410 Shares 9066 views

Monobloki: jak wybrać? Monobloki: cena. Najlepszy batonika

Nie tak dawno temu, największy na świecie producentów komputerów postanowił rozpocząć produkcję batony – urządzeń, które są uważane za coś skrzyżowanie kompaktowych notebooków i tradycyjnych komputerów. Początkowo urządzenia te nie mogą pochwalić projektowych i technicznych cech, ale z szeroko stosowane wśród wystarczająco dużej liczby użytkowników w czasie. To jest kawałek, jak je wybrać i jakie modele są najbardziej skuteczne, i zostaną omówione dalej.

zalety

Jak każde inne urządzenie, batony mają pewne zalety. Główną zaletą tego urządzenia jest, oczywiście, jego zwartość porównaniu do komputera stacjonarnego. Urządzenie ma zatem olbrzymi wyświetlacz oraz najwyższą wydajność. Warto pamiętać, że batonika nie jest przenośny, więc jeśli potrzebujesz urządzenia mobilnego, to lepiej zdecydować się na laptopa.

Nieporównywalne design – kolejny powód, dlaczego tak popularne batony. Jak wybrać urządzenie z dobrej wielkości, to będzie opisane poniżej. Że jednostka konstrukcja w większości przypadków, spychając przeciętnego konsumenta do zakupu. Atrakcyjny wygląd i kompaktowy monoblok stacjonarnych „braćmi”, a także są wyposażone w ekran dotykowy, co znacznie ułatwia zarządzanie.

Monobloki: jak wybrać i co robią

Technikę tę można kupić w różnych celach, w zależności od których trzeba będzie kierować się jej mocy. Trzeba pamiętać, że to nie w celu zwiększenia lub aktualizacji monoblok możliwe, więc najlepiej jest początkowo zakup urządzenia w przyszłości. Najbardziej popularne urządzenia multimedialne, ale ich wartość jest znacznie wyższa niż w innych podobnych jednostek.

Przed zakupem urządzenia zaleca się, aby dowiedzieć się, jak wybrać komputer monoblokowe, wykonaj monitorowanie wybranego urządzenia i zwrócić szczególną uwagę na wyświetlaczu, jego rozdzielczości i przekątnej. Ponadto nie możemy zapominać o wydajności i urządzenia do napełniania i że w cenach jednoczęściowych są dość wysokie.

Jaki powinien być procesor?

Ogólnie rzecz biorąc, wybór procesora na monobloku nie różni się od wyboru procesora dla tego samego laptopa, komputera lub tabletu. Najbardziej popularne dziś ma produktów Intela, choć dość często można znaleźć i maszyny z AMD na pokładzie.

Ci, którzy nie wiedzą jak wybrać batonika, można dać kilka rad. Jeśli urządzenie jest przeznaczone do surfowania w internecie, to jest całkiem dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie modele low-end, które mają Celeron lub atom procesory Intel. Model multimedialny, wyposażony w Core 2 Duo lub wyższy jest zalecany dla tych, którzy zamierzają dostać się do oglądania filmów lub odebrać monoblok urządzenie do gier. Jak wybrać procesor z najpotężniejszych Core i3, i5 i i7?

Jeśli chodzi o przypadki linii i3, należą one do kategorii dwurdzeniowych procesorów Intel. Doszli do zastąpienia przestarzałego Core 2 Duo i mają wbudowaną kartę graficzną. i5 procesory są dostępne z dwoma lub czterema rdzeniami na pokładzie, a także różni się od swoich poprzedników większą produktywność. i7, z kolei, są najpotężniejszym z serii Intel stacji roboczej. Istnieją warianty dwu-, cztero- i sześcio-rdzeniowe.

Kilka słów na wyświetlaczu

Najlepiej monoblok chcą wybrać? Wtedy szczególną uwagę na wielkość i rozdzielczość ekranu. Zwykle mają niskie modele kosztów ekranem rozdzielczość HD gotowy i przekątnej 20 cali. Urządzenia te są idealne do pracy z aplikacjami biurowymi, jak również do oglądania filmów.

Jeśli potrzebujesz urządzenia głównie do oglądania filmów w wysokiej jakości, a nie wiesz, jakiego rodzaju batonika wybrać w tym celu zwrócić uwagę na model z większym ekranie i rozdzielczości Full HD. Każdy użytkownik będzie mógł wybrać, czy chcesz kopię, wyposażony w ekran dotykowy i funkcją multi-touch. Ekrany mogą być również błyszczące i matowe. Lepiej zdecydować się na jednostki o matowym wykończeniu, ponieważ prawie nie widać odcisków palców.

Wybór dysku twardym, karta graficzna, pamięć,

Przy zakupie batonika zaleca się zwrócić uwagę na urządzenia karty graficznej jak jakość grafiki jest od niego zależne. Takie urządzenia są wyposażone zarówno dyskretnych kart graficznych i zintegrowanych. Aby bezproblemowo oglądać filmy i grać w gry wideo, zaleca się, aby kupić urządzenie z osobna jednostka.

Pojemność dysku twardego zależy przede wszystkim od potrzeb. Praktyka pokazuje, że 320-500 GB wystarcza do normalnego użytkowania, ale jeśli masz zamiar przechowywać filmy na urządzeniu i dźwięku, to lepiej pomyśleć o nabyciu pojemności dysku twardego nie mniejszej niż 1 TB.

Co do pamięci RAM, a następnie do normalnej pracy użytkownik musi nie mniej niż 2 GB pamięci RAM. Do gier i oglądania filmów zalecana ilość pamięci RAM powinna wynosić co najmniej 3 GB.

Monobloki: jak wybrać interfejsy

Nowoczesny jednoczęściowy zdecydowanie powinien mieć komplet wymaganych interfejsów. Wśród nich wyróżnia się:

  • Port USB do podłączenia zewnętrznych urządzeń pamięci masowej (dyski flash, zewnętrzne dyski twarde itd.);
  • czytnik kart przeznaczony dla czytnika kart pamięci;
  • Wi-Fi, które jest wymagane dla bezprzewodowego dostępu do internetu lub Bluetooth, pozwala na komunikację z innymi urządzeniami.

Najlepszy batonika: koszt

Produkcja batony dzisiaj są zaangażowane w wielu znanych firm, ale nie wszystkie urządzenia z popularnych marek wyróżniają się wysoką jakością, trwałością i niezawodnością. Po stronie pozytywów okazała produkty tak znanych marek, takich jak Asus, Acer, Apple, Sony, Lenovo, HP i Dell. Na przykład, monobloki iMac, który pracował nad rozwojem pracowników osławionej firmy Apple, ze stylowym i eleganckim wyglądem i wszechstronność. Jednakże, jest to wielki żal, wpływa na ich wartość.

Jeśli nie wiesz, jak wybrać komputer monoblokowe, ale chce kupić wspaniałe i funkcjonalne urządzenie za niewielkie pieniądze, zapłacić swoją uwagę na produkcji firmy Dell. Z kolei japońskie firmy Jednoczęściowa Sony mają wysoką jakość i trwały ekran. Wielka popularność i dziś są modele chińskiej marki Lenovo, które mają stosunkowo dobrej jakości i niskich cenach.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe sugestie, łatwo będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie modelu monoblok, który daje nie tylko pełną gamę zaawansowanych funkcji, ale także niezawodność i trwałość.