893 Shares 3056 views

Pasożyty u kotów: Rodzaje, objawy, leczenie

Niestety, podobnie jak właściciele zwierząt spróbować, ryzyko niektórych chorób nadal pozostaje. Skupiamy się tylko na ich inwazji w organizmie. Najczęstszą grupą chorób niebezpiecznych obejmują różnorodne pasożytami u kotów. Pomimo niewielkich rozmiarów, nagromadzenie tych organizmów spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia zwierzęcia, a niekiedy prowadzi do śmierci. Najczęstszym sposobem ich dystrybucji – transmisja przez włosy, odchody, żywności. Bardzo często pasożyty kotów są przekazywane z matki na kociąt.

Rodzaje pasożytów i objawów chorobowych

Istnieje ogromna różnorodność organizmów żywych, które są pasożytami na naszej ulubionej buczenie. Które z nich może zainfekować każdą kota? Można je podzielić na 2 grupy: wewnątrz ciała i życia na jej powierzchni. Pasożyty u kotów, które dotknęły go od wewnątrz – to jest, w zasadzie, robaki (robaki). Ich podstawowe typy: nicień glisty, tasiemca coccidia, tęgoryjce. Wszyscy oni wpływać na narządy wewnętrzne kotów i mogą być przenoszone na ludzi. Worm zakażenia jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, które lubią wycisnąć i całować zwierzęta. Terminowe diagnozy przez lekarza weterynarii, można szybko pozbyć się tych pasożytów i zapobiec zanieczyszczeniu wszystkich członków rodziny. Dlatego właściciele muszą być bardzo ostrożni, obserwując zachowanie i ogólny stan zwierząt.

Główne objawy robaczyc inwazji u kotów: obrzęk brzucha, częste i dotkliwe kaszel, biegunka, zwiększenie apetytu, jasne oczy i włosy, wygląd (błony nictitating) trzeciego wieku. Z klęsce tasiemców w odbycie są małe segmenty, które przypominają ziarenka ryżu. kokcydia porażka towarzyszy utrata masy ciała, krew w kale plastrów.

Najczęstszymi pasożyty zewnętrzne: pchły, kleszcze, wszy, strup. Z owadami jest obecnie możliwe, aby łatwo radzić sobie z pomocą nowoczesnych leków chemicznych, ale jeszcze przed ich użyciem najlepiej skonsultować się z lekarzem weterynarii. Ale takie choroby jak opryszczka, nie jest tak łatwo poddać się. Przy pierwszych oznakach jego potrzeby natychmiast jechać do szpitala, ponieważ choroba jest łatwy do strajku i osoby (zwłaszcza dzieci). Największe niebezpieczeństwo ma „grzybicy” półpasiec. Po jego pojawieniem się na głowie, włosy nie mogą już odrastają w miejscu uszkodzenia.

Pokonaj pchły, kleszcze i wszy towarzyszy świąd, niepokój, zapalenie skóry (egzema), ziarno skóry, wykrywanie owady siebie. Objawy świerzbu usznego: kręcąc głową, silny czesanie wstrząsnąć uszy, głowa pochyla się na bok, ciemne bryły siarki.

leczenie

Wszystkie pasożytami u kotów wymagają specjalnego traktowania. Tak, można zniszczyć glisty „piperazyny” lek. Istnieje wiele innych leków, które działają na wszelkiego rodzaju robaków. Popularne leki przeciwpasożytnicze, "PŘÁTEL", "DRONTAL", "Prozitsit", "Milbemaks". Przed zastosowaniem leku lekarz weterynarii określa wymaganą dawkę dla każdego zwierzęcia. To zależy od wieku, wagi i wielkości kota. W celu zapobiegania ponownemu zakażeniu leku zaleca się dać co roku, nawet gdy nie ma widocznych oznak choroby. Oznacza pasożyty dla kotów nie powinien być stosowany, jeżeli zwierzę cierpi kolejna dolegliwość jako „koleiny” robaki mają takie zwierzę może spowodować jego śmierć.

Zewnętrzne pasożyty u kotów powinny być usunięte przez czesanie wełny. Znaleziono kleszcze ostrożnie usunąć pęsetą, uważając, aby nie pozostawić na skórze zwierzęcia. Z klęsce pchły, kleszcze i wszy często przepisują przeciwpasożytnicze kropli. Ich ważność nie jest bardzo duża, co wymaga wielokrotnego ponownego przetwarzania (szczególnie w miesiącach letnich). pasożyty zewnętrzne krople dla kotów „Advanteydzh”, „adwokat”, „Bary”, „Rexolin”, „linia frontu”. Wszystkie z nich są stosowane w kłębie zwierzęcia. Po tej procedurze, zwierzę nie może kąpać przez kilka dni.