poplamione krwią, ta krew jest na sumieniu terrorystów, sponsorów i sympatyków terroryzmu. Przyczyny tych gwałtownych konfliktów leżą w dziedzinie polityki, gospodarki (na terytorium krajów muzułmańskich są zasoby ropy naftowej i gazu, które mają strategiczne znaczenie dla gospodarki krajów zachodnich), ale nie w wierze islamskiej. Islamski dyskurs – ideologicznego ekstremiści dźwignia narzędzie manipulacji w swoim porządku geopolitycznego i geo-ekonomicznych.