318 Shares 1709 views

Pępek Piercing: opinie, skutki

Wydaje się dopiero niedawno przeciętnego mieszkańca kraju jakichkolwiek elementów, które są wkładane w przebitej skóry, wiąże się z dzikimi plemionami tubylców.


Ale czas, jak zawsze, sprawia, że jego własne poprawki, a tutaj było dziwne, nie mający i bez dziur w nich zatrzymany z drobiazgami w pępku, nosie i brwiach.

Dlaczego ludzie zrobić przekłuwania pępka? Sugerują, że popularność tej formy awangardowej sztuki jako sztuki ciała, związane z rozwiązaniem trzech zadań:

 • wyrazem protestu młodzieży;
 • demonstracja przynależności do strumienia;
 • wzrost seksapilu.

Skąd ono pochodzi, tym przekłucia?

Zwyczaj wkładka do nakłucia skóry dekoracji istniały w starożytnym Egipcie. Chociaż najczęściej wspominając o kolczyki, pamiętamy wygląd przedstawicieli plemion afrykańskich.

Wiadomo o relacji takiej tradycji z totemicznych kultów. Jedna z wersji tej historii, że okaleczanie kobiecych twarzy dziury przeprowadzono odrzucić je w oczach handlarzy niewolników.

Taki czy inny sposób, ale w rosyjskich kronikach pierwsze wzmianki o przekłuwania ciała jest związana z imieniem księcia Igora, który nosił duży kolczyk. Robimy to i inne osoby, niezależnie od płci i wieku. Moda na przekłuwanie ciała w lewo, potem znowu.

W tej chwili widzimy kolejny wzrost zainteresowania tego typu wyglądu dekoracji.

Jak zrobić przekłuwania pępka?

Procedurę przeprowadza się w warunkach sterylnych. Prace magisterskie w rękawice chirurgiczne, operacja towarzyszy znieczuleniu miejscowym.

Znacznik punkt przedstawiono na przebicie w górnej części pępka (nie mniej naczyń krwionośnych). Obszar roboczy narzędzia i dłonie zdezynfekowane, sterylna igła jest smarowane wazelina. Pincety zaschipyvaem skóry, aby zmniejszyć przepływ krwi do miejsca operacji.

Tylko specjalne igły z laserem ostrzenia nadaje zrobić przekłuwania pępka. Recenzje nie pozostawiają wątpliwości: te narzędzia są tak ostre, że nie uszkodzić tkaninę i jak je pchania, który nie jest pistolet.

Ponadto, narzędzie może być sterylizowany w wysokich temperaturach. Igła jest umieszczona w końcówce z tworzywa sztucznego, jak widać z zewnątrz tylko jego końca. Za pomocą gwałtownego ruchu zascheplonnaya przebita przez skórę, a następnie jest ono usuwane, a tylko osłona z tworzywa sztucznego pozostaje w ranie.

Tworzy otwór wystarczający do gwintowania pierścienia. Następnie nasadka jest usuwana, a pierścień smarowane wazelina, pozostaje na skórze. Następnie zamyka ranę bawełny traktowane roztworem środka dezynfekującego. Po zakończeniu procedury ogólnie zaleca się znajdować dwie godziny.

Czy to pomoże?

Z pewnością każdy z nas ma dużo przyjaciół, którzy zgłosili się do przekłuwania pępka. oni są skłonni dać wam wszystkie te informacje – opinie, skutki i opieki. Słuchać ich rad ostrożnie i pamiętać kilka faktów:

 • Procedura przekłuwający jest przeciwwskazane korpus tworzy proces zapalny, zimnego lub zaostrzenia chorób przewlekłych.
 • Piercing nie jest zalecany dla osób biorących udział w aktywnych sportów. Faktem jest, że wiele potu gromadzi się w pępek, a to może powodować poważne podrażnienie po zabiegu.
 • Zwyczaj noszenia obcisłych ubrań może poważnie spowolnić proces gojenia nakłucia, ponieważ tarcie spowoduje podrażnienie infekcji.
 • Piercing nie jest zalecany dla osób z nadwagą, ponieważ fałdy tłuszczu prowadzą do powstawania potu w obszarze rannych, tworząc sprzyjające warunki dla rozwoju bakterii.
 • Zbyt wypukły pępek lub wypukły brzuch może mieć wygląd przebijania nieestetyczne. To jest warte rozważenia.
 • Musisz być w stanie zapłacić za 15 minut dwa razy dziennie przez higienicznych procedur czyszczących i kolejne 10 minut moczyć piercing w solance. Taki system byłby utrzymywany przez 3-4 miesięcy, dla niektórych jest to złożoność przepisów.

  Ciąża i piercing

  Wiele kobiet jest zainteresowany, może mieć wpływ na dziecko przycisk ciąży brzuch przekłucia. Opinie są jasne: na początku ciąży, ten typ biżuterii nie jest przeszkodą. Ale jak często obserwowanego wzrostu brzucha wygląd rozstępów, przebicie może być zwiększona objętość i dochodzi do stanu zapalnego.

  W niektórych przypadkach istnieje blizny. Wraz z rosnącą brzuch pępek wybrzusza się na zewnątrz, kolczyk przywiera do odzieży, powodując ból, podrażnienie, a czasem nawet łzy.

  Z tego powodu najlepiej jest w momencie przeprowadzania dziecko zrezygnować sobie drobiazgi na pępku, a zamiast ozdoby w gwint jedwabiu insert kanału, tak że nie jest zarośnięty.

  Chyba że środki ostrożności i blizny nadal tworzą, mogą zostać usunięte z laserowy w placówce medycznej zostały podjęte.

  Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń na skórze zaleca się umieścić w miejscu wkłucia specjalny krem na rozstępy, lub olej. Szczególnie ryzykowne przebijania krótko przed zajściem w ciążę (mniej niż 1-1,5 lat).

  Ewentualne negatywne konsekwencje

  Praktyka pokazuje, że nie we wszystkich przypadkach korzystne efekty przekłuwania ciała. Informacje zwrotne od tych, którzy przeprowadzili procedurę przebicie, wskaż na konieczność spełnienia pewnych warunków w celu uniknięcia problemów:

  • Nie dotykać wstawiony dekoracji obcisłe ubranie. Prowadzi to często do ran pourazowych, penetracja infekcji i pojawienie się stanu zapalnego. To ryzyko jest zawsze, ale jest szczególnie duża, aż do całkowitego wyleczenia rany.
  • Jeśli przebicie jest wystarczająco głęboki lub niewłaściwie dobrane dekoracje, może wystąpić nawet odrzucenie. Zdarza się to najczęściej 10-15 dni po operacji. Kiedy prawidłowo wykonane nakłucie kolczyk jest podnoszony i jeżeli wciśnięty, górujący nad skórą. To powoduje dyskomfort, a nawet ból.
  • Jednym z najczęstszych powikłań piercing – zapalenie – mogą wynikać z pływania (wnikaniu wody), maceracji ubrania, dotykając brudne ręce, itd. Powikłanie to lepiej jest ustalić pod okiem specjalisty.
  • Jeśli w tygodniu nie jest możliwe do wyleczenia zapalenia, konieczne jest usunięcie dekoracji, przebicie zarastać, a cała operacja znowu. W przeciwnym razie możliwe odkształcenie kanału, a to powikłanie ma negatywny wpływ na pępku.

  Zauważ, że jeśli oryginalne świeże kłute zauważalnych wad, można zmienić go bez żadnych problemów. Jeśli dużo czasu minęło, a rana nie zagoi, a następnie powtórzenie przekłucia należy najpierw całkowicie zarastają istniejący kanał.

  Należy również pamiętać, że piercing po 40-45 lat, ma swoje własne cechy. Skóra traci swoją elastyczność, łatwiej jest przebić niż napięte młody. I wystrój jest znacznie lepiej zatrzymać się w naturalnej pozycji. Jednak proces gojenia jest powolny z wiekiem, więc wskazane jest, aby specjalista procedury została silnie zaznaczone.

  Troska o miejscu wkłucia

  Z powodu zanieczyszczonej wody z kranu, biednych ozdób jakości, uderzył na ranę potu i frustracji z jej ubraniami pępka gojenia czasami trwa od jednego do dwóch lat! zaleca się, aby przyspieszyć ten proces:

  • Wziąć cynku w ilości od 50 do 100 mg witaminy C i co najmniej 500 mg na dzień. W każdym razie jest to niemożliwe, aby usunąć z dekoracji niezagojonych ran.
  • Co najmniej dwa razy dziennie myć przebijać zdezynfekować ją i nie dotykać brudnymi rękami.

  Przekłuwania pępka. Recenzje mężczyzn

  Opinie chłopców o tego typu biżuterii ciała mieszane. Oczywiście, badania na ten temat nikt nie produkował, ale ze względu na opinie na forach wynika, że samica stosunek przebijający jest bardziej korzystne, choć pozytywne opinie nadal mniej niż 50%.

  A co, gdy przedstawiciel płci silniejszej robi piercing pępka? Recenzje mężczyzn często negatywne ze względu na podejrzenia o homoseksualnych właścicieli tego „piękno”.

  Zwolennicy zdobią się, deformując ciało, wyzwiskami swoich przeciwników „stalinowcy”, niezdolny do twórczych pomysłów. Passions działa wysoka, ale prawda, jak zawsze, jest daleko od skrajności.

  „Jako rozsądny człowiek może myśleć o piękno paznokci” – powiedział kiedyś poeta, i trudno nie zgodzić się z nim. Ktoś idzie kolczyki, ktoś – nie. Ktoś myśli, że to jest manifestacją wolności i indywidualności, a dla niektórych to nieszczęścia.

  Tak czy nie zrobić przekłuwania pępka? Zalety i wady musi być starannie zważono przed zabiegiem. Wygląd powinien wyrazić wewnętrzną treść, i to na wszystkich. Ważne jest, aby zrozumieć, że opinie na temat przekłuwania pępka u mężczyzn mogą być ujemne.

  Trochę historii

  Dziś ten rodzaj biżuterii własnego ciała stała się głównie samica pasją. Ale nie zawsze tak było. W czasach faraonów egipskich kapłanów włożona do dekoracji ciała. Zatem Bauchnabelpiercing oznaczało, że człowiek ma specjalne przywileje.

  Pierścień w pępek w starożytnym Egipcie był przywilejem klasy szlachty. Nawiasem mówiąc, to samo od rzymskiego setnika. Bodyguard Cezar uczynił sobie sutek przekłucia, a to jest to, co odróżnia je od reszty strażników.

  Co więcej, ta dekoracja tam i rzemiosło powołanie – do pierścieni w vdet przebite sutki, załączonym pelerynę.

  Jak kolczyki wybrać?

  Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał do dekoracji użyć, czyniąc przekłucia. opinie klientów powiedzieć, że tanie stopy często powodują alergie, hamuje gojenie się ran.

  Najbezpieczniejszym znaleźć kolczyki wykonane z teflonu lub PTFE. Te substancje są stosowane w chirurgii, są miękkie, sprężyste.

  Srebra często utlenia się w kontakcie z podrażnieniem skóry i spowodować nawet po zagojeniu rany. Odnosi się to do przebitych uszu. Złota biżuteria są bardziej bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy ich próbka jest nie mniejsza niż 585 minut.

  Jeśli specjalista piercer oferuje kolczyki ze stali chirurgicznej, więc jej poziom kwalifikacji musi być wątpliwości. Biżuteria wykonane z tego stopu emitowania szkodliwych składników. Mogą one spowodować nie tylko alergii, ale nawet przebarwienia i blizny, nie wspominając o tym, że aby wyleczyć traumatized przebicie będzie bardzo długa.

  Jak wybrać salon?

  Piercing – nie bardzo drogie usługi. W Moskwie, cena waha się od 1,5 do 3000 rubli. Kupując lokalną gazetę, to na pewno zobaczyć wiele reklam na ten temat: Piercing, pępek piercingu, rabaty, opinie i salonów piękności.

  Przede wszystkim, warto pomyśleć o swoim zdrowiu i spróbuj wybrać dobry salon:

  • Wiarygodna instytucja może być uważana za jedną, w której klient będzie od małoletniego wymaga pisemnej zgody rodziców na przeprowadzenie procedury. Ten punkt jest ważny, mówi o poziomie profesjonalistów, którzy cenią swoją reputację.
  • Dobry salon musi mieć licencję i mistrza – posiadają dyplom lekarza lub zawodową piercer.
  • Dokonaj sterylnych narzędzi używanych.
  • Specjalista wykonaniu procedury muszą być dostępne w każdej chwili do konsultacji w przypadku powikłań w okresie pooperacyjnym.
  • Zabraknie kabiny, które oferują przebicie z pistoletu.

  Słuchać rad z tego artykułu i zrobić sobie ładne pępka piercing. Liczba znajomych na pewno podniesie na duchu!