339 Shares 6015 views

niewydolność serca. leczenie

Pod niewydolności serca odnosi się do stanu, w którym mięśnia sercowego nie jest w stanie w pełni zapewnić normalne krążenie krwi. Organizm jest zakłócony przepływ substancji odżywczych i tlenu. Wynika to z trwałego pompowania krwi i tworzeniu się jego stagnacji. Przejawem niewydolności serca, różne choroby zawał mięśnia jej defekty, nadciśnienie zjawisk patologicznych w płucach, reumatyzm i zapalenie mięśnia sercowego. Ryzyko choroby zwiększa się wraz z wiekiem osoby.

Ostrą niewydolność serca, leczenie, które prowadzi się w warunkach stacjonarnych, należy dołączyć oznaczenie moczopędne środkami, lekami potasu, antagonistów wapnia, glikozydy, oraz środki rozszerzające naczynia. Pacjenci są ograniczone w aktywności fizycznej. ćwiczenia terapeutyczne, w tym oczywiście musi być wybrany specjalisty. Ważnym warunkiem jest przestrzeganie specjalnej diety. Codziennej diecie powinno zawierać produkty bogate w białka i witaminy i potasu. Żywność musi zawierać minimalną ilość soli. Jeśli masz duży obrzęk jest konieczne stosowanie diety sól-free.

niewydolność serca, których leczenie wymaga usunięcia rozmaitych czynników, które są przyczyną ich wystąpienia mogą być zabezpieczone przez przeprowadzenie różnych środków zapobiegawczych. Jest to konieczne do utrzymania zdrowego stylu życia: nie nadużywać alkoholu, unikać sytuacji stresowych, aby zmniejszyć spożycie soli, a także produkty, które przyczyniają się do opóźnienia w płynie ustrojowym.

niewydolność serca, której leczenie wymaga eliminację przyczyn choroby i korygowania ich objawów, przejawia się w mniejszym stopniu, z zastrzeżeniem pacjenta dozowanie ćwiczeń. Praca nie powinna być przyczyną znacznego zmęczenia i pojawienie się nieprzyjemnego uczucia. Jeśli pacjent toleruje tylko niewielki ładunek, to musi być tak duży, jak to możliwe, w pozycji siedzącej. W przypadku braku obrzęk i duszność polecam spacer na świeżym powietrzu. Podczas snu, głowa pacjenta powinna być na wysokim poduszce. Ta postawa zmniejsza nasilenie zjawisk edematous.

niewydolność serca, których leczenie musi towarzyszyć diety, jest mniej wyraźny, gdy korekta wagi pacjenta. Dodatkowy ciężar powodować tworzenie dodatkowego obciążenia organizmu. W celu kontroli masy ciała, a także proces identyfikacji, zatrzymanie cieczy musi być prowadzone codzienne ważenie tych samych godzin.

Pacjent, który został zdiagnozowany „niewydolność serca”, traktowanie środków ludowej można przeprowadzić w domu. Jednak musimy pamiętać, że warunki awaryjne wymagają stosowania leków, inaczej nieprawidłowe działanie może prowadzić do śmierci.

niewydolność serca, która nie pozwala na leczenie, aby pozbyć się choroby, o wiele łatwiej jest być ostrzeżony. Jako środek ostrożności, które powinny być podjęte w celu zapobiegania chorobie są następujące:

– Odwołanie fachowcom pochodzenia reumatycznego, chirurgicznych i chorób zakaźnych;
– przejście od rocznych profilaktycznych badań kontrolnych;
– sport i wychowanie fizyczne;
– zrównoważona dieta;
– minimum spożywanie napojów alkoholowych;
– Wspieranie nerek i wątroby, pobudza proces krążenia;
– odmowa palenia.

Uniknąć powikłań choroby i zatrzymać jej rozwój jest możliwy tylko podczas regularnych zajęć terapeutycznych.