307 Shares 1658 views

Arthur Conan Doyle, "The Lost World". streszczenie

Dla zdecydowanej większości czytelników Arthur Conan Doyle jest autorem kryminałów i ojca literackiego detektywa Sherlocka Holmesa. Ale trzeba mu przyznać, że istnieją inne prace, choć nie tak popularne jak opowieści o przygodach wielkiego detektywa. Są to powieści „Zaginiony świat”, podsumowanie, które staramy się wyjaśnić.

Tutaj Sir Arthur mówi czytelnikom jak science fiction. Autor odnosi się do flory i fauny z okresu jurajskiego, co śmiałe założenie, że nasza planeta mogła dobrze zachowane dinozaurów, żyjący jeszcze w odległych i mało znanych częściach świata. W chwili pisania tego tekstu, najczęściej słabo znane miejsce na planecie była Ameryka Południowa, jednak istnieje i obecnie istnieje wiele miejsc, gdzie „nietknięty białego człowieka”, jak kiedyś wyrazić współczesnych autora.

Conan Doyle – „Zaginiony Świat”

Streszczenie powieści można streścić w kilku słowach: w amazońskiej dżungli na płaskowyżu ekspedycji naukowej znajdzie dinozaury jest dość żywa. Ale ta opowieść raczej nie będzie zainteresowany potencjalny czytelniku, więc spróbuj tym bardziej spójnego uwzględnienia działki.

Zacznijmy od nowa przedstawienie streszczenia. „Lost World” rozpoczyna się z deklaracją miłości. Początkujący reporter Eduard Meloun prosi o rękę i serce ukochanej Gladys. Dziewczyna odmawia, uzasadniając, że był zbyt zauryad dla swojej wzniosłej natury, i że jej mąż może oczekiwać, aby być tylko wyjątkowa i odważna osobowość, zdolną do ryzykownych zachowań w imię miłości. Będąc pod wrażeniem tego odpalenie, nasz bohater wpada do uruchomienia edytora, żądając od razu wysłać go do najbardziej niebezpiecznych miejsc na ziemi. Tak, że mógł dostrzec wyjątkową raport. Edytor nieziemski spełnia prośbę ambitnego młodzieńca. Najbardziej niebezpieczne zadanie zadaniem jest wywiad osławionego profesora Challengera, który stał się sławny w całym Londynie jego patologiczna niechęć do dziennikarskiej braterstwa. Malone może zgodzić się jedynie na tej misji, i po krótkiej walce z profesora, otrzymał zaproszenie do udziału w konferencji prasowej, na której Challenger musi dokonać sensacyjne oświadczenie.

Jak już domyślić wszystkich czytelników książki „Zaginiony Świat”, podsumowanie którym wykładać tego stwierdzenia polega na tym, że dinozaury nie wymarły. Sam profesor widział je podczas swojej wyprawy, ale nie był w stanie uratować dowodów. Społeczność naukowa obsmeyat tak odważne stwierdzenie, ale mimo to postanowił zorganizować kolejną wyprawę, składający się z przeciwnikiem Challenger prof Summerlee i niezależnych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego. Naturalnie, postanawia stać się najbardziej reprezentatywne dla tego z prasy. Drugim kandydatem był słynny myśliwy, Lord John Roxton.

Komisja zatwierdziła, a grupa dzielnych podróży do Ameryki Południowej. Były one niespodziewanie dołączył i Challenger, który decyduje się poprowadzić wyprawę osobiście. Po wielu przygodach przychodzą do stóp płaskowyżu, na którym znajduje się zaginiony świat.

Krótka historia zawartość nie obejmuje szczegółową opowieść o tych zwrotów akcji i zakrętów, zainteresowanego własnej przeczytać w książce osoby, jesteśmy tylko szkic dzieła zarys płótnie. Jak los i konspiracji karnego, nasi bohaterowie znaleźli się odcięci od świata, w tym tajemniczym płaskowyżu i musiał nie tylko oglądać dinozaury, według badaczy, ale także, aby zapisać swoje życie, aby aktywnie ingerować mięsożerne jaszczurki.

Po licznych przygodach ekspedycji nadal udaje się opuścić zaginiony świat. Synopsis podróży napisany przez naszego reportera, a on daje je do swoich redakcji od powrotu. Jest to nowa konferencja, teraz cztery twierdzą, że dinozaury były żywe. Ale sceptycy są ponownie, którzy nie wierzą w niego. Jeśli wcześniej była kwestionowana tylko słowa Challengera, teraz wyrazić nieufność i do wiadomości naszej bohaterskiej kwartetu. Ale gorzkie doświadczenia Challenger sprawia widzom pterodaktyl na żywo niż w pełni potwierdza prawdziwość swoich twierdzeń.

Nasi podróżujący głosić prawie bohaterów narodowych i młody kochanek przyspiesza jego Gladys, więc spróbuj ponownie oświadczyny. Teraz może on liczyć na wzajemność, bo dzięki niemu odkryto zaginiony świat.

Krótka historia treść nie pozostawia miejsca na wyjaśnienie opisującej scenę, życząc wszystkim można przeczytać na własną rękę, a my po prostu powiedzieć, że nasz bohater jest wciąż jedno i planuje nową wyprawę.