805 Shares 1661 views

Nawożenie sadzonek pomidorów

Aby uzyskać dobre plony pomidorów, trzeba mieć dobry sadzonek. W takim trzpieniu sadzonką grubości i krótkie, a pierwsza szczotka jest niska. Jeśli ziemia jest żyzna, możliwe jest, aby produkować większe sadzonki jakości bez zapłodnienia. A jeśli gleba jest słaba, że do nawożenia Sadzonki pomidorów jest koniecznością.


Zwykle pierwsza top dressing sadzonek pomidorów odbędzie 10-12 dni po pick. Drugi góry opatrunek sadzonek pomidorów przechodzi przez czternaście dni po pierwszym.

Niektórzy ogrodnicy zacząć karmić sadzonki w młodym wieku, nawet w fazie tworzenia arkusza. Można, oczywiście, przed karmić sadzonki, ale trzeba go? Po tym wszystkim, nie można przesadzić w jakikolwiek sposób w tej sprawie. Jeżeli roślina rośnie z grubych, ciemnozielonych liści, łodygi miały odcień fioletowy, więc gleby wystarczającej ilości składników odżywczych i interweniować nie jest to konieczne, i w tym przypadku, pierwszy top dressing sadzonek pomidorów trzeba tylko dziesięć dni przed sadzeniem pomidorów w ziemi.

Przez uprawy pomidorów sezonu są karmione kilka razy. Po Pościel nawożenie sadzonek pomidorów odbywa się w dwóch tygodniach. W celu podawania podejmowania infuzji litr dziewanny, jesion szkła, podwójne połowę superfosfat łyżką i dziesięciu litrów wody przelewa się.

Zamiast tego, napar z dziewanny mogą przygotować zieloną maź. To bardzo proste. Podjęte dvadtsatilitrovaya emaliowanego PAN nadziewane skoszonej trawy (odpowiednie pokrzywy, mniszek lekarski, goutweed, sałata) i wypełnione wodą. Garnek szczelnie zamknąć trzeba folię i umieścić w słońcu przez tydzień.

Odsączono powstały roztwór pozostały po wykorzystaniu musi być przechowywany w ciemnym miejscu aż do następnego. Ta sama struktura jest konieczne do zapłodnienia sadzonki raz przed kwitnieniem, ale konieczne jest, aby dodać jedną trzecią nadmanganianu potasu. Gdy istnieje pierwszy jajnik, pomidory są karmione mieszanką przygotowaną z zielonej litr zawiesiny lub dziewanny, łyżki mocznika superfosfat dwóch łyżek, dwa szkła popiół trzeci łyżeczkę siarczanu miedzi i dziesięciu litrów wody. To samo rozwiązanie, do którego chcesz dodać pół tabletki Mikronawozy, karmić pomidory podczas dojrzewania.

Oprócz nawozy organiczne, pomidory trzeba do nawożenia mineralnej. W celu przygotowania nawozów mineralnych, jest konieczne wzięcie 10 litrów azotanu amonu – 15 g, chlorek potasu, – 40 g, superfosfat – 60, z jednej rośliny jest zużywana na litr mieszaniny.

Ogrodnicy często podawany warzywa nawozów azotowych i fosforanowych. Ale warzywa nawożenia nie zawsze są prowadzone z uwzględnieniem warunków pogodowych, aw rzeczywistości to zrobić w zimnie jest bezużyteczny, ponieważ składniki pokarmowe są trawione słabo. Nawożenia warzyw w suchej pogodzie zbyt dobrego nie daje jak fosfor, na przykład, w suchej gleby jest złe dla korzeni i jest słabo wchłaniane, więc przed nawożenie gleby należy dobrze podlać.

Top dressing nawóz azotowy sadzonki pomidorów należy przeprowadzać ostrożnie, ze wszystkimi zasadami, ponieważ nadmiar, jak również brak nawozu organicznego są równie szkodliwe dla pomidorów.

Duża liczba wermikompost, kompostu i innych nawozów organicznych, które mogą być swobodnie kupić w sklepie, prowadzi do tworzenia pięknych, gęstych liści. Pomidory zaczynają „tuczyć” i budować dużo zieleni, stąd, wydajność zaczyna spadać.

Duża zawartość azotu w glebie powoduje liści będzie przypominał pomarszczenia papieru żółkną będzie skręcać i złamania. Fosfor zwiększa odporność roślin na zimno.

Jeżeli roślina nie jest wystarczająco dużo fosforu, dolna część żyłach liści i łodygi są fioletowe. Ale na czczo jest uważane za nieistotne i nie radykalny krok do jej podjęcia nie jest konieczne w tym czasie. Ale pomidory, które zostały nadmierną prędkością azotem przed sadzeniem w szklarni, można pomóc poprzez glebę więcej potasu, fosforu i popiołów drzewnych – pierwiastki śladowe, że zawiera pomogą roślinie szybko „przetrawić” azot.

Jeśli pomidory są z nadmierną prędkością nawozów lub ptasie odchody, łóżka musi być odpowiednio wlać wody – 10 litrów wody na rośliny, przemyć nadmiar azotu. Zrobić to lepiej rano podczas upałów, ale zbyt często powtarzać tę procedurę nie może, bo pomidory nie lubią mokre. Zmusić roślinę do myślenia o tworzeniu owocu, a wierchuszka nie jechać, można zerwać dolne liście 2-3. Można zostawić kilka pasierbów pomidorowym, więc szybko zużyta nadmiar azotu.