475 Shares 6977 views

Co wlać benzynę – 92 lub 95? Jakość benzyny. Porady wiedzą ludzi

Współczesne społeczeństwo jest praktycznie niemożliwe bez samochodu osobowego. W dzisiejszym, chaotycznym stylu życia maszyny oszczędza dużo czasu. Jednak w kategoriach pieniężnych, jakie stosuje, jako innego członka rodziny, zatem nieuchronnie pojawia się pytanie o gospodarce. Większość kosztów – paliwo, które po spożyciu codzienne krótkie wycieczki w szczególnie dużych ilościach. 92 ceny paliwa jest znacznie mniejsza. Zwłaszcza jeśli natychmiast zalać cały zbiornik. Koszt 92 benzyny wynosi od 32 do 37 centów za litr, 95. – od 36 do 42 rubli.

Wydaje się, że wszystkie trzy jednostki liczbie oktanowej – co za różnica? I naturalnie pojawia się pytanie o to, co wlać benzynę – 92 lub 95? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Co to jest paliwo benzyna

Istnieje benzyna o niskiej oktan (92 p) i wysoką liczbę oktanową (95. i 98-te). Ten ostatni jest bardziej odporne na ściskanie, a w związku z tym lepiej. Obecnie wzrost liczby oktanowej uzyskuje się przez dodanie dodatków. Podstawowym kryterium dla wtrysku benzyny – 92 lub 95 minut, w zależności od konkretnego pojazdu.

Kierowcy często tankować 92-m w zalecanej 95-M, pocieszając się myślą, że to benzyna – zestaw dodatków. Należy pamiętać, że choć jest to częściowo prawda, efekt dając odpowiedni zestaw dodatków, które nie są szkodliwe dla silnika. Jeśli dodatki są „źle”, to różnica będzie odczuwalny natychmiast. Przede wszystkim dla dynamiki pojazdu, zużycie paliwa i dźwięku silnika.

92-oktanowa benzyna zamiast 95 TH

Paliwo w silniku jest zapalana przez świecę zapłonową. To działa trochę wcześniej niż tłok osiągnie górny martwy punkt. W związku z tym mieszanka paliwa w komorze spalania, jest ściśnięta. Ona może się zapalić. Na paliwo o niskiej liczbie oktanowej zdarza się wcześniej. Może to spowodować eksplozję, spalanie wybuchowe. Następnie za pomocą specjalnego czujnika. Dzięki niemu skorygować kąt wyprzedzenia zapłonu, tak, że zjawisko to nie jest spotykane.

Jednak podczas pracy na takiej detonacji paliwa będzie nadal śledzić cykl, w wyniku uszkodzenia świec zapłonowych, komory spalania i kolektora wydechowego. Zatem różnica będzie zmniejszyć moc (bo benzyna jest spalany nie jest tak skuteczne) oraz wzrost zużycia paliwa (z tego samego powodu).

Jednak konsekwencje długiej pracy na paliwie o niskiej liczbie oktanowej zostaną przedstawione w odpowiednim czasie. To zwiększone zużycie silnika i przedwczesne uszkodzenie katalizatora. W nim w pewnych okolicznościach może dopalania niespalone paliwo. Dlatego rada w tej sytuacji jest prosta: zalać 92 zamiast 95, jak to możliwe, ale nie na długo, tylko jako wyjątek, lub gdy nie ma innych opcji.

95-oktanowa benzyna zamiast 92 th

W sytuacji odwrotnej nie trzeba czekać do uzyskania optymalnego efektu. Oczywiście, system sterowania silnika dostosuje ustawienia zapłonu. Jednak to nie wystarczy, ponieważ benzyna o wyższej liczbie oktanowej spala się w wysokiej temperaturze i wytwarza więcej ciepła. Moc silnika jest również zmniejszona. Będzie nosić więcej pojedynczych części silnika, w szczególności zaworów świec zapłonowych.

Aktywne osady węglowe powstałe na tłokach i komory spalania. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na wydajność i trwałość silnika. Wcześniej w silnikach gaźnikowych, gdzie czujnik domina nie jest obecny, aby regulować taktowanie zapłonu nastawia oktan-korektor. Ale to działa tylko w dół oktanowej. Z takich doświadczonych posiadaczy „Lada”, który chciał jeździć na 80-m benzyny. Samochód i motocykl podręczniki, które pracowały na 76-go i 80-go benzyną bezpośrednio zabronił pracy na paliwie o wysokiej liczbie oktanowej, aby uniknąć sadzy na zaworach.

Obecnie wszystkie te zalecenia są istotne. Tak więc, benzyna wypełnienie 95 może być, ale nie jest to korzystne, a nie 92. A jeśli jest to konieczne, a następnie przez krótki czas, jeśli to konieczne. Następnie z zalecanym paliwem należy wypełnić oktanowej który określa producent.

Różnica pomiędzy 92-go i 95-go benzyny

Rozważając 92 th i 95 th benzyny różnica wydajności będzie 2-3 jednostek. Dla konkretnego różnice kierowca nie będzie rosnąć. Jednak nie oznacza to, że 92 zamiast 95 może być wylewane na miejscu, dla wszystkich silników. Różnica jest znikoma, ale ze zmniejszeniem liczby oktanowej jest znacząca. W tym przypadku, zmniejszone oktanową doprowadzić do wcześniejszego wystąpienia detonacji, co jest szkodliwe dla każdego silnika. A fakt, że w cenie benzyny 92 jest niższa, nie wymówka.

Czy to możliwe, aby wymieszać 92 th i 95 th

Jak już wspomniano, różne numery oktanowa charakteryzuje odporność różnych paliwo do ognia pod kompresji. Ponieważ w naszym kraju prawie wszystkie benzyny produkowane w jeden sposób – dodając alkoholi i estrów, – a wtedy nie będą się różnić w kompozycji.

Po zmieszaniu z płynami w dowolnej proporcji nic złego się nie stanie. Różnica w zachowaniu samochodu też jest odczuwalny. Dlatego możemy bezpiecznie kolidować z najtańszej benzyny z drogi, tylko sensie nie ma znaczenia.

cechy 98-cia

Każdy silnik ma swoje własne standardy w zakresie efektywności paliwowej. Producent zaleca, aby powód określony przez jego typu. Podczas użytkowania tego szczególności wydajność silnik benzynowy zostanie zmaksymalizowane, a detonacja najniższego zużycia paliwa oraz maksymalną wydajność przy maksymalnej zasobu. 98 minut dla silników vysokobortnyh często z turbodoładowaniem, o wysokiej gęstości mocy.

Jego wzrost jest spowodowany wzrostem stopnia sprężania, a więc cechy paliwa musi być odpowiedni. Dla takich silników jest bardzo ważne, jak wlać benzynę. Według ich instrukcji jasno stwierdził 98TH. W przypadku silników konwencjonalnych różnica nie będzie żadnych. Moc silnika nie jest również rosnąć (jej wartość nie zależy od liczby oktanowej paliwa), ale w kategoriach pieniężnych różnice są dość znaczne.

Zastosowanie różnych rodzajów paliw

Wszystkie silniki, jak już wspomniano, zaostrzone poprzez użycie określonego rodzaju paliwa. Benzyna i diesle mają swoje własne kryteria produkcyjne, jak również klasę bezpieczeństwa ekologicznego. Najczęściej napełniania stacje nie ma pewności, że pistolet pod maską 95-oktanowa benzyna wylewa się do jednego z tych 92.. Są jednak sytuacje, w których jest on rozwodniony ze specjalnymi dodatkami. Staje się jak charakterystyce benzyny AI-95. Ale takie operacje grzeszyć małe stacje, które otrzymują gaz z niesprawdzonych producentów.

Więc najlepszym sposobem ochrony przed tego typu fałszerstwa – kupować paliwa na stacjach benzynowych badanych.

oszczędność technik

Zużycie paliwa zmienia się od jej liczby oktanowej, a nie ma żadnej różnicy, niektóre odlewania benzyna – 92 lub 95 minut. Podczas korzystania z „złego” zużycia paliwa w przypadku jakiejkolwiek zmiany, choć nie za dużo. Sam silnik zużywa tyle, ile on potrzebuje w danej sytuacji.

Szybkość przepływu zależy od preferowanego stylu jazdy. Najwyższą skuteczność osiąga się czystym i zmierzone jazdy, bez gwałtownych przyspieszeń i opóźnień. Gdy skrzynia manualna na suchej drodze można stosować wybiegu, na biegu jałowym. Oprócz oszczędności paliwa, ten styl jazdy pozwoli zaoszczędzić i podwozie samochodu.

Należy jednak pamiętać, że ta technika może być używana tylko na „mechaniki”. износ гидротрансформатора и тормозной ленты трансмиссии. Jeśli masz automatyczną skrzynię biegów i włączeniu biegu „neutralnym”, można przyspieszyć zużycie i moment hamowania pas transmisyjny konwerter. Nawet w korkach nie jest zalecane, aby przywrócić tryb na „neutralny”, jeżeli pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów.

odkrycia

Tak więc, na pojeździe, przy czym zaleca się tankowanie 92-M, A wtrysku benzyny – 92 lub 95 minut – zrozumiały. Oprócz poprawy przepływu, o wysokiej liczbie oktanowej cieczy strajk również na portfelu. Wygrana w rzeczywistości, i nie będzie. Jak wypełnić samochód benzyną, jest wyraźnie wskazane w instrukcji obsługi. A jeśli trzymać się na relaksujący styl jazdy, to koszty będą minimalne.